Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
ако кака замина кај манцесер манцестер ке има најдобар напад иако и сега ко има ако дојде кака ке биде усте подобар:vozbud::toe:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Јас мислам дека ЛШ веќе ни е обезбедена.Сега треба да се зацврстиме и да не дозволиме поголем кикс.Имаме најтежок распоред од сите во СЕРИЈА А.Треба сега да ја победиме незгодната Катанија и тоа во гости за да добиеме самодоверба.Потоа следуваат исклучително тешки натпревари кои не ни го гарантираат ниту 2-то место иако само 2 бода не делат од Јувентус.
Натпревари кои ни следуваат се:

Катанија - МИЛАН 3-ти МАЈ
МИЛАН - Јувентус 10-ти МАЈ
Удинезе - МИЛАН 17-ти МАЈ
МИЛАН - Рома 24-ти МАЈ
Фиорентина - МИЛАН 31-МАЈ

Добро е што дерби натпреварите со Јувентус и Рома ги играме на домашен терен.Удинезе и Фиорентина се прилично тешки противници и треба на тие гостински натпревари да добиеме бодови.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Некој нова фризура имат






На чоек не личит вака



Еве уште една:

 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Па изгледа сака да го наследи Роналдо(Оној од Бразил се разбира).
Ај ај што повеќе голови да дава со оваа фризура.
Нема никој да му земе дуел со глава бе алооооо.
Нека не се секира ќе влеземе во ЛШ.
Којзнае како преживеал на тренинг(ако бил и ГАТУЗО на тренинг)100% го размавале по главата.:pos2::pos2:Се шалам.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Со што заслужи Анчелоти да остане? Пошто толку го сакате ?
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Со што заслужи Анчелоти да остане? Пошто толку го сакате ?
АЛОООООООООО размисли малку пред да напишеш нешто.
Само едно прашање да ти текнело одма ќе си сфател зашто.
КОЈ МУ ГИ ДОНЕСЕ НА МИЛАН ТИТУЛИТЕ ВО ЛШ?????
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Со што заслужи Анчелоти да остане? Пошто толку го сакате ?
Дека е проверен тренер што носи титули.
Кој би го заменил според тебе?

Дечки ме фаќа малце сентименталност за Малдини. Остај те тоа што ми е најомилен играч....ама игра во подобра форма од лани...да игра може уште една сезона...уште месец дена до пензионирањето :( .
Убава работа е што конечно зедов дрес со 3-ката:helou:.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
ако кака замина кај манцесер манцестер ке има најдобар напад иако и сега ко има ако дојде кака ке биде усте подобар:vozbud::toe:
Неиде кака у манцесер бе...
Некој нова фризура имат


На чоек не личит вака
Де бе, коса е расне... мене баш подобар ми е вака :zver:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
баш е добар бе, ова значи дека се посветува повеќе на фудбалот отколку на женски и изглед :)... за разлика од некој други :icon_roll
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Оуууу мај гад каква фризурка на Патињо поштувам :)

Ајде момци убаво да си пројдете утре а во недела секако одиме на 3 бода на Сицилија !
позз
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.885
Поени од реакции
8.746
баш се уплашив дека ќе ни го земете Спалети но на вашиот тренер му е продолжен договорот ОДЛИЧНО:helou:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
АЛОООООООООО размисли малку пред да напишеш нешто.
Само едно прашање да ти текнело одма ќе си сфател зашто.
КОЈ МУ ГИ ДОНЕСЕ НА МИЛАН ТИТУЛИТЕ ВО ЛШ?????
Многу во неговата 7 годишна кариера ни донесе дури 3 појаки титули алал да му е нема што а знаеш што управо си нека остане па догодина ќе бидеме без Амбиции уште во ноември ццц не ми се верува што пиша еј ццц еј со вердер кога изгубивме што збореше жити се ?? а леле што зборите бе ццц не ми се верува Анчелоти несмее да остане ако сакаме да видиме титули ќе видите догодина пак ќе почнува само со еден шпиц пак јас ќе губам нерви ќе се живцирам зашто тој е проклет сељак кој со каков тим неуспеа до никаква титула да дојде уствари освои годинава БЕРЛУСКОНИ куп
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
:pos::pos::pos:
Секоја чест за Пато и неговата фризура....иде на аватар:3:


Милан заедно со Интер се приклучува во трката за Андреј Тимошчук.
Линк

Одличен играч е, ама веќе има 30 години:nesum:


баш се уплашив дека ќе ни го земете Спалети но на вашиот тренер му е продолжен договорот ОДЛИЧНО:helou:
Анчелоти е цар за Спалети.

Многу во неговата 7 годишна кариера ни донесе дури 3 појаки титули алал да му е нема што а знаеш што управо си нека остане па догодина ќе бидеме без Амбиции уште во ноември ццц не ми се верува што пиша еј ццц еј со вердер кога изгубивме што збореше жити се ?? а леле што зборите бе ццц не ми се верува Анчелоти несмее да остане ако сакаме да видиме титули ќе видите догодина пак ќе почнува само со еден шпиц пак јас ќе губам нерви ќе се живцирам зашто тој е проклет сељак кој со каков тим неуспеа до никаква титула да дојде уствари освои годинава БЕРЛУСКОНИ куп
Анчелоти е закон. Следната година атакуваме на сите фронтови.:pehar::pehar::pehar:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Многу во неговата 7 годишна кариера ни донесе дури 3 појаки титули алал да му е нема што а знаеш што управо си нека остане па догодина ќе бидеме без Амбиции уште во ноември ццц не ми се верува што пиша еј ццц еј со вердер кога изгубивме што збореше жити се ?? а леле што зборите бе ццц не ми се верува Анчелоти несмее да остане ако сакаме да видиме титули ќе видите догодина пак ќе почнува само со еден шпиц пак јас ќе губам нерви ќе се живцирам зашто тој е проклет сељак кој со каков тим неуспеа до никаква титула да дојде уствари освои годинава БЕРЛУСКОНИ куп

Ебати навијачот на Милан .... Анчелоти е тренерот на кој што треба најблагодарни да му бидете за тоа што денес Милан е тоа што е (не зборам за млитавава сезона ... што е последица на КАЛЧОПОЛИ) него зборам за неколку финалиња на ЛШ по ред ... ЛШ титули .... и тн и тн ... И според мене Милан без Анчелоти нема да биде Милан ... Нема човек што би го заменил тој дебел циган =)

Позз =) Интер фан =)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom