Фан Клуб: Вардар

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Како е во моментов Вардар на табела?:nesum:
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
golmanceto nisto 3 sansi spasi drugo nisto visokite topki edvaj gi fakjase od odbranata karcev bese najdobar drugoto sve tapa
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
10место со освоени 9 бода од 11 натпревари
Ако не се лажам тоа е предпоследно место така?Последните 2 тима одат во втора лига?Зарем е можно Вардар да иде во втора лига:pop:
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Ако не се лажам тоа е предпоследно место така?Последните 2 тима одат во втора лига?Зарем е можно Вардар да иде во втора лига:pop:
Предпоследна е Победа со 7 бода,а последен Милано без бодови.
Следното коло Вардар игра со Силекс и мора да победи бидејки потоа им следуваат тешки натпревари. Инаку денес Вардар беше ослабен без Маџовски,Љубисавлјевиќ.Стефан Ристовски и капитенот Белчев
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Предпоследна е Победа со 7 бода,а последен Милано без бодови.
Следното коло Вардар игра со Силекс и мора да победи бидејки потоа им следуваат тешки натпревари. Инаку денес Вардар беше ослабен без Маџовски,Љубисавлјевиќ.Стефан Ристовски и капитенот Белчев
Али затоа играше Ступиќ, и добро одигра, само не ми е јасно зошто не го форсираат повеќе. Високи топки да ги спушта до Ејупи и Пеев, крш ќе праат. Ама некако Марио као шах да игра беше денеска, глас не му слушнавме. :toe:
 
П

Паспарту

Гостин
Али затоа играше Ступиќ, и добро одигра, само не ми е јасно зошто не го форсираат повеќе. Високи топки да ги спушта до Ејупи и Пеев, крш ќе праат. Ама некако Марио као шах да игра беше денеска, глас не му слушнавме. :toe:
Брат па зарем Марио го сметаш за тренер!? :smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Брат па зарем Марио го сметаш за тренер!? :smir:
:) Indeed. Али еве ја се понудив ако сака као у енглеско првенство на времето, коа го фркна срце овој на Ливерпул шо беше менаџер/трењер... чоекот си најми еден тип, ваљда помошник да вика место него. Ете од север таман поред ограда, исто као поред терен да сум, беспари ќе им се дерам на играчите... :)
 
П

Паспарту

Гостин
:) Indeed. Али еве ја се понудив ако сака као у енглеско првенство на времето, коа го фркна срце овој на Ливерпул шо беше менаџер/трењер... чоекот си најми еден тип, ваљда помошник да вика место него. Ете од север таман поред ограда, исто као поред терен да сум, беспари ќе им се дерам на играчите... :)
Хахаха :) На овие деца им треба тренер со м*да, тоа сум го рекол многупати до сега. Вујовиќ нема никакво искуство за да биде тренер, ама па од друга страна никој не се нафаќа за џабе да води клуб... :)
 
I

InF3cTeD

Гостин
абе и Лотар Матеус да го донесат ако не им даваат пари ни тој нема да го слушаат ако сакал и се дерел повеќе од Комити
 
П

Паспарту

Гостин
абе и Лотар Матеус да го донесат ако не им даваат пари ни тој нема да го слушаат ако сакал и се дерел повеќе од Комити
Немој друже само Лотар Матеус, Марио за него е звериште :) На Лотар Матеус во менување клубови не му е рамен ни Аце Стојков :eek:jea:
 
I

InF3cTeD

Гостин
тој ми дое онака за пример...сакав да кажам кој и да го донесат ако не се плаќаат играчите џабе е...не да вика нека се корне од викање по нив сам ќе си се слуша
 

Kajgana Shop

На врв Bottom