Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Г

Грејвдигер

Гостин
Го симнав Kanka MSN, го инсталирав на мобилниот... и си пишувам мсн адреса и пасвордот стискам конект и ме прашува
"Want to send socket information?"
Кога избирам Yes пробува да се конектира и ми јавува "Connection Error, TCP Open", а кога бирам No, ми пишува "You must give permission to application to use airtime".:uvo:

:salut:
никој не ги чита моите постој или шо е проблемо? :) Знам дека сум досаден, али то је ..
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Teminja za Samsung sgh j400i? kaj da najdam
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
57
Поени од реакции
0
за самсунгот бато тешко теми посебно за тој модел скоро да е невозмозно мора да го префлешоваш со нов lair и само така ама тоа е е една тема не ти препорачувам да го правиш тоа.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Инсталирав NsPro за декодирање и флеширање на Самсунг и сега не ми се уклучува програмата ми пишува "NsPro was not Detected!" "Make sure box is connected and try again" до што ке да е што да направам?:kesa:
треба да си купиш нс про бокс.
не е во мобилната технологија скоро ништо бесплатно што е корисно

кај мене ти е 8500 фул сет со 17 кабли + 1 zXXX адаптер и смарт картичка и 3 месеци гаранција:



за самсунгот бато тешко теми посебно за тој модел скоро да е невозмозно мора да го префлешоваш со нов lair и само така ама тоа е е една тема не ти препорачувам да го правиш тоа.
што е тоа лаир?
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Кој е бројот за проверување Мејли на T-Mobile?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Имам телефон Sony Ericsson S302 , вчера несакајќи ми се истури малку кафе врз екранот и одма го отворив и го избрисав телефонот. После 1 саат почна да не ја чита сим картичката и да се кочи. Денес го однесов на сервис , затоа што се уште ми е под гаранција но не можеа да го направат , дали некој можеби знае дали може ова да се поправи некако или...:toe:
На друг сервис можеби?

Што ќе изјавите за Sony Ericsson W595i?
Вреди ли за цената?

Ако има некој, нека каже како го служи :) Фала.
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Што ќе изјавите за Sony Ericsson W595i?
Вреди ли за цената?

Ако има некој, нека каже како го служи :) Фала.
ima eden drugar i mobilniot e toop samo ne ocekuvaj mnogu od kam inace se drugo e top
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
57
Поени од реакции
0
треба да си купиш нс про бокс.
не е во мобилната технологија скоро ништо бесплатно што е корисно

кај мене ти е 8500 фул сет со 17 кабли + 1 zXXX адаптер и смарт картичка и 3 месеци гаранција:




што е тоа лаир?
братче знам дека се разбирас од мобилниве, па вака јас имав самсунг и фактицки е нов подлога на веќе постоечкиот оперативен систем во мобилниот кој нема да ги избрисе старите икони туку само ќе постави врз нив нови се додек не посакаш да ги вратиш назад старите просто кажано како да лепиш постер на ѕид
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Дали полначот за телефонот влегува во гаранцијата за телефонот или само телефонот оди со гаранцијата?:toe:

Пошто ми се расипа полначот,да знам дали ке го заменат или да купувам нов.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
57
Поени од реакции
0
Дали полначот за телефонот влегува во гаранцијата за телефонот или само телефонот оди со гаранцијата?:toe:

Пошто ми се расипа полначот,да знам дали ке го заменат или да купувам нов.
колку јас што знам само мобилниот апарат влегува во гаранцијата освен ако немаш некој пријател да ти помогне и некако да замоли некого да ти го средат макар тешко
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
колку јас што знам само мобилниот апарат влегува во гаранцијата освен ако немаш некој пријател да ти помогне и некако да замоли некого да ти го средат макар тешко

Ок. Сепак ке навратам до продавницата кај што го земав да си прашам дали може нешто ако не new :)3

Tnx Anyway :)
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Imam Nokia 5310 i probuvam da go resetriam log counterot so security code 12345 i mi vika deka ne e toj.Vo upatstvoto pisuva deka e 12345 e sega ne znam ima li nekoj drug kod ili pak nekoj mi cackal po telefonot.I kako da go resetiram ako znae nekoj.PLSSS help
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
57
Поени од реакции
0
проба со пет 00000
не знам искрено
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Imam Nokia 5310 i probuvam da go resetriam log counterot so security code 12345 i mi vika deka ne e toj.Vo upatstvoto pisuva deka e 12345 e sega ne znam ima li nekoj drug kod ili pak nekoj mi cackal po telefonot.I kako da go resetiram ako znae nekoj.PLSSS help
Стандард на Нокиа телефонките е тој 12345 кај тебе сигурно е сменет нема чаре пробувај или нека ти текне ... ако не на сервис
 

Kajgana Shop

На врв Bottom