Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Леле каков момент беше ова, срцево ми се кине....

Еден од најемотивните моменти некогаш во фудбалот, Grazie Paolo Maldini!!!

...а за пациентиве, ајде сите утре од сабајле да научат како се стои на жив ѕид, двата гола во празен дел си ги шутнаа гомнана Рома.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Абе а сеа што ја наместивме утакмицава, ке ни го даде Мексес?
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
па сите млади кога играат против милан стануваат звезди зашто нас одбраната ни е стааааарааааааа и кај ке ги стигнат жити се,кога ке им дојде умот на овие галиани и берлускони бееее,кај им се очите:uvo::uvo::uvo::kesa:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
цццц,оној дида бе топка не фати,клошар,
ај за првите 2 гола добро,неодбранливи беа да кажеме,али третиот бее,кај отиде сварно нз......и сеа 2 место дали ќе бидеме,ќе се печат у август да играат квалификации,:tapp::tapp:
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
судијата да му ебам се што има женски род,3 пенали според мене не судиии,ееееееееееееее,за првиот примен гол-ау овој Пирло фаулира на 20 метра,ПА знаеме деке Рисе има слаб шут, за вториот-Па Пирло наместо да проигра тој сака да ја мине цела одбрана,пам уште еден гол заради него,Епа незнам што да кажам веќе,Не можам да ве убедам дека Пирло е слаб играч,доколку го играше Анчелоти на клупа,ќе имаше разултати,вака со играчи со поодминати год. ништо не се прави,А што да прави Дида за головите,кога на 20 метра овие нашиве фаулираат,Бомба шут не се фаќа,Сега па да не кажете дека Пирло бил добар на овој натпревар,според мене лузер на мечот беше тој.а играч на мечот Амбросини нема врска што му дадеа црвен,цело време се бореше,трчаше,Инзаги ауууу,требаше него да го извадат а не Пато,ЕЛеле ке испукам,:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
добар си беше дида ,на почетокот 2-3 пати не спаси а сега кога нема никој да га го држи менез не е тој крив,голманите ретко се криви,одбраната ни е тапа треба чистка под итно !
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Абајде жими куро вака, 2 натпревари со тенденциозно судење губиме. Рома ко Торино очајно играше цело второ полувреме, со губење време и 11 во одбрана. Не ми е мака оти убо изигра Милан и в шише ги пикна цело второ полувреме. Ниту за едниот од слободните имаше контакт, а и два класични пенали преќуте судијата.

Не можам да сфатам само како можи Берлускони да дозволи да продолжи кариерата на вакви суди, јас да бев до крајот на животот единственото нешто на шо ќе можеа повторно да свират ќе беше кавал и то со една дупка.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
цццц,оној дида бе топка не фати,клошар,
ај за првите 2 гола добро,неодбранливи беа да кажеме,али третиот бее,кај отиде сварно нз......и сеа 2 место дали ќе бидеме,ќе се печат у август да играат квалификации,:tapp::tapp:
Дај боже па со Македонија ЃП да игра Милан. А? А? Кажи најбоље ке е така. :pos:

Шала на страна али незаслужен пораз на Милан и незаслужено испраќање на нашиот капетан Малдини во легендите со пораз на Сан Сиро. Поздрав капитену.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.234
Поени од реакции
8.126
Малдини, големата светска легенда ја привршува својата кариера. Му ја симнувам капата на големиот фудбалер и пред се човек. Браво за него и големо благодарам за се што направи за фудбалот во изминативе две и кусур децении.
Ова беше негов последен официјален меч пред домашната публика, а до крајот му останува уште еден во последното коло.
Сепак ова беше меч во кој мотивот беше на страната на Рома затоа што се бори за излез во Европа. Убеден сум дека играчите сакаа Малдини со победа да се прости од своите навивачи но сепак мотивот на Рома беше поголем. Верувам дека по завршувањето на сезоната ќе му биде организиран проштален меч и ќе има можност подостојно, односно со победа и можеби некој постигнат гол, да се прости од своите верни навивачи.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.575
Поени од реакции
48.243
Да му ебе коњ деца мртви на она копиле со свирчето!!! :mad: Ми го расипа денов, се топев од емоции пред да почне :)
Дебилна измена беше вадење на Пато а оставање на Инзаги. Тоа не кошташе денес победа.
Пирло беше незналица не денот.


пс.
Ова е мојот капитен!!
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
баш сакам да каже малдини-не си идам со пораз! и да остане да игра до 45 години !:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Па глупи прво не истрча навреме Фламини вториот пат Сидорф да истрчаа немаше да дадат гол..Пато го извади го стави Сидорф со кој памет кога Пато беше најактивен прво полувреме :uvo:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Не ми е гајле за поразов, криво ми е што го испративме со ваков резултат.
Како што кажа capo ова беше еден од најемотивните моменти некогаш во фудбалот. Кога ја видов цела публика како ракоплеска додека он за последен пат прави круг околу Сан Сиро:place:Зар ке се роди повторно легенда како него?


Фала Малдини...grazie capitano!
Беше првиот фудбалер од Милан што го знаев и остана единствен фудбалер што го почитувам неизмерно (дури повеќе и од Кака:))
Фала за се што направи во оние 901 напревари во црвено-црниот дрес.
Остана верен само на еден клуб, само на едни навивачи, играше само на еден стадион...тоа е вистинска легенда
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
цццц,оној дида бе топка не фати,клошар,
ај за првите 2 гола добро,неодбранливи беа да кажеме,али третиот бее,кај отиде сварно нз......и сеа 2 место дали ќе бидеме,ќе се печат у август да играат квалификации,:tapp::tapp:
Првите три одат директно,само четвртиот игра квалификации ..
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Првите три одат директно,само четвртиот игра квалификации ..
џабе кажуваш,за кого?..:)

п.с еве ја изјавата на Берлускони

Кое е првото нешто што ми паѓа на памет за Малдини? Штета што ова е последен натпревар за дефанзивецот на Сан Сиро.” – рече Берлускони. “За Анчелоти? Истото.”
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom