Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Добро е Рони ќе почне да игра долго време нема играно Анчелоти дрво е ќе му избега ако го чува на клупа.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Бекам да остане само до крај на сезона баш ќе ни биде од корист се сеќавате на реал кој им ја донесе титулата тогаш он и рејес у послдните кола изиграа на ниво и им донесоа титула на реал па очекувам и бекам со добриве игри да ни ја донесе титулата а после сезонава да си иде зато многу гужва имаме у среден ред !
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Мора некако да им го купиме на ЛА Галакси многу ни се вклопи во играта секоја утакмица по една асистенција прае.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Супер е Бекам али незнам дали ке биде добро да платиме јака пара за играч кој има 33 години и кој дали ке може следната сезона да изигра вака како што игра. Најдобро е да го задржиме до крајот на сезонава некако за да надомести за Гатузо.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Супер е Бекам али незнам дали ке биде добро да платиме јака пара за играч кој има 33 години и кој дали ке може следната сезона да изигра вака како што игра. Најдобро е да го задржиме до крајот на сезонава некако за да надомести за Гатузо.
Бекам многу добро се покажа во Милан и мислам дека дава се од себе ама поради една цел. Тој сака да остане во Милан и не сака да се врати назат. А ако го купиме мислам дека ке седи на клупа и нема да игра.
Ако го задржиме до крајов на сезонава ке е добро, ама мислам дека сепак не е паметно да го земет, за тие пари има многу млади ѕверој како Пато.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.683
Поени од реакции
43.596
Бекам треба да остане во Милан,тој е голем ирач и супер шутер и ке ви биде од голема корист
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Според мене,Бекам би можел да остане до крај на сезона,дали како позајмица или незнам што,додека да се врати Гатузо.Зашто да не го заборавиме и него,одличен играч е,башка и доста борбен:smir:.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Според мене,Бекам би можел да остане до крај на сезона,дали како позајмица или незнам што,додека да се врати Гатузо.Зашто да не го заборавиме и него,одличен играч е,башка и доста борбен:smir:.

неможе така... мора да се оди на се(потпишуваме минимум 1 год договор) или ништо (во Март се враќа во Америка) :)
 
G

Gray Foxx

Гостин
Ееее а сигурен сум дека 90 % од вас сте јаделе гомна за Бексот кога играше за Јунајтед дека е манекен и слични ствари.
Колку може да биде испревртлив човекот, чудо тоа.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Супер е Бекам али незнам дали ке биде добро да платиме јака пара за играч кој има 33 години и кој дали ке може следната сезона да изигра вака како што игра. Најдобро е да го задржиме до крајот на сезонава некако за да надомести за Гатузо.
Бекам да го надоместува Гатузо???ццц
Го споредувате Бекам со Гатузо :uvo:
Гатузо е борбен до немај каде и секоа чест.Ама нема ни половина од техниката на Бекам.Видовме како му оди на Милан со него во тимот а како со Бекам.Едно ќе ви кажам,слушнав нешто да поигра до крај на зезона и после кој го ебе.Во тој случај не го ни заслужувате да го имате во своите редови...
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Како што пишува по нетов за формацијата против Реџина,единствено непознато е третото место во среден ред,покрај Бекам и Фламини.
Во нападот ќе биде КА-ПА-РО-то...
Па уствари истата формација што беше постирана некаде поназад,само што за средниот ред не се знае.:)
Ај за едно 45 минути треба да ја има и официјалната формација,па ќе видиме.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Еве ги официјалните
MILAN: Abbiati; Zambrotta, Bonera, Maldini, Jankulovski; Beckham, Flamini, Ambrosini; Ronaldinho; Kakà, Pato.
REGGINA: Campagnolo; Lanzaro, Valdez, Santos; Krajcik, Carmona, Cozza, Barillà, Costa; Di Gennaro, Corradi.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Еве ги официјалните
MILAN: Abbiati; Zambrotta, Bonera, Maldini, Jankulovski; Beckham, Flamini, Ambrosini; Ronaldinho; Kakà, Pato.
REGGINA: Campagnolo; Lanzaro, Valdez, Santos; Krajcik, Carmona, Cozza, Barillà, Costa; Di Gennaro, Corradi.
Уффф колку ми се допаѓа нашиов состав.
И Роналдињо игра јееееее.
100% победа
Ај со среќа

оф топик: Некој да ми каже кај гледате вака кој е прва постава?
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
Уффф колку ми се допаѓа нашиов состав.
И Роналдињо игра јееееее.
100% победа
Ај со среќа

оф топик: Некој да ми каже кај гледате вака кој е прва постава?

на официјална страна на Милан http://www.acmilan.com/index.aspx
секој фан ваљда ја има посетено

...................Abbiati.......................
Zambrotta, Bonera, Maldini, Jankulovski
.......Beckham, Flamini, Ambrosini..........
..................Ronaldinho.....................
...............Kakà,.... Pato...................

како што гледам Кака почна да игра како шпиц во нападот
а изненаден сум што го нема Сидорф кој како Амбро му се миленици на Анчелоти, ама вака ме бендисува составов само на место Амбро да не беше казнет Пирло и ќе е топ за наредни мечеви
да видиме денес како ќе се покажат :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom