Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
за теми и игри малце е покомплицирано кај самсунг, но сепак може ако малце се измалтретираш по интернетов, јас немам отворено стрикно за сите самсунзи теми - како да инсталираш јава и останати апликации затоа што кај секој самсунг е различна процедурата иначе како модел за квалитет, функции и дизајн - се исплати за цената.

доста едноставен на прв поглед, но пред се сите самсунзи од G и D серијата се доста квалитетни и кријат многу перфоманси.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
кхм... незнам дали да ти постирам во темава адаптер да си направиш за да го внесеш телефонот во Локал Мод? :/ се разбираш во електроника?

како и да е пробај атачни го на кабел, држи го дугмето за палење и ставија батеријата, дали ќе ти го најде компјутерот како мобилен телефон - тоа е многу битно, ако ти го најде - уклучи апдејт и нека продолжи со апдејтување, ако не ти го најде ќе мораш во локал мод да го внесеш - а за тоа ќе ти треба разбирање во електроника и малце е ризично оти можеш да го уништиш телефонот доколку направиш нешто погрешно.

на крај краишта, побарај го PES еден од подобрите сервисери во Македонија, од битола е ама не ми текнува мобиларата т.е. сервисот како му се викаше.
Некро во електроника не се разбирам баш нај,нај но ќе пробам да го ставам кабелот и да пробам да го уклучам. Го однесов денес во сервис во Моби Лоби од Битола и ми рекоа дека сервисерот пробал да го поправи ама не можел и ако сум сакал можеле да го пуштат во Нокиа сервисот во Скопје. Им реков првин да ме контактираат во врска со цената па ќе им кажам. На крај ако не успеам никако идам во твојот сервис во СК. Фала и поздрав.

P.S И ако може да ми кажеш нешто подетално за тој PES сервисерот од Битола, каде има сервис ова она.....
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Некро во електроника не се разбирам баш нај,нај но ќе пробам да го ставам кабелот и да пробам да го уклучам. Го однесов денес во сервис во Моби Лоби од Битола и ми рекоа дека сервисерот пробал да го поправи ама не можел и ако сум сакал можеле да го пуштат во Нокиа сервисот во Скопје. Им реков првин да ме контактираат во врска со цената па ќе им кажам. На крај ако не успеам никако идам во твојот сервис во СК. Фала и поздрав.

P.S И ако може да ми кажеш нешто подетално за тој PES сервисерот од Битола, каде има сервис ова она.....
ти реков прашај по сервисите низ битола на PES сервисот како се вика, немам појма...

бај д веј - во алфа копи да го носат? :pos: малце анти-реклама - на некои пријатели под гаранција им седел телефонот 2 недели во алфа копи и им рекле: плочата е пукната немаме плочи а у, го носат кај мене - хард формат и до денеска телефонот си функционира се нормално :pos:
 
Член од
26 март 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
Дали може да ми каже некој страница за спуштање игри бесплатно за Сони Ериксон к550и ама некој посаглам игрици
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
mobile9.com
getjar.com
zedge.com

почни со овие има доста работи :salut:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
дали некој знае кај да најдам драјвери за да поврзам 6220 од постарите со компјутер за да му ставам игрици имам усб кабле ама не го препознава компјутерот телефонов ? ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
дали некој знае кај да најдам драјвери за да поврзам 6220 од постарите со компјутер за да му ставам игрици имам усб кабле ама не го препознава компјутерот телефонов ? ?
повели друже директен линк за пц сјут и све друго за овој телефон
http://europe.nokia.com/A4143905

поздрав
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
торте, не избрзувај си утнал нешто.

како прво нокиа 6220 е дцт3 телефон и доле конекцијата не е иста со поновите модели т.е. неможеш да го конектираш со CA-53 или DCU-2 дата кабел, за тие постари модели мора да користиш усб2ком кабел или пак инфраред адаптер.

од нокиа усб2ком кабел е дку-5 кабелот, малце потешко се наоѓа и поскап е, кај мене е 500 денари комплет со драјвери и софтвери, додека инфраред адаптерот е 400 денари - универзален за сите телефони кои имаат инфраред, е се преку инфраред исто така не е лесно да се поврзе овој телефон затоа што нема share инфраред т.е. неможе да праќа од телефон на телефон или друг уред туку така, мора да го пријавиш како модем и да користиш орг. софтвери што одат со самиот инфраред, има опција и преку писи суитот ама многу поспоро иде трансферот така.

како и да е, од каде и да купиш кабел/инфраред - без проблем ќе добиеш инструкции на форумов.
 
P

Princ

Гостин
Некрофил, ти си утнал нешто :)

DarthMakedon ВЕЌЕ ИМА кабел. Бараше програма. Торте му даде. Ти зборуваш дека нема да пасира кабелот...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Некрофил, ти си утнал нешто :)

DarthMakedon ВЕЌЕ ИМА кабел. Бараше програма. Торте му даде. Ти зборуваш дека нема да пасира кабелот...
не - не сум утнал, знам точно што сакаше да каже и 90% од проблемот кај луѓето што имаат кабел а компјутерот не им го препознава телефонот - проблемот е што користат погрешен кабел.

USB Device not Recognizde бла..бла.. така нешто му пишува кога го конектира телефонот, рајт?

конекотирте можеби одговараат, но пиновите и електорниката за препознавање не, затоа што новиве телфони автоматски си имаат комуникација преку усб со компјутери, макар и со 3-4 жички да ги поврзеш директ на усб, додека постарите мобилни мора да користат RS-232
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
некро на дружево му требаше драјвери и тие се тие ... сеа кабелот ако не одговара тоа не сум пробувал и незнам ... за тоа ти си тука ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom