Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Се мислам помеѓу iPhone 3GS и HTC Hero затоа прашав. Тешко ми е да се одлучам за еден, да има како и двата би ги земал. Иако го мразев iPhone-от ( претходните два модели ), овој новиот 3GS е закон, многу побрз, со повеќе функции, подобра камера итн.:toe:
Е тука и ја би се мислел и не би знаел што да земам :toe: повеќе ме влече за ајфон ради што е популарен и држи цена ...
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Е тука и ја би се мислел и не би знаел што да земам :toe: повеќе ме влече за ајфон ради што е популарен и држи цена ...
Да, ама како што читав по форуми и коментари на youtube изгледа дека Херојот е нешто подобар од iPhone-от ( барем така велат некои што го имаат ). Само не ми се допаѓа неговата камера, додека снимаш или сакаш да сликаш нешто многу сецка камерата. Не знам дали одкако ќе снимаш клип исто така ќе го гледаш со сецкање или ќе си биде се ок. Можеби сецка само за време на снимањето додека го мрдаш...:toe::toe:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Да, ама како што читав по форуми и коментари на youtube изгледа дека Херојот е нешто подобар од iPhone-от ( барем така велат некои што го имаат ). Само не ми се допаѓа неговата камера, додека снимаш или сакаш да сликаш нешто многу сецка камерата. Не знам дали одкако ќе снимаш клип исто така ќе го гледаш со сецкање или ќе си биде се ок. Можеби сецка само за време на снимањето додека го мрдаш...:toe::toe:
Тоа најдобро да го испробаш ти пред да го купуваш ... не верувам дека таков ѕвер снима видео што сецка :pos2:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Тоа најдобро да го испробаш ти пред да го купуваш ... не верувам дека таков ѕвер снима видео што сецка :pos2:

Снима во 3gp формат.:toe:

А патем грешка сум бил, камерата лагира само на ниско осветлени места (темно):tapp:
 
S

StormRage

Гостин
народе некој знае како да менам фирмвер од W810 да му стам од W610 само заради Track ID???
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Може ли од некаде да се извадат подетални GPS мапи за Македонија за Nokia 6700 Classic. На оние што се фабрички поставени градовите се означени само како точки, за разлика од некои други градови пример во Хрватска кои немаат ни 50 000 жители а ги има до последната улица :tapp:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
имам проблем неможам да префрлам преку usb кабел во телефонот,веќе некое време се дешава тоа,порано беше ОК. Иначе телефонот е SE K550i
Ако знае некој во врска со ова нека пише на пп.. тнх :helou:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
го детектира компјутерот како мобилен телефон?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Да, ама како што читав по форуми и коментари на youtube изгледа дека Херојот е нешто подобар од iPhone-от ( барем така велат некои што го имаат ). Само не ми се допаѓа неговата камера, додека снимаш или сакаш да сликаш нешто многу сецка камерата. Не знам дали одкако ќе снимаш клип исто така ќе го гледаш со сецкање или ќе си биде се ок. Можеби сецка само за време на снимањето додека го мрдаш...:toe::toe:


Камерата не дека сецка, туку е ПРЕМНОГУ ТЕМНА.
Така да размисли си пред да земеш!!!!
 
B

black angel

Гостин
imam eden alcatel v570 mi se mota niz doma imam i kabel so nego samo nezz zaso koa ke go priklucam na kompjuter mi ja cita kamerata kako we cam a ima opcija COM vlez,a nikako ne mi otvara da si gi izvadam slikite.....pomos?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.508
Поени од реакции
2.646
Ајде да пишам овде со оглед дека не најдов некоја слична тема на која да пишам.Имам нокиа н73 и кога сум трета смена да помине време сакам да гледам филмови во него.Ме интересира дали ке ги чита овие филмови што се по 350мб mkv фајл со real playerot што е инсталиран во самиот телефон или треба нешто друго да се направи.Фала однапред на тој што ке може да ми одговори :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ајде да пишам овде со оглед дека не најдов некоја слична тема на која да пишам.Имам нокиа н73 и кога сум трета смена да помине време сакам да гледам филмови во него.Ме интересира дали ке ги чита овие филмови што се по 350мб mkv фајл со real playerot што е инсталиран во самиот телефон или треба нешто друго да се направи.Фала однапред на тој што ке може да ми одговори :)
Со real playerot тешко дека ќе ти ги прочита ... пробај стави smart movie и префрли ги па пробај ... ако нејќе тогаш конвертирај ги на пц па стај ги на тел.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Ми треба совет од експерт. Наводно веќе 2 години сум корисник на нокиа 9300 и во фаза на подновување со нов телефон. Го ѕирнав Нокиа е90ката вака доста солиден ми е (цена и перформанси во склоп). Дали постои уште некој сличен на овој (не прескапо, да има qwerty keypad и wi-fi + обработка на Word документи)? Признавам само Нокиа, SonyEricsson и во крајна мера Самсунг/ЛГ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom