Фан Клуб: Вардар

Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
Што ти значи да имаш комплекси од Вардар :tv:
Не да гледаш пелистер во каква мизерна состојба се наоѓа, тебе повеќе те интересира Вардар :pusk:
Пелистер е момче не провоцирај:bip:
знам во каква ситуација се наоѓа Пелистер само саков да дам дознаење со статијава поради пратходните искуства со Пелистер за да не избрзвате со славење
:pos2:норвежанецот живеее и работи во ѓорче...класика:pos:само колку е изебан нашиот фудбал то невидено нешто
 
П

Паспарту

Гостин
Пелистер е момче не провоцирај:bip:
знам во каква ситуација се наоѓа Пелистер само саков да дам дознаење со статијава поради пратходните искуства со Пелистер за да не избрзвате со славење
:pos2:норвежанецот живеее и работи во ѓорче...класика:pos:само колку е изебан нашиот фудбал то невидено нешто
Тоа да :) Јас за овој финансиер од самиот почеток сум скептичен, плус барав по нет и не излезе ништо :kesa: Ако бил толку јак "норвежанец" сигурно ќе пишувало нешто на нет за него, неговата фирма итн... Целава лига ни е живи г*мна, почни од стадионите (кочините) па заврши со мизеријата од т.н. играчи кои во Европа не можат да победат и тим од Фарски Острови. Македонскиот фудбал оддамна почна да умира, ова што го гледаме денес е само обид да се пролонгира неговата смрт...
 

|MkD|hUnTeR

Golden Lords
Член од
15 мај 2009
Мислења
187
Поени од реакции
4
Тоа да :) Јас за овој финансиер од самиот почеток сум скептичен, плус барав по нет и не излезе ништо :kesa: Ако бил толку јак "норвежанец" сигурно ќе пишувало нешто на нет за него, неговата фирма итн... Целава лига ни е живи г*мна, почни од стадионите (кочините) па заврши со мизеријата од т.н. играчи кои во Европа не можат да победат и тим од Фарски Острови. Македонскиот фудбал оддамна почна да умира, ова што го гледаме денес е само обид да се пролонгира неговата смрт...
totalno si u pravo , fudbalot u mkd zgasna ako najgolemata legenda na mak fudbalot go nema nisto ne pravime , se sekjavam porano abe nemozese mesto da se najde sea nemozez coek da najdes na stadion :nesvest:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
2.926
cekaj sea so ''norvezanecov'' nit I od investitor a? aiiii pa kako be toj Setinov zborese pred site, znaci i on lazel???
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ај сеа ако сум новинар ќе пишам Абрамович го зима вардар и сите ќе веруваме а во спротивно вардар жалосно тоне,срамота е да си играат вака со Вардар
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.352
А Агрокор сигурно влага??
Ако не влага овој "норвежанецов" бар од следна полусезона со нивни пари да скрпиме крај со крај.:tapp::tapp::nesvest::kesa:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Леле значи верувате во се што ќе прочитате :tapp: посебно од некој пелистерец или мак спорт што ќе пише :toe: играчите се исплатени дел и тоа баш од норвежанецот Јакимовски така да сите погоре напишани постови во целост ги демантирам :baeh:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
2.926
ja seuste nez so da mislam kako do sea i za agrokor ne mislam niso cekam vremeto da pokaze
 
Член од
7 септември 2009
Мислења
126
Поени од реакции
86
Леле значи верувате во се што ќе прочитате :tapp: посебно од некој пелистерец или мак спорт што ќе пише :toe: играчите се исплатени дел и тоа баш од норвежанецот Јакимовски така да сите погоре напишани постови во целост ги демантирам :baeh:
од дневник е преземено и не го кладов ова оти имам комплекси од вас(напротив не ни мислам дека сте подобри од мене) туку да не избрзавате со славјето оти на крај краева ова е Македонија и толку од мене ко нема потреба од ''компексаши'' на вашата најпренајуба тема
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.680
Поени од реакции
2.926
од дневник е преземено и не го кладов ова оти имам комплекси од вас(напротив не ни мислам дека сте подобри од мене) туку да не избрзавате со славјето оти на крај краева ова е Македонија и толку од мене ко нема потреба од ''компексаши'' на вашата најпренајуба тема

I jas mislam taka da ti kazam,najbolje si ti, tuku toa ti drzi da ne izbrzuvame zs ovde vo nasava drzavav ne se znae nisom a najubava deka e skopska :)

t.e najprenajuba :)
 
К

Кумани Куманово

Гостин
Со голема брзина фудбалот згаснува во Македонија.Никогаш во историјата на македонскиот фудбал клубовите не биле во поочајна ситуцаија(финансиска) како и во кошарката.Едноставно спортот тоне со голема брзина.Нема спонзори,плати ,стадионите повеќе од очајни,тепани фудбалери,рекетари и криминалци газди на клубовите,местени натпревари и ред други работи.Па колку и да имам љубов па нема да идам да гледам мизерија и ред други работи.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Со голема брзина фудбалот згаснува во Македонија.Никогаш во историјата на македонскиот фудбал клубовите не биле во поочајна ситуцаија(финансиска) како и во кошарката.Едноставно спортот тоне со голема брзина.Нема спонзори,плати ,стадионите повеќе од очајни,тепани фудбалери,рекетари и криминалци газди на клубовите,местени натпревари и ред други работи.Па колку и да имам љубов па нема да идам да гледам мизерија и ред други работи.
Ај за гледањето добро никој нема да гледа и онака не гледаат али сме се запрашале ли за иднината?Каде ќе тренираат нашите деца?Нема клубови нема ништо и да сака некое дете да се запише нема каде да се запише па после се дрогирале младите пиеле.Па каде да тренираат?и мкд репрезентација за 3-4 години место да иде напред ако се продолжи во вакви услови ке се рамни со Андора зошто нема од каде да испагаат играчи
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
од дневник е преземено и не го кладов ова оти имам комплекси од вас(напротив не ни мислам дека сте подобри од мене) туку да не избрзавате со славјето оти на крај краева ова е Македонија и толку од мене ко нема потреба од ''компексаши'' на вашата најпренајуба тема
Не избрзавме со никое славје,кога ќе има славје т.е.птпис слободно можеш да дојдеш во Ск ќе купам шампањ и ќе прославиме,дај боже и вие да најдете нешто па повторно да има дерби какви што доликуваат на Македонија :smir:
...јас само кажав дека играчите се во дел исплатени,се надеваме во скоро време ќе се реши уште само единствениот спор Јакимовски-Камчев :toe:
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Маџовски заминал на проба во Виетнам и за неделниот натпревар со Турново ке брани 17годишниот Гоцевски
 

Kajgana Shop

На врв Bottom