Фан Клуб: Вардар

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.352
Денес беше брука тоа на Градски......Срамота,1 шанса да не се направело во 90 минути,брука.Кога го примивме голот одма играјте педери,играте ко пички и надвор ќе ве тепаме...... почнаа да грмат.Знам дека така не се мотивира екипи,но ова е брука Вардар да испаѓа во втора лига.Маалски екипи,на чии голови никој не им се радува дојдоа ред да не тепаат,а ние 1 шанса да направиме.Одвратно беше денес на градски,не бевме толку тивки,но чувството бар за мене беше како да сум на некој погреб.На што спадна овој клуб.....
Иначе мислам дека малце претеравме кога испомававме играчите со упаљачи,парички и остали проектили.Само кон Настевски не се фрлаше ништо и му се скандираше името.На утакмица со потмурна и жална атмосфера не сум бил до сега.Од втора лига враќање тешко,не верувам дека одма ќе се вратиме...

П.С Имавме и пароли и кореографија,неам појма што беа.Навивањето со оглед на таа срамота на терен беше ок,само се некако жалосно.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
deneska nisto ne pokazaa pederite vo 90min edna sansa da ne se napravi
samo nastevski i fako se trudea nesto da napravat no toa e toa
vozot ni zamina sega samo da se nadevame na prosiruvanje sto e najgolem sram za nas
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Мора вака, скандирање против сите педери кои не заслужуваат да играат во Вардар, против пичката Стратев, секоја недела си одам дома без глас, а во последно време и со солзи на очи, само на колку испити не сум одтишол во моето 5 годишно студирање да му дадам подршка на Вардар, сум викал, има време, ќе положам у јуни, сега е моментот на Вардар да му помогнам, не ми се верува што се случува, се присетувам на приказните кои ми ги кажувал татко ми за оној прав Вардар, на моментите кога ме носел на препуната јужнма трибина, се сеќавам и на првата титула, стварно многу боли...

Навивањето добро, од кога падна голот се навиваше и скандираше против играчите, имаше парола, кореографија, нова песна промовирана и една која во момент се смисли за ново настанатата сетуација
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Не верувам во ова што го гледам...Навистина не ми е јасно како што кажавте вие погоре 1 шанса да не се напрае...Сеуште верувам дека Вардар ќе се спаси,го гледав баш распоредот дома играте со Скопје,Напредок,Турново и уште некој...Со Напредок и Турново чисти 6 бода имате а со Скопје ќе мора да се потруда мрзете ваши....Тука е и Пелистер ќе пуштил сакале навивачите или не Пелисте ќе пушти исто како и Тетекс...Битно ги пројдовте овие од топ 4 ви остана уште со Шкендија нареден викенд во Тетово...поздрав браќа се надевам дека ќе тргне возот...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.689
Поени од реакции
2.960
Nema da iskocime 7 boda e razlika imame dobar raspored , mora da pobedime a skopje da gubi, veruvam vo osptanokot veruvam vo VARDAR, veruvam vo KOMITI za podrska na timot , sepak ova e vistinska slika za mkd fudbal SLAB VARDAR SLABA LIGA
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
710
Поени од реакции
55
ПРАЗЕН ГРАДСКИ,ЗОШТО ? НЕ СЕ ПАМТИ ВОДСТВО,ГУБИТЕ ОД СИТЕ,СИТЕ ДА СИ ОДИТЕ !!!
немам зборови раката си ја искршив од мавање педерите неможеа една шанса да напраат

--- надополнето ---

Nema da iskocime 7 boda e razlika imame dobar raspored , mora da pobedime a skopje da gubi, veruvam vo osptanokot veruvam vo VARDAR, veruvam vo KOMITI za podrska na timot , sepak ova e vistinska slika za mkd fudbal SLAB VARDAR SLABA LIGA
9 разлика мислам дека е
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.356
Sreka imame sto Skopje primi gol vo 90 minuta i sega e 7 boda,inace ako pobedea ke bese nedostizni 9 boda! Denes igracite zasluzija da gi vregame,ni edna sansa da ne napravat stvarno e bruka! Samo Nastevski i Fako ke gi pofalam,drugive se skapanici!
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
За Настевски, секоја чест за дечкото. Само он не избега пичкарски во соблекувална по завршуваето на натпреварот.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Абе поголемо дрво од тој Фабио нема,ама изгледа Стратев е заљубен во него и постојано го игра иста приказна беше и во Работнички.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Абе поголемо дрво од тој Фабио нема,ама изгледа Стратев е заљубен во него и постојано го игра иста приказна беше и во Работнички.
Поголемо дрво од пијаницата Стратев нема. Само Ѓоко Хаџиевски го признавам од сите тренери што поминале во Вардар од 90та наваму. Другите може вода му носат.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.453
Поени од реакции
28.699
Поголемо дрво од пијаницата Стратев нема. Само Ѓоко Хаџиевски го признавам од сите тренери што поминале во Вардар од 90та наваму. Другите може вода му носат.
Па и овој у времето на Трифун коа беше што си отиде ради што сме го признале Косово според мене исто така беше еден од подобрите тренери. Додека беше он скоро сите утакмици ги тепавме со по 3 гола или 2 гола разлика. Е после дојдоа црните денови. А, за денес не знам што да кажам само да се надеваме Скопје дека ќе губи а ние дека ќе победиме и со Тетекс, Скопје, Брегалница и со Пелистер не е лошо и бод од Тетово. ПОДОБРО да испаднеме него ли да седиме у прва лига на педерски начин со проширување на лигата, ако успееме да играме бараж одлично но со проширување никако!
 

zebra

MUFC
Член од
30 октомври 2010
Мислења
13
Поени од реакции
2
Денес бев на Скопје - Шкендија. Не сте ни свесни што се не направи судијата само Скопје да изгуби ама не му успеа. Непостоечки пенал им даде за израмнување, цело време ги навредуваше и се караше со играчите на Скопје, на очигледни и намерни стартови на играчите на Шкендија откако веке ја имаше топката во раце голманот на Скопје покрај тоа што судијата се правеше како да нема ништо па и не дозволуваше лекарите да влезат и да му пружат помош (голманот и беше заменет), на крај капак на се покрај уште едниот црвен картон кој го доби Скопје и остана со 8 играчи + голман па и иако беше аут и линискиот судија го потврди тоа, а и главниот го досуди прво тоа наеднаш од никаде покажа слободен удар и тогаш и израмни Шкендија. На трибина иако немаше никакви провокации од нитуеден МАКЕДОНЕЦ, шконите неколку пати скандираа бугарски пички и гаурски пички, а полицијата која ја имаше во голем број само си седеше и не реагираше и покрај забраната за гостувања. Така да Вардар не си ја искористи можноста за да се доближи на Скопје и сега заостанува 7 бода...
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
СТРАТЕВ, ДА ТЕ ЕБАТ СИТЕ ЦРЦНИ ШТО ГИ СТАВИ У ИГРА ДЕНЕСКА !!!
 
Член од
30 август 2009
Мислења
203
Поени од реакции
14
Денес бев на Скопје - Шкендија. Не сте ни свесни што се не направи судијата само Скопје да изгуби ама не му успеа. Непостоечки пенал им даде за израмнување, цело време ги навредуваше и се караше со играчите на Скопје, на очигледни и намерни стартови на играчите на Шкендија откако веке ја имаше топката во раце голманот на Скопје покрај тоа што судијата се правеше како да нема ништо па и не дозволуваше лекарите да влезат и да му пружат помош (голманот и беше заменет), на крај капак на се покрај уште едниот црвен картон кој го доби Скопје и остана со 8 играчи + голман па и иако беше аут и линискиот судија го потврди тоа, а и главниот го досуди прво тоа наеднаш од никаде покажа слободен удар и тогаш и израмни Шкендија. На трибина иако немаше никакви провокации од нитуеден МАКЕДОНЕЦ, шконите неколку пати скандираа бугарски пички и гаурски пички, а полицијата која ја имаше во голем број само си седеше и не реагираше и покрај забраната за гостувања. Така да Вардар не си ја искористи можноста за да се доближи на Скопје и сега заостанува 7 бода...

cekaj , cekaj bidi realen , imase i ot vas provokaci ama ne sakam da vlagam u ova tema ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom