Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Таман вечерва прво глеаме ракомет МАКЕДОНИЈА:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe: во 19 и 30 таман после тоа доаѓа Милан - Фиорентина

СО ГОСПОД НАПРЕД ВЕЧЕРВА !!!!!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Сериа А се игра во 20 и 30. А тоа 21.30 ти е времето во Италија. Ако знаеш што се временски зони ке сватиш....
Добар си!

Шо се однесува до Кака, негова е одлуката дали да замини. Тимот и да ја прифати понудата Кака не мора да прифати, не е никаков изговор то од негова страна.

Јас сепак мислам дека е финта некоја, Кака ако не е задоволен во Милан сигурно нема да е задоволен во Манчестер Сити.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Проблемот е тој што сака да остани а неговите го тераат(фамилиата осбено таткому)
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Добар си!

Шо се однесува до Кака, негова е одлуката дали да замини. Тимот и да ја прифати понудата Кака не мора да прифати, не е никаков изговор то од негова страна.

Јас сепак мислам дека е финта некоја, Кака ако не е задоволен во Милан сигурно нема да е задоволен во Манчестер Сити.
А ти да беше на негово место немаше да се чувтвуваше понижен? Да направиш толку многу за клубот а тие му враќаат вака, како да е некој просечен играч.
 

Milan4o

Ehehe
Член од
9 јануари 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
Кака вечер ќе почне од 1 минута...таке да ќе има многу пеење песни на трибините!!! Е ка не сум ја таму да му напраем атентат на Берлускони!!!:toe:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Само што прочитав дека тој шеикот им се фалел на другарите дека Кака потпишал, ова го пишувало на некој си портал арапски „Бизнис“ но веднаш подоцна артиклот односно постот бил повлечен..... за ова и некои др работи повелете со клик на линкот подолу....

http://english.gazzetta.it/Football/Primo_Piano/2009/01/16/cobolliferguson.shtml


BTW од минута на минута се повеќе потписи има на оваа петицијава, надмината е бројка од 12 000
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
ај оладете малце со кака пишете составот за вечер,некој други новости не можам да мислам на тоа со трансферот за кака.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
ај оладете малце со кака пишете составот за вечер,некој други новости не можам да мислам на тоа со трансферот за кака.

Џабе брат и ја исто така викам да оладиме малку ама врти сучи одма се навраќаме на Кака!!! Кака ни е во срцето на сите Миланисти:toe:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Џабе брат и ја исто така викам да оладиме малку ама врти сучи одма се навраќаме на Кака!!! Кака ни е во срцето на сите Миланисти:toe:
На што друго да мислам ако не на кака.:toe:

Све оклу тоа ми се врти
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Еве брате еве ти го составот за вечерва:

MILAN-FIORENTINA: THE CALLED UP ROSSONERI

1/16/2009

MILANELLO - Here are the 18 players called up by Carlo Ancelotti for Milan-Fiorentina:

Abbiati, Dida,
Antonini, Favalli, Jankulovski, Maldini, Senderos, Zambrotta,
Ambrosini, Beckham, Flamini, Pirlo, Seedorf,
Inzaghi, Kakà, Pato, Shevchenko, Ronaldinho.

Unavailable players:
Bonera, Kaladze, Nesta, Gattuso, Borriello.

Players not called up:
Cardacio, Darmian, Emerson.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
7.949
абе каков атентат на берлускони... треба цела фамилија да му се ликвидира и тоа у наредните 24 часа...
гејчини... како можат да помислат само да го продадат...
иначе до крај на мојот живот ке ги памтам головите на кака против манчестер и сите други моменти кога беше у милан.....
веќе се што збориме е џабе, тие одлучуваат (кака,татко му,арабите и берлускони)... останува деа почекаме да видиме што ке се деси...
додека си иде, тоа дефинитивно значи САМОУБИСТВО на ФУДБАЛОТ!!!
поздраф...
 

Little Lady

Born To Be Wild
Член од
28 октомври 2008
Мислења
339
Поени од реакции
8
абре ако потпиши ден на жалост че објавам :nesum:

само ај да обрниме внимание и нанатпреварот...чекам покасно линкови а и патем на којатв че има? :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom