Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
10 август 2010
Мислења
323
Поени од реакции
138
Ми треба, ми бараат ПУК од бројот каде да најдам некако да одам во Т-Мобиле, или ? ми кажаа дека го пишува на дел од картичката ама тоа нз каде ми е ? ајде ако знае некој нека пише
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ми треба, ми бараат ПУК од бројот каде да најдам некако да одам во Т-Мобиле, или ? ми кажаа дека го пишува на дел од картичката ама тоа нз каде ми е ? ајде ако знае некој нека пише
Јави им се или отиди до T-Mobile кажи им го бројот и на чиво име е бројот, мислам дека и број од лична карта ќе ти бараат ама не знам (или матичен број) и ќе ти кажат PUK.
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
12
ne mozam da go sredam satot
namesteno mi e gmt +1 i pak i pak se poteruva napred :S
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Можам ли да ставам македонски/српски/хрватски јазик на Sony Ericsson k510i?
 

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
Можам ли да ставам македонски/српски/хрватски јазик на Sony Ericsson k510i?
Секако дека можеш,прашањето е дали ќе најдеш некој со знаење да ти ја заврши таа работа!
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
нема ли некој туториал на интернет.. јас потражив но не најдов ништо :kesa:
 

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
нема ли некој туториал на интернет.. јас потражив но не најдов ништо :kesa:
Има,треба темелно барање,инаку по туториал од нет јас на k750i кој го имав порано му сменив софтвер.Мој совет е ако си толку решен да чепкаш по телефонот (менување софтвер,јазици итн.) биди многу внимателен оти при најмала грешка можеш да го зезнеш телефонот и повеќе да не ти се пушти!Значи отворај добро очи оти се правиш на свој ризик,мислам дека најдобро ќе ти биде да најдеш некој со искуство во таа работа.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
колку иде батерија за нокиа 5800? цена на орџинал и фејк? што предлагате?
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Како да го ислклучам интернетот од VIP на алкател?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Има,треба темелно барање,инаку по туториал од нет јас на k750i кој го имав порано му сменив софтвер.Мој совет е ако си толку решен да чепкаш по телефонот (менување софтвер,јазици итн.) биди многу внимателен оти при најмала грешка можеш да го зезнеш телефонот и повеќе да не ти се пушти!Значи отворај добро очи оти се правиш на свој ризик,мислам дека најдобро ќе ти биде да најдеш некој со искуство во таа работа.
Aко му умре насред флешување, јас ќе му го оправам :) b`coz i have a setool box :)

колку иде батерија за нокиа 5800? цена на орџинал и фејк? што предлагате?
Оригинал, затоа што одкако ќе ја купиш неоригиналната - ќе посакаш да купиш пак оригинална, тогаш ќе имаш 3 батерии и ќе бидеш 200/300 денари во минус.
Кај мене во сервис имаме :)

Како да го ислклучам интернетот од VIP на алкател?
3g/GPRS/Edge или WiFi? :) во networks во прилагодувањата имаш за исклучување :) или најсигурно и едноставно избриши ги прилагодувањата во акцес поинт :)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
3g/GPRS/Edge или WiFi? :) во networks во прилагодувањата имаш за исклучување :) или најсигурно и едноставно избриши ги прилагодувањата во акцес поинт :)
3g/GPRS/Edge сакам да ги избришам за да не ми троши од сметката, а WiFi да си стои. Мислам дека средив работа го избришав таму каде што пишува vipoperator во интеренет подесувања.

фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom