Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Г

Грејвдигер

Гостин
Иам Samsung SGH-D900i и преку bluetooth ми префрлија eBuddy клиентот али неможам да се конектирам на него. Прво ја стартувам апликацијата и добивам пораката "To get started, we need test if you can connect to internet. You may be prompted to allow eBuddy Mobile Messenger to connect. Please always confirm this.
Click 'OK' to Continue". Притискам океј ми стига порака дека е потребно да се конектираме, најнормално избирам Yes...
E сеа врти connect неколку секунди и ми јавува Connection Field. "Your internet settings must be activated for Java Applications. Check your phone manual or www.ebuddy.com on how to do this. If this doesn't work you can always use eBuddy Mobile Internet: m.ebuddy.com"

П.с неможам да се снајдам на нивниот сајт :)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
а да пробаш да си го симнеш сам клиентот.. 500 кб е .. за 20 секунди ке ти се симне.. и тогаш види дали ке се конектира.. ако не провери во сетинзите за интернетот да не си забранил пристап на јава апликации на нет (ко на пример го праат тоа ради демо игрите шо ги има самиот телефон за да не ти праат сметка)..
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Помош за избор на мобилен телефон:

Nokia 3600slide или Nokia 5800?!?!?!?!?!
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Ти дишеш бре човек???

Помош за избор на мобилен телефон:

Nokia 3600slide или Nokia 5800?!?!?!?!?!
Нокиа 5800 се разбира, има и гпс, и 3,2 инчи тач скрин, и 8гб вклучена мемориска картица, има вифи...и што уште не...
башка јас сум задоволен корисник на нокиа 5800...
 
Член од
1 април 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
Здр. Имам проблем на Н96 кога стартувам Maps ми вика Not enouh memory to start the application а телефонската меморија ми е скоро празна. Што моше да му е ?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
а да пробаш да си го симнеш сам клиентот.. 500 кб е .. за 20 секунди ке ти се симне.. и тогаш види дали ке се конектира.. ако не провери во сетинзите за интернетот да не си забранил пристап на јава апликации на нет (ко на пример го праат тоа ради демо игрите шо ги има самиот телефон за да не ти праат сметка)..
Пробав исто е. А кај се мести пристапот на јава апликациите до нет? неможам да најдам ја.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Ти дишеш бре човек???



Нокиа 5800 се разбира, има и гпс, и 3,2 инчи тач скрин, и 8гб вклучена мемориска картица, има вифи...и што уште не...
башка јас сум задоволен корисник на нокиа 5800...
Nokia 3600 има гпс?!?
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
еј торте дај помогни ти си нокиаш како да инсталирам мак мапи на 6220с и од каде и дали garmin да инсталрам дај некое линкче
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
еј торте дај помогни ти си нокиаш како да инсталирам мак мапи на 6220с и од каде и дали garmin да инсталрам дај некое линкче
Ја сум свашташ не сум само нокиаш ... моментално имам два комада хтц :)

иначе еве ти ЛИНК со упатство за инсталирање на гармин на македонски со сите потребни линкови ... детална мапа на скопје ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom