Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Лил сака да го земе Пјер Аубамејанг на позајмица за следната сезона.



Милан е заинтересиран за играчот на Урава Ред Дајмондс, Маркос Тулио Танака....28 години има, игра како централен бек...


мене поише ми личи на напаѓач
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Јас мислам дека летово еден од Рони/Кака си оди...со што автоматски ќе нема гушење во тимот и ќе бидат решени многу проблеми.
Тие пари ќе бидат искористени за центарфор( шо ќе игра во тандем со Пато, а пред Кака/Роналдињо) и дефанзивец, само не Мексес. :)

Средина имаме - КРШ:некако сите лито играат, никој не се истакнува посебно, едино ме радува формата во која влегува Пирло.
Ако порано имавме најдобра одбрана и средина сега тоа повеќе не важи.

Да ремизираме фор некст сизон :

Аут: Фавали, Малдини(пензија), Емерсон, Сидорф, Шева ...
Ин: Адебајор, Гуркуф, Годин/ or somebody else и може и Клиши ако одврзе ќесето Берлу:icon_lol:
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Јас мислам дека летово еден од Рони/Кака си оди...со што автоматски ќе нема гушење во тимот и ќе бидат решени многу проблеми.
Тие пари ќе бидат искористени за центарфор( шо ќе игра во тандем со Пато, а пред Кака/Роналдињо) и дефанзивец, само не Мексес. :)

Средина имаме - КРШ:некако сите лито играат, никој не се истакнува посебно, едино ме радува формата во која влегува Пирло.
Ако порано имавме најдобра одбрана и средина сега тоа повеќе не важи.

Да ремизираме фор некст сизон :

Аут: Фавали, Малдини(пензија), Емерсон, Сидорф, Шева ...
Ин: Адебајор, Гуркуф, Годин/ or somebody else и може и Клиши ако одврзе ќесето Берлу:icon_lol:
Поблиско сме до Агер отколку Годин, бидејќи Агер сеуште не го продолжил договорот а и не добива голема минутажа , на последниве натпревари го пуштиа некни со фулам у 94 мин. со Челзи не игра то ти е то,и нема шанси да се избори за 1 тим бидејки Карагер и Шкртел играат доста добро, мислам дека сме мн. блиску до него. Кога станува збор за Адебајор го имаме Бориело ,Кака ке игра зад Бориело и Пато . а Рони и Инзаги на клупа , Може Рони да добива понекогаш шанса за во 1 состав оти чичко Карло знае мн. да игра со 1 напаѓач.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
мене поише ми личи на напаѓач
И ја то сакав да го напишам, на клипов само головите се прикажани. Не ми е по ќејф некако овај, јапанец е:cheeky1:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Кога станува збор за Адебајор го имаме Бориело ,Кака ке игра зад Бориело и Пато . а Рони и Инзаги на клупа , Може Рони да добива понекогаш шанса за во 1 состав оти чичко Карло знае мн. да игра со 1 напаѓач.

Бориело? кој беше тој? :icon_lol: ... мора да имаме и добра резерва, а таква не се формира со играчи над 35 год и некој што цело време се повредуваат... добра резерва за следна година би биле Палоски и Бориело, а во нападот да бидат Пато и некој нов играч од висок калибар
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
И ја то сакав да го напишам, на клипов само головите се прикажани. Не ми е по ќејф некако овај, јапанец е:cheeky1:
Натурализиран Јапонец е. Бразилев од Сао Паоло. Иначе Маркос Тулио е правилно а Танака е додадено одпосле. Игра како централен дефанзивец но може и во средината. Повеќе
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Еве ги повиканите и играчите за располагање на Анчелоти за натпреварот со Киево
повикани:
Dida, Kalac, Perucchini, Antonini, Darmian, Favalli, Jankulovski, Mattioni, Senderos, Zambrotta, Ambrosini, Beckham, Flamini, Pirlo, Inzaghi, Kakà, Pato, Seedorf, Shevchenko, Ronaldinho.
Повредени: Abbiati, Bonera, Kaladze, Maldini, Nesta, Gattuso, Borriello.
не повикани: Cardacio, Emerson.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
Јас мислам дека летово еден од Рони/Кака си оди...со што автоматски ќе нема гушење во тимот и ќе бидат решени многу проблеми.
Тие пари ќе бидат искористени за центарфор( шо ќе игра во тандем со Пато, а пред Кака/Роналдињо) и дефанзивец, само не Мексес. :)

Средина имаме - КРШ:некако сите лито играат, никој не се истакнува посебно, едино ме радува формата во која влегува Пирло.
Ако порано имавме најдобра одбрана и средина сега тоа повеќе не важи.

Да ремизираме фор некст сизон :

Аут: Фавали, Малдини(пензија), Емерсон, Сидорф, Шева ...
Ин: Адебајор, Гуркуф, Годин/ or somebody else и може и Клиши ако одврзе ќесето Берлу:icon_lol:
дечко која форма бе толку од него. цела сезона пропусти праеше. една утакмица ако одиграл добро не значи дека влага у форма.
аут: Пирло, Емерсон, Шева
Сидорф и Фавали се добри
Фавали неможе да се истакне овој шупаков анчелоти го упропасти ко шо го упропасти Ривалдо.али ако дојде друг тренер ке го биде ке видиш

росонери! извини брат грешка! се збунив со Фламини. Фавали дефинитивно аут
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Да може да се каже за Емерсон,Фавали,Малдини(пензионирање),Шева за дефинитивно заминување од Милан, а за Пирло и Сидорф како што пишат расоњерите може да им дадеме уште една год. надеж . иако не се во топ форма, да беа во форма немаше да бевме 3 место., па што да кажаме мора да се ослободуваме од старите играчи и да донесуваме таленти за во иднина..
И мислам дека Матиони треба да добие шанса против Киево да стекне некое искуство,да не се случи истиот случај со Грими,мислам дека на вакви утакмници со мали екипи заслужуваат да играат и некој од по младите,антонини и матиони бекови без разлика што и двајцата се десни бекови,Кардачо требало да го повикат,Сендерос ке треба сега да се покаже за да го задржат му се отвара прилика по повредата на Малдини и голот Сендерос-Роналдињо
И најмногу од се посакувам победа над Киево, и чудно утре во 15:00
На телма или на обн ке има ли пренос , ако најдам јас ке пишам ако не пишајте вие поздрав:helou:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
И најмногу од се посакувам победа над Киево, и чудно утре во 15:00
На телма или на обн ке има ли пренос , ако најдам јас ке пишам ако не пишајте вие поздрав:helou:

Утре си играат средбите во 15 часот и една во 20 и 30 поради католичкиот Велигден.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
па мора да се ослободиме од играчи како фавали,малдини,шева,емерсон, па и роналдињо порради тоа што како прво земаат големи плати и второ треба да се ослободи простор за млади.цела сезона се влечат со повреди затоа нигде не конкурираме. агер,клиши,адебајор,и тн... топ играчи, има милан потреба од свежа крв повеќе не се игра на искуство и тактика туку на физичка подготвеност и стратегија
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
алооо росоњери ајде малку бидете на ON!!! ајде каде се линковите за утакмицава со Киевоо????? На ТВ ке ја даваат Лацио - Рома:wink:

FORZZA MILAN!!!!!

:helou:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
алооо росоњери ајде малку бидете на ON!!! ајде каде се линковите за утакмицава со Киевоо????? На ТВ ке ја даваат Лацио - Рома:wink:

FORZZA MILAN!!!!!

:helou:
Има посебна тема за побарување на линкови :smir:

Инаку читав дека Анчелоти највероватно ќе го пушти Шева може и како стартер,а Малдини нема ни да патува за Верона.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom