Euroleague на А2

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Арна беше камерата бе :)

Штета за ТАУ, не успеаа да ги искористат грешките на Ојимпијакос, скроз друга екипа беа у 4/4, Илиевски очигледно требаше и порано да влезе, Приџиони шутираше лошо а Владо не промаши, али јбг, сепак добра утакмица беше.

И зошто не играше Чилдерс знае некој?
Владо требаше да игра повеќе,тоа е несомнено..Но тоа е големината на Приџиони,и кога не му оди Душко немаше муда да го извади,и да го игра повеќе време на Владо,а и да му се даде поголема слобода на Влатко.
п.с Чилдрес е повреден,затоа е донесен Парго.:helou:Мислам дека прочитав дека Чилдрес ќе отсуствува 2 месеци.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Тоа е, не му се ризикуваше на Ивановиќ, сепак е нов у екипата Владо, разбирливо е до негде, али како ме запали со тројката од прва шо му ја тресна аууу :)
Интересно ќе беше и повеќе да гледаме дуел Грир - Илеивски, ептен е брз црнецот, се изнајади прашина Приџиони.

Чудно прв пат слушам за Чилдерс, одамна неам гледано грчко на Еуроспорт 2, ќе опулам нешто у наредна прилика :)

И да, ќе си иаме маки со Халперин на ЕП, и онака компекси иаме од овој играч.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Тоа е, не му се ризикуваше на Ивановиќ, сепак е нов у екипата Владо, разбирливо е до негде, али како ме запали со тројката од прва шо му ја тресна аууу :)
Интересно ќе беше и повеќе да гледаме дуел Грир - Илеивски, ептен е брз црнецот, се изнајади прашина Приџиони.

Чудно прв пат слушам за Чилдерс, одамна неам гледано грчко на Еуроспорт 2, ќе опулам нешто у наредна прилика :)

И да, ќе си иаме маки со Халперин на ЕП, и онака компекси иаме од овој играч.
Перо Антиќ ќе ги изеде на Израел бе:pos2::pos2:Грир ме изненади,знаев дека е солиден играч,но...А иначе да Чилдрес е повреден,читав пред 1,2 недели и затоа е донесен Парго од Динамо Москва.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Добра утакмица беше, баш евролигашка, со јака одбрана и со пуно тактика у целиот ток на играта....Се глеаше дека Тау им фали Сплитер, со него под кош ќе имаа појше простор во нападот, ќе имаа сигурно допринос и од него и да не кажам дека ќе беа поблиску до победата...После првото полувреме Јанакис увиде каде може да ги заебе пошо беа ограничени само на Ракочевиќ и Телетовиќ а у второ полувреме посебно беше јака одбрана на овој вториот ...Тоа резултираше со пресврт и со победа на грците...

Тау ми е интересна екипа, имаат по еден македонец,србин,босанец,хрват а тренерот пак им е црногорец :) ...Тоа што вреди на Балканот, Ивановиќ го собрал кај себе ама сепак оваа година нема погодено со изборот на црнците...Микел(или како и да се чита) и Мекдоналд се просечни играчи а имаат задача покрај Ракочевиќ да играат главни улоги...Минатите години Тау имаше појак состав а пак не успеваше да освои Евролига ,а сеа со овие се први у Шпанија со импресивен скор а и тука добро гураат...Одговорот е Ракочевиќ...Игра во животна форма, прв стрелец е и најдобар поедниец во Евролига и сигурно дека ако продужи вака ќе влезе во идеалната петорка на целата лига...Конечно созреа дечкото ,29 години мислам дека има , може уште 5,6 да игра сигурно...После мачењето со повреди и лутањето по НБА успеа пак да стигне до врвот...
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Вечер од 20-45, Монтепаски-ЦСКА, пренос на А2
Оу јеа :)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Општо бледо издание на ЦСКА... барем од тоа шо успеав да видам, не ја гледав цела така да нема многу да коментирам.

А утре пак од 20-45, Реал - Макаби, пренос од Висталегре, е тоа дефинитивно ќе гледам :)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Општо бледо издание на ЦСКА... барем од тоа шо успеав да видам, не ја гледав цела така да нема многу да коментирам.

А утре пак од 20-45, Реал - Макаби, пренос од Висталегре, е тоа дефинитивно ќе гледам :)

Осеќам денеска ќе има Аројо шоу во Мадрид :vozbud:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Да ми јајш Чилендерот :pos2::pos2: ќе видиш де Аројо шо прае вечер :pos2: ќе има СИЛОВАЊЕ:vozbud:
Не бе, мене од Елијаху по ми е страв, слушам на Амир братучед му бил :pos2:
Шала на страна, ќе биде интересен неговиот дуел со Рејес, али милам ако се сопре Аројо пола работа е завршена, ќе биде интересно у секој случај.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Добра утакмица,браво за Аројо...Еве што значи модерен плеј.:toe:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Хухуу се чуде Пини Гершон од кај му фуре :vozbud:

П.С. Ѓоке добар ли си бе?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Хухуу се чуде Пини Гершон од кај му фуре :vozbud:

П.С. Ѓоке добар ли си бе?
Шутерско шоу на крајот,кое го докрајчи Макаби!На сичко мислат тие тренерите бе,еве на крајот тајмаут,тајмаут за да на реваншот влезе со повеќе разлика:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom