Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Уругваец е да..од летоска ќе почне да брани за Милан.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Липи може и ќе дојде во Милан:):)
А може и нема да дојде:sport2:
Што ме смеете бе каков Валдез бе јас да отидам подобро од него ќе бранам.Наместо да ги бараме Касиљас Чех Буфон ние на Валдез ќе плаќаме.Ова е чиста комедија бе.Калач е 10000000 пати подобар од Валдез а и Дида е исто толку пати подобар.На крај крај нема да ни требаат голмани хахаха.
Да, да, бесконечно се појаки Дида и Калач од Валдес:tapp:.
Ц ц ц ц ц, ни ќе сме ги купувале Буфон, Чех и Касиљас....па ти си ненормален бре, кој ти ги дава најдобрите голмани у светот и можеби и најдобрите играчи во нивните тимови. Ајде, оди отвори уште некоја тема у стилот на колку пати го споменувате терминот фудбал, Интер слави 101 годишнина, тажни моменти во фудбалот, Ферари-фан клуб и тн...



ПС не ме сфаќајте погрешно, не го сакам Валдез у Милан.
Абре, нели Милан потпиша со тој уругвајскиот надежен голман.... кој од следна сезона треба да дојде, ако е така тогаш овие шпекулации немаат смисол
Како што ти кажа DarthMakedon, Милан се договорил со 21 годишниот Бразилски голман, Фелипе. На еден форум читав дека ништо не биднало од тоа. А зошто би ни биле Маркети и Фиориљо, ако имаме потпишано со него? Нигде, апсолутно нигде, не се споменува неговото доаѓање во Милан.
А и дечкото не е некој вундер кид, не е ни прв голман во Сантос.

не е лошо ама годините му се ни треба голман за во иднина , како на пр.
Маркети од Каљари. Ама не сакам Абиати да го изгуби местото одлично бранеше...
Ако не е доволно добар ќе го загуби, а тоа за мене е добро.


Според вчерашните шпекулации, Милан е заинтересиран за играчот на Парма, МекДоналд Марига!
Дечкото е ѕвериште, оваа сезона може и најдобар е во Парма, заедно со Палоски:).
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Кака започнал со тренинзите за Бразил и не чувствува болка во стапалото(пу пу да не го урочам):)


 
Член од
28 март 2009
Мислења
49
Поени од реакции
2
Здраво дечки... Денеска се зачленив во форумов, и сакам мојата прва порака да ја оставам тука, во фан клубот на Милан, мојот омилен тим. Поздрав до сите : )
 
Член од
4 март 2009
Мислења
141
Поени од реакции
4
добродојде, хех исто и јас како тебе Ивана тука пред кратко време ја остав првата порака,а и најголемиот број постирања се тука. супер е во овој фан клуб ти посакувам се најдобро:helou:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Роналдињо сака состанок со управата на Милан по крајот на сезоната



- И да си замини ќе можеме да играме со посакуваната формација со двајца напаѓачи...
Не туку ке може да се врати Гуркуф:)

Ми помина време за едитирање па модераторот ако види нека спои мислења:)Едит:Имало аутоматско спојување
Денес играчите на Милан со своите репрезентации одиграа фантастично.
Пирло постигна погодок за Италија од пенал и тоа на мајсторски начин:)
Дејвид Бекам играше во второ полувреме.Ја гледав утакмицата и бев ептен задоволен од играта на Бекам.Значи од кога влезе Бекам цела игра течеше преку него.Му асистираше на Руни за првиот гол.Топка на тацна доби,мислам и јас да бев гол ке дадев:)
Сендерос со Швајцарија не го гледав али со оглед на тоа што не примија гол сигурно одбраната била на ниво со него на чело:)
Тоа е тоа...

ОД Белград:Сијка Пиштолова
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Не туку ке може да се врати Гуркуф:)

Ми помина време за едитирање па модераторот ако види нека спои мислења:)Едит:Имало аутоматско спојување
Денес играчите на Милан со своите репрезентации одиграа фантастично.
Пирло постигна погодок за Италија од пенал и тоа на мајсторски начин:)
Дејвид Бекам играше во второ полувреме.Ја гледав утакмицата и бев ептен задоволен од играта на Бекам.Значи од кога влезе Бекам цела игра течеше преку него.Му асистираше на Руни за првиот гол.Топка на тацна доби,мислам и јас да бев гол ке дадев:)
Сендерос со Швајцарија не го гледав али со оглед на тоа што не примија гол сигурно одбраната била на ниво со него на чело:)
Тоа е тоа...

ОД Белград:Сијка Пиштолова
Аубамејанг дадил гол за Габон, во победата против Мароко од 1-2. Е сеа кој Аубамејанг дадил гол:):)


Вчера, момците од Примавера:), ја тепале Аталанта на гостински терен со 0-1, стрелец било некое циганче.:)


Милан во дуел со Фиорентина, за Анџело Паломбо
Линк

Како што кажав, Паломбо е одличен играч, наследник на Рино во националниот дрес, веќе е стандарден репрезентативец. Само што има мал проблем со годинките, има 27 години, кога ќе го земиме ќе има 28, ама за 3-4 сезони е ок.
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Вчера, момците од Примавера:), ја тепале Аталанта на гостински терен со 0-1, стрелец било некое циганче.:)

сигурно е Страсер или Осуји тие црнчиња ги знам од Примаверата на Милан
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
сигурно е Страсер или Осуји тие црнчиња ги знам од Примаверата на Милан
Не се тие туку-Nnamdi Oduamadi.

Еве што најдов за него:


Sporting the jersey number 12, the youngster whom I later found out to be Nnamdi Oduamadi was a true delight to watch. His moves, his deft touches on the ball and general mannerism as a footballer detracts nothing from the accomplished denouement of the master himself. No wonder that his every move and every touch on the ball elicited the reverberating chorus of ‘Igwe!!!’ from among the crowd, made up of both fellow students of the Pepsi Football Academy and other football supporters and spectators.
It was not any bit of a surprise that the only goal of the match that eventually gave the trophy to his side was scored by Nnamdi Oduamadi. The crowning glory was when he also emerged the highest goal scorer of the competition with six goals and presented with a trophy besides the giant competition trophy his team received.

Answering questions later, Oduamadi explained that the name Igwe his mates call him on the pitch did not come about by mistake. He said Thierry Henry is one player he respects a lot and tries to pattern his play after as he plays in the same position as he, “In fact, he is my role model.” Suffice to say that Nnamdi really patterns well after the great Henry.

Nnamdi went on to explain that he is a member of the national Golden Eaglets U-17 team that is currently in camp in preparation for the African qualifiers for the FIFA championship and said he got the exposure and experience that qualified him for consideration for a place in the Golden Eaglets through his training with Pepsi Football Academy. He calls on the government to come in and assist Pepsi in its avowed mission to develop youth football in the country so that more youngsters like him will have a chance to develop their talent.
An ex-student of Jubilee Model Grammar School, Surulere, Nnamdi says football runs in their family, from father to sons, and hopes to play professional football in Europe one day, of course in the club of his icon, Arsenal, or Real Madrid.
Nnamdi who took time off from the national U-17 side to play in the Pepsi U-16 International competition declares he is headed back to camp directly. One hopes the Wengers, Capellos, and Mourinhos of this world sent in scouts to the Pepsi U-16 International Competition that ran for one week in Lagos, to harvest the likes of Nnamdi, the budding stars of tomorrow.

:bravo::bravo:
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Не се тие туку-Nnamdi Oduamadi.

Еве што најдов за него:


Sporting the jersey number 12, the youngster whom I later found out to be Nnamdi Oduamadi was a true delight to watch. His moves, his deft touches on the ball and general mannerism as a footballer detracts nothing from the accomplished denouement of the master himself. No wonder that his every move and every touch on the ball elicited the reverberating chorus of ‘Igwe!!!’ from among the crowd, made up of both fellow students of the Pepsi Football Academy and other football supporters and spectators.
It was not any bit of a surprise that the only goal of the match that eventually gave the trophy to his side was scored by Nnamdi Oduamadi. The crowning glory was when he also emerged the highest goal scorer of the competition with six goals and presented with a trophy besides the giant competition trophy his team received.

Answering questions later, Oduamadi explained that the name Igwe his mates call him on the pitch did not come about by mistake. He said Thierry Henry is one player he respects a lot and tries to pattern his play after as he plays in the same position as he, “In fact, he is my role model.” Suffice to say that Nnamdi really patterns well after the great Henry.

Nnamdi went on to explain that he is a member of the national Golden Eaglets U-17 team that is currently in camp in preparation for the African qualifiers for the FIFA championship and said he got the exposure and experience that qualified him for consideration for a place in the Golden Eaglets through his training with Pepsi Football Academy. He calls on the government to come in and assist Pepsi in its avowed mission to develop youth football in the country so that more youngsters like him will have a chance to develop their talent.
An ex-student of Jubilee Model Grammar School, Surulere, Nnamdi says football runs in their family, from father to sons, and hopes to play professional football in Europe one day, of course in the club of his icon, Arsenal, or Real Madrid.
Nnamdi who took time off from the national U-17 side to play in the Pepsi U-16 International competition declares he is headed back to camp directly. One hopes the Wengers, Capellos, and Mourinhos of this world sent in scouts to the Pepsi U-16 International Competition that ran for one week in Lagos, to harvest the likes of Nnamdi, the budding stars of tomorrow.

:bravo::bravo:
а од каде е тој талент??? оти баш не сум по Англискиот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom