Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
2 ноември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Рутерот си има своја Ip адреса , види која е (не можев да најдам на нет тоцни податоци за рутерот твој), пример ја има 192.168.1.50 , на твојот комјутер ти намести ја 192.168.1.52
- поврзи го рутерот со твојот комјутер со мрежен кабел
- отвори IE или FireFox
- внеси Ip на рутерот ( во овај случај) 192.168.1.50 треба да го отвори прозорецот за конфигурација на рутерот ако не сака рестартирај го комјутерот и пробај повторно
- отако ќе го отвори прозорецот ќе ти побара username i password ќе ги најдиш кои одат по дефолт со рутерот
- ќе се логираш и таму ги имаш сите опции , избери рутерот да дава динамички Ip адреси и зачувај ги променита
- намести послем комјутерот или било сто да зема динамички IP адреси и остави да се конектира
Доколку имаш повторно проблеми , стави слики од рутерот и напиши ги сите податоци па да бараме други чаре :kez:

Поздрав

Eeee другар фала ти многу у секој случај,али го дадов на едно другарче и го среди (сум правел некоја ситна грешка си IP адресите али битно го средил) после ќе идам дома и ќе пробам па ќе пишам у секој случај (дал ке го биде или не)

Подрав
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
имам прашано еднаш како да вратам податоци од телефон што стојат на мемориска, ми кажаа неможело. Сега прашувам како да вратам податоци од мобилниот телефон што биле во меморијата на телефонот?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Дечки, не знаев каде да прашам за ова па ај да прашам овде...Некој веќе неколку дена ми досадува на мобилен односно ми ѕвони со скриен број и стварно веќе ми доаѓа на нерви. Прашањето ми е, дали може од т-мобајл да ми помогнат и да ми го кажат чиј е овој број што ми ѕвони? Ако некој знае нешто во врска со ова нека помогне и нека даде совет...:toe::toe:
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Дечки, не знаев каде да прашам за ова па ај да прашам овде...Некој веќе неколку дена ми досадува на мобилен односно ми ѕвони со скриен број и стварно веќе ми доаѓа на нерви. Прашањето ми е, дали може од т-мобајл да ми помогнат и да ми го кажат чиј е овој број што ми ѕвони? Ако некој знае нешто во врска со ова нека помогне и нека даде совет...:toe::toe:
tesko mene ne mi kazaa 3 meseci taka bez broj mi se javuvaa...
no ako imas vrski ke ti kazat ako e kupen so LK brojot
 
Член од
21 април 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
имам прашано еднаш како да вратам податоци од телефон што стојат на мемориска, ми кажаа неможело. Сега прашувам како да вратам податоци од мобилниот телефон што биле во меморијата на телефонот?
Другар имаш програмче кое се вика Active File Recovery ќе си земиш еден card reader и ќе ја ставиш мемориската во него , стартовај го програмчето и скенирај ја мемроската ,и можиш да си ги повратиш сите податоци кои ти биле во неа , а за моб доколку ти го кажува како flash drive можи истата процедура да ја примениш и на него

Поздрав
 

AleksandarT

Reckless
Член од
16 ноември 2005
Мислења
180
Поени од реакции
9
знае некој кај се продава конвертор од стандардниот сони ериксон џек за музика во 3.5мм ? и колку пари е
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
знае некој кај се продава конвертор од стандардниот сони ериксон џек за музика во 3.5мм ? и колку пари е
Јас имам и оригинален Walkmen од слушалки долен дел и добра копија ... за цени по ПП
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.009
Поени од реакции
5.326
Ај ако може д ами кажете како се движат цените на батерии на Сони Ериксон к510 до сеа неам зимано ни прашувано ама почна да ме зеза батеријава. Ај ве молам ако некој знае одприлика колку се движат батериите нека пише. позз. фала однапред
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Nokia објави дека од пазарот ќе повлече дури 14 милиони неисправни полначи за мобилни телефони, кои кога-тогаш нивните корисници ќе ги дрмнат со струја.
Полначите кои ги произвела кинеската фирма BYD имаат грешка поради која пластичното куќиште на полначот може да се оддвои, што може да резултира со струен удар.
Конкретно, се работи за полначите со ознаките AC - 3U, AC - 3E и AC - 4U. Подетални информации може да најдете на официјалните страници на Nokia.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Ми треба помош значи и дали ќе постои да најдам Samsung PC Studio?
Го имав, ама сега неможам да го инсталирам дека имам Windows7 , а може само на Windows 2000 и XP. Ми треба итно, ако има нешто, хак друго-трето нека помага некој.




:helou:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Metono1[mkd];3073426 напиша:
Ми треба помош значи и дали ќе постои да најдам Samsung PC Studio?
Го имав, ама сега неможам да го инсталирам дека имам Windows7 , а може само на Windows 2000 и XP. Ми треба итно, ако има нешто, хак друго-трето нека помага некој.




:helou:
Побарај на Samsungmobile.com
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Ме интересира што телефон е тој HTC Hero белиот што е на понуда во One( Cosmofon ) Дали некој го има користено телефонот? Дали вреди за парите?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ме интересира што телефон е тој HTC Hero белиот што е на понуда во One( Cosmofon ) Дали некој го има користено телефонот? Дали вреди за парите?
Вреди за секој денар ... не сум го користел ама добро би ми дошол за следен посебно бел :vozbud:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Вреди за секој денар ... не сум го користел ама добро би ми дошол за следен посебно бел :vozbud:
Се мислам помеѓу iPhone 3GS и HTC Hero затоа прашав. Тешко ми е да се одлучам за еден, да има како и двата би ги земал. Иако го мразев iPhone-от ( претходните два модели ), овој новиот 3GS е закон, многу побрз, со повеќе функции, подобра камера итн.:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom