Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Мориентез? Фат д фак?! Овој Галијани си има проблеми со желбиве. Изгледа он игра менаџер од 2005 година. Уствари ова е гомно-точка-ком. Им било досадно.

The striker would be a welcome addition at the San Siro as he has plenty of European experience which will come in handy if the Rossoneri qualify for Europe's top club competition.

Искуство? Повеќе од Инзаги, Шевченко да не има? Ако сакаме искуство Шева подобро нека остане.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Милан заинтересиран за играч на Валенсијa.
Тука


:nesvest::nesvest:

Мориентез? Фат д фак?! Овој Галијани си има проблеми со желбиве. Изгледа он игра менаџер од 2005 година. Уствари ова е гомно-точка-ком. Им било досадно.

The striker would be a welcome addition at the San Siro as he has plenty of European experience which will come in handy if the Rossoneri qualify for Europe's top club competition.

Искуство? Повеќе од Инзаги, Шевченко да не има? Ако сакаме искуство Шева подобро нека остане.


ова е многу глуп муабет и не треба да има наше внимание
:toe:
толку
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Во претходниот пост заборавив да ве прашам. Какво мислење имате за Анчелоти? Дали мислите дека треба да остане и следната сезона?
Јас мислам дека треба да остане!

:pehar::pehar:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Не знам, не го имаме изопцуено одамна:). Не знам дали тој има заклучено дека кога играме со двајца напаѓачи играме мнооогу подобро. Добрава форма трае од кога ги игра заедно Пипо и Пато во нападот(со исклучок на вчерашниот натпревар). Само вака да си продолжи до крајот на сезоната со Пипо-Пато и да не го става Slowdorf супер ќе сме.
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Videte go skotot sto veli:

Морати: Потребно е да ги избројам пеналите кои ги доби Милан Претседателот на Интер, Масимо Морати како одговор на обвинувањата на Галиани за голот на Адри со рака, рече дека ќе треба да ги изброи пеналите кои Милан ги доби оваа сезона
Росоњерите по вчерашното 33то коло во Серија А се доближија на седум бода до лидерот Интер.
Иако Милан одбива да говори за шансите за Скудетот поради петте кола до крајот на сезоната и тешкиот распоред кои го имаат Росоњерите, утрово Берлускони откри дека Галиани вчера му кажал дека шансите за титула сигурно ќе биле поголеми доколку не бил погодокот на Адриано со рака на градското дерби.
Како одговор на тоа, Масимо Морати рече дека ќе треба да ги избори најстрогите казни (12) кои оваа сезона беа досудени во корист на Милан.
“Мислам дека најпрво ќе треба да ги избројам пеналите кои ги доби Милан, па пота ќе видиме....” – рече Морати на отварањето на новите канцеларии на Интер.


“Не се плашам од Милан, исто како и од Јуве, ме загрижува само Интер, се зависи од нас самите.”
“Пораз може да се случи секому, може се да тргне наопаку, тоа се случи на дуелот на Сан Паоло, и има дадовме добра мотивација на Наполитанците.”
“Мурињо беше во право: лесно можеше натпреварот да заврши 0-0. Но тоа не е доволно кога тимот собира бодови за шампионската титула.”
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Во претходниот пост заборавив да ве прашам. Какво мислење имате за Анчелоти? Дали мислите дека треба да остане и следната сезона?
Јас мислам дека треба да остане!

:pehar::pehar:
Јас баш сум си топ кога ќе го видам со цигарчето во уста или на полувреме или на крај на натпревар.Со оглед на тоа дека освои многу трофеи со екипата на Милан очекувам да остане и понатаму да го води тимот.Интересен како човек и како личност ми е и така.Поздрав до него и ако е ставен на КАЈГАНА Анчелоти му праќам голем поздрав:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:.Ваков тренер еднаш се раѓа а никогаш не умира.Засекогаш Карло Анчелоти.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Анчелоти треба да остане, не затоа што направи нешто посебно оклу трофеите оваа година, туку поради искуството и поради играчите кои ги склопи оваа година, следнава година доколку остане и не освои ништо мислам дека би требало тогаш самиот да си замине. А и незнам кој би можел да го замени, од квалитетниве тренери сите се зафатени.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ако оваа сезона ја завршиме како втори на табела,тогаш Анчелоти останува 102,3% хахаха.
Не,најсериозно...Анчелоти и онака има договор со Милан до 2010 година.Берлускони и Галијани ќе го остават и наредната сезона заради тоа што и со ваков,десеткуван тим,со повреди на многу битни играчи за тимот,успеал да заврши втор(и тоа со не многу голема предност зад Интер)-нормално ако ова се деси.:) Да се надеваме и очекуваме дека ќе биде така.
Најголема грешка му беше што отпадна од Вердер во УЕФА!Тоа не смееше да му се случи,али јбг...
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Епа не смееше ама се случи, топка е и се тркала.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Да се потсетиме еднаш и на КАРЛО АНЧЕЛОТИ-НАЈДОБРИТЕ МОМЕНТИ ВО МИЛАН











И СЕ РАЗБИРА НАЈОМИЛЕНА МОЈА СЛИКА-ФЕНОМЕНАЛНИОТ КАРЛИТО АНЧЕЛОТИС
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Абе Карлито Slims цигари пуши на сликава ,или така ми се чини?! хахахаха:pos:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Сакале нејќеле Анчелоти си останува и идната сезона тоа е сигурно :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Адебајор:Милан е како Бијонсе
Линк

Адебајор изјавил дека е среќен во Арсенал и нема намера да го напушти. Минатото лето, кога дознал дека Милан е заинтересиран за него бил воодушевен, бидејќи Милан бил еден од најдобриоте клубови во Европа. Тоа за него било како да му кажат дека Бијонсе го сака.
:pos2::pos2:

Интергрална соленка, му ебам векот :tv:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640

Гомцево за оваа сезона има постигнато 13 гола...му фалат уште 7 за да ја достигне бројката 100 гола во дресот на Милан:pipi:
Остануваат уште 6 напревари, мали се шансите да постигне но impossible is nothign:)

Штета ке биде ако не ги постигне, но капитенската лента заедно со желбата за 100 гола ке бидат негов предизвик наредната сезона:)
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
и јас викам дека уште догодина да видиме што ќе се случи ако не ќе се оди.
инаку јас милан не можев да го замислам без него но некако на форумов ми го променивте мислењето.грешката е што анчелоти игра постаромоден фудбал-не игра европски. знаеме дека во италија неможе секој да биде тренер зошто играат префинет фудбал али со оние играчи анчелоти мора да игра по офанзивен фудбал со повеќе напаѓачи -атрактивен и уште поголеми резултати да има па ќе видиме:nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom