Фан Клуб: Вардар

Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Како прво многу контрадикторности во текстот. На играчите не им било ветено дека ќе бидат исплатени пред утакмицата со Пелистер, туку за вчера. И човекот вчера им исплатил по една плата, а спремен е да ги исплати и преостанатите доколку се утврди дека Камчев нема право да става вето на се и сешто, освен при промена на име, лого и бои на клубот. Што е и логично според мене да не сака да зависи од тоа какво ќе биде расположението на Орце
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.216
Поени од реакции
2.297
Абе не им верувајте баш за се толку многу на новинарите, знаете дека до сега они имаат испонапишано многу работи што немаа врска со реалноста. Затоа почекајте некое време ќе видиме, сме чекале толку време ќе почекаме уште малку. Јас исрено мислам дека работите конечно мрднаа од мртва точка.
Иначе едната плата веќе е исплатена, а другата ќе биде најкасно до недела пред мечот со Турново. Мора да победиме на оваа утакмица на домашен терен сме, со наша поддршка да стигнеме до 3 бода кој ќе бидат и тоа како битни.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Еве сеа ја ќе ви кажам како стојат работите. Спонзорот денес или утре ке им иплати нешто од заостанатиот долг на играчите и стручниот штаб и тренерите од младинската школа и комитите му имаат дадено рок од 1 месец да видат како ке работи спонзорот во клубот. Ако се е како што треба тој понатаму ќе го земе вардар МЕЃУТОА тој сака со сите членови да го земе односно 100% а тука можно е пак Камчев да прави проблем затоа што тој сеуште има свој 5 членови во одборот
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.791
Поени од реакции
71.939
Еве сеа ја ќе ви кажам како стојат работите. Спонзорот денес или утре ке им иплати нешто од заостанатиот долг на играчите и стручниот штаб и тренерите од младинската школа и комитите му имаат дадено рок од 1 месец да видат како ке работи спонзорот во клубот. Ако се е како што треба тој понатаму ќе го земе вардар МЕЃУТОА тој сака со сите членови да го земе односно 100% а тука можно е пак Камчев да прави проблем затоа што тој сеуште има свој 5 членови во одборот
Нели само еден член му остана во одборот. Од кај станаа сега 5 :(
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Нели само еден член му остана во одборот. Од кај станаа сега 5 :(

1 е мислам од тие 5 што можат да дадат вето на некој одлука а од тие 27 колку и да се таму има 5. Јас барем така разбрав :):):):):)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Од следните 8 утакмици очекувам највеќе 9 бода,дај Боже и повеќе да бидат:toe:
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Камчев има 7 делегати и се нема откажано од ниедно место во Собранието. Сепак главниот проблем е нејаснотијата на што може да става вето, а не бројот на делегатски места
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Гоксо и останатите форумски пријатели поврзани со Вардар. martin.gerrard и kire inter е очигледно дека пласираат дезинформации. Не ги земајте сериозно, најверојатно се некои кои сакаат да креваат галама, но очигледно не знаат како одат работите. Вистината сама ќе дојде на место... има време.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.639
Поени од реакции
1.240
Гоксо и останатите форумски пријатели поврзани со Вардар. martin.gerrard и kire inter е очигледно дека пласираат дезинформации. Не ги земајте сериозно, најверојатно се некои кои сакаат да креваат галама, но очигледно не знаат како одат работите. Вистината сама ќе дојде на место... има време.
neznam sto se dezinformacii za tebe ama eve uste nema plata i najverojatno utre ili zadutre treba sponzorot da gi zeme site delegate. Koj laze be decko so ne ti e jasno

vo vardar ima 29 delegati od koj komiti imaat 22 a kamcev 7 a svetislav jakimovski saka da go zeme 100% vardar
Toj saka da go zeme 100% inaku nema da finansira vo vardar. Megutoa kako sto se zbori ili utre ili zadutre kamcev ke gi predal delegatite
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Прочитав во некој весник дека новиот финансиер сака да го превземе Вардар целосно а тоа значи Орце Камчев и неговата "Мода & Спорт" да излезат од Вардар.

http://vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=18&tabid=1&EditionID=1850&ArticleID=125120

Извор ВРЕМЕ ,го најдов и линкот :icon_lol:

Мене не ми се верува дека би ги отстапил местата,тој сеуште си има корист од Вардар макар и да си пере пари преку него....Доколку не прифати да си оди,спонзорот нема да влезе....што правиме тогаш,ке треба ли некој притисок врз овој човек :nerv:???????????
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.708
Поени од реакции
6.272
Гоксо и останатите форумски пријатели поврзани со Вардар. martin.gerrard и kire inter е очигледно дека пласираат дезинформации. Не ги земајте сериозно, најверојатно се некои кои сакаат да креваат галама, но очигледно не знаат како одат работите. Вистината сама ќе дојде на место... има време.
Decko neam popametna rabota pa ke davam dezinformacii nz so zboris ne tropaj taka, sakam vardar da se vrati na starite pateki normalno kako i site dr ovde na forumov i ostanati navivaci.Ja samo napisav toa so bese napisano eve i ja procitav najnovo deka im dal edna plata zaostanata i deka saka celosna kontrola nad vardar,toa znaci deka orce kamcev treba da gi otstapi svoite dokumenti a ako ne saka bogami covekov zasluziva kutek zs samo on go usporuva noviov finansier do konecen raspelt na situacijava.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom