Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Блекбериво е точак во споредбава?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
За кого како, Лејм е да имаш вифи на телефон... 3г интернетот е дефинитивно нешто најдоброто што можете да го имате како интернет, за евтини пари супер конекција и секогаш стабилна.
Не за џабе велат тој што штеди дупло плаќа.
п.с. http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3030&idPhone2=2889
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Блекбериво е точак во споредбава?
Блекберито е машина во споредба со не толку low end ама дип шит сЛмсунгов :pos2: иако не ги сакам ни самсунг ни блекбери ама нема споредба
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Вака, кога идам на тел, check for updates, ми вика no updates available, сакам да го инст најновиот фирмвер ама не бива нз зошто. Прашањето ми е дали може фирмверот да се внесе во телефонот, како инсталационен фајл, и на тој начин да се инсталира фирмверот? Можеби е глупо прашањето ама штом не се разбирам, јас да си прашам па сега... :toe:
 
Член од
15 февруари 2010
Мислења
410
Поени од реакции
598
Помош!

Решив да купам нова мобилка, е сеа изборот падна помеѓу Sony Ericsson C901 ili K850,ако знае некој каде можам да ги најдам наново овие модели нека ми даде одговор што поскоро. Фала.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Вака, кога идам на тел, check for updates, ми вика no updates available, сакам да го инст најновиот фирмвер ама не бива нз зошто. Прашањето ми е дали може фирмверот да се внесе во телефонот, како инсталационен фајл, и на тој начин да се инсталира фирмверот? Можеби е глупо прашањето ама штом не се разбирам, јас да си прашам па сега... :toe:
За почеток пиши што телефонче имаш ... а ако нема апдејт за твојот телефон а за друг телефон ист таков има, тогаш се менува продукт код па после апдејт ...

--- надополнето ---

Помош!

Решив да купам нова мобилка, е сеа изборот падна помеѓу Sony Ericsson C901 ili K850,ако знае некој каде можам да ги најдам наново овие модели нека ми даде одговор што поскоро. Фала.
Sony Ericsson C901 е далеку понов модел од К850 така да тој е подобар избор
 
Член од
24 декември 2009
Мислења
59
Поени од реакции
14
Како можам на телефонот да го инсталирам целиот систем од ново. Телефонот ми е Samsung D900i. Тоа во Settings --> Reset Settings го пробав ама не успеав. Ако има некој што знае како да избришам се од него и како да го рестартирам како на почетокот го молам нека ми каже.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
За почеток пиши што телефонче имаш ... а ако нема апдејт за твојот телефон а за друг телефон ист таков има, тогаш се менува продукт код па после апдејт ...

--- надополнето ---



Sony Ericsson C901 е далеку понов модел од К850 така да тој е подобар избор
Nokia 5530 XpressMusic :) Што треба да правам?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Дали знаеш каде можам да најдам наново било кој од 2та модели?
Уфф к850 е веќе многу стар и тешко да го најдеш ... а ц901 е нов и го немам видено кај нас сеуште ... види по операториве или мобилариве некој друг модел

Како можам на телефонот да го инсталирам целиот систем од ново. Телефонот ми е Samsung D900i. Тоа во Settings --> Reset Settings го пробав ама не успеав. Ако има некој што знае како да избришам се од него и како да го рестартирам како на почетокот го молам нека ми каже.
Искуцај *2767*3855# и се ќе се избрише и ќе се врати на фабрички подесувања

Nokia 5530 XpressMusic :) Што треба да правам?
Можеби е најновата верзија кај тебе, ако не е тогаш може да нема понова, а ако има а не ти ја дава на тебе тогаш се менува продукт код ама не ти препорачувам ако немаш искуство сам да чепкаш тоа
 
Член од
24 декември 2009
Мислења
59
Поени од реакции
14
Искуцај *2767*3855# и се ќе се избрише и ќе се врати на фабрички подесувања

Фала многу. Ова успеа и сум ти многу благодарен.
 

Night Crawler

Fear of the dark
Член од
26 јануари 2007
Мислења
187
Поени од реакции
5
A za nokia sto da ukucam i da se vrati od fabrickite podesuvanja?
i da sakam da kupam Nokia N95 8GB po sto da poznaam dali stanuva zbor za kineski kopija ili bilo sto drugo.t.e. kako da vidam dali e original
Pozdrav
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
A za nokia sto da ukucam i da se vrati od fabrickite podesuvanja?
i da sakam da kupam Nokia N95 8GB po sto da poznaam dali stanuva zbor za kineski kopija ili bilo sto drugo.t.e. kako da vidam dali e original
Pozdrav
Која нокиа? а за N95 8gb верувам дека имаш доволно искуство да приметиш ;) се познава во све ... звук, софтвер, дисплеј све све
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
ај помогнетеми во избор некој од овие телефони: nokia n95, nokia n82, nokia n79, nokia n73 оргинални. Поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom