Windows 7

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Чим се ти работи т.е. ако пасувале потребните драјвери кои доаѓаат со самиот оперативен систем тогаш немаш гајле, значи се ќе си работи само што неможеш да искористиш маскимум. Пример ако драјверот за графичка ти е постара верзија или слично тогаш на поновите игри ќе ти сецкаат ил нема да биде тоа тоа... да не филозовирам претпоставувам сваќаш што сакам да кажам. :)
За графичка се снајдов. Ати избациле бета верзија за седмицава сеа само ќе ме скине ова инсталирањево на драјвериве пошто ќе морам ручно све да инсталирам а ги има бајги. Сепак фала за инфо :)
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Додека се инсталира Win7-ов има опција за креирање на нова партиција за инсталирање?
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Додека се инсталира Win7-ов има опција за креирање на нова партиција за инсталирање?
Не те разбрав како мислиш ама еве зошто пред 5 минути го инсталирав ќе ти кажам. Иста е инсталацијата како вистата. Имаш можност пред да ти почне да ти инсталира да си подесиш колку партиции сакаш и слично ако мислиш на тоа.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Не те разбрав како мислиш ама еве зошто пред 5 минути го инсталирав ќе ти кажам. Иста е инсталацијата како вистата. Имаш можност пред да ти почне да ти инсталира да си подесиш колку партиции сакаш и слично ако мислиш на тоа.
Мислев дали можеш коа ти покажува нели во која партиција да го инсталираш, да се креираш нова и да инсталираш таму.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Мислев дали можеш коа ти покажува нели во која партиција да го инсталираш, да се креираш нова и да инсталираш таму.
Може само доколку тоа го правиш со бутабилно ДВД и тоа при подигање на системот, иначе во Виндоус мислам дека не може. И да напоменам дека при креирање на партиции, мора претходно да го форматираш хард-дискот (доколку грешам нека ме поправи некој). :)

Абе луѓе ај ако има некој активација за 7057 нека ми прати по ПП. Ја пробав со таа за 7000 ама се заебав, не пасува. :)
:helou:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
За графичка се снајдов. Ати избациле бета верзија за седмицава сеа само ќе ме скине ова инсталирањево на драјвериве пошто ќе морам ручно све да инсталирам а ги има бајги. Сепак фала за инфо :)
Оди properties на setup.exe фајловите што ти се за инсталирање драјвери, оди во Compatibility и намести да работат како под Vista и решен проблем.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Може да прашам нешто? Колку РАМ зафаќа Windows 7 при стартувањето на Windows-от?
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Мозе некој добар 32битен торент за виндоусов . . . Фала однапред
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Јас се извинувам за торент линковите ако на некој му треба линк за симнување од новиот билд 7086 32/64 нека ми пише пп.
За тие што имаат постара верзија и сакаат да апгрејдуваат независно која или најновата 7086 откако ќе го симнете исо фајлот екстрактирајте го и стартувајте го сетапот преку windows.
Процесот трае околу 50. минути што е повеќе од чиста инсталација со оглед на податоците на хард дискот кои се зачувуваат.
Еве слики за апгрејд од 7075 до 7086



 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Ај после лупни скриншот од 7086 ctrl+alt+del панелот. Ме интересира дали е сменета позадинската слика. :) хехехе
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Може ли торент за најновиов Build на седмицава, 32 битен?:)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Вака панелот на почеток не е сменет и е ист од првата RC верзија 7057.

Еве дополнителни слики, најпрво snipping tool за селектирање делови и прикажување, и на втората Aero Snap за автоматско прилагодување на прозорецот.



 

Kajgana Shop

На врв Bottom