Слаткар(истика)

Член од
9 февруари 2010
Мислења
116
Поени од реакции
3
Negovata popularnost pokazuva samo kolku e prost narodot vo zemjava, a ne kolku on e dobar. I ne zamarjte so komentarite od tipot "ako ne go sakas ne go slusaj, nikoj ne te tera bla bla bla", ne se zamaram ja za nego, ama se zamaram so narodov e tolku prost stom smeta deka takvo nesto e interesno i zabavno, toa e samo pokazatel na kolku nisko nivo ni e opstestvovo...
prvata recenica ti e bezceneta! :cuc:

Кажи колку сум јак а :)...

Па што к да се секирам јас за некој што нит го знам. Секако ми е грижа лично за мене и луѓето околу мене што ми се мене важни, а за некој што си нема друга работа и да гледа што е добро за некој трет или што ти знам таму јас тоа си е негов проблем.

Ако се гледа што е добро или лошо за македонскиот народ ќе ти предложам една тема к...ТУРБО ФОЛК- таму можеш да го едуцираш народот што шунд музика е тоа, а не да се вреѓа тоа што го направил Слаткар досега или хип хопот.

Го знаете ли Слаткар во времето на ЕО? Го знаете ли Слаткар пред албумот Слаткаристика Будало воопшто? Или се запознавте со Слаткар на ТВ кога го гледавте спотот на Спушти се Доле.
Користел погрдни зборови во своите песни? Ало...рапот се основа на погрдни зборови и пцовки веќе 3-4 декади наназад, а вие сега го откривате тоа...Алелуја!
Гледам секаде се критикува Слаткар поради тоа што се комерцијализирал...хммм па еден Еминем исто се комерцијализира, па што не го критикува некој сега, сите му спуштаме капа за тоа што го направил.

Дајте доста ја трупата темава со глупости. Ако не го слушате, не мора да наметнувате мислења на темава, ваков бил таков бил дткал не дткал.
slatkar e na isto ramniste so turbo folk

Кажи колку сум јак а :)...

Па што к да се секирам јас за некој што нит го знам. Секако ми е грижа лично за мене и луѓето околу мене што ми се мене важни, а за некој што си нема друга работа и да гледа што е добро за некој трет или што ти знам таму јас тоа си е негов проблем.

Ако се гледа што е добро или лошо за македонскиот народ ќе ти предложам една тема к...ТУРБО ФОЛК- таму можеш да го едуцираш народот што шунд музика е тоа, а не да се вреѓа тоа што го направил Слаткар досега или хип хопот.

Го знаете ли Слаткар во времето на ЕО? Го знаете ли Слаткар пред албумот Слаткаристика Будало воопшто? Или се запознавте со Слаткар на ТВ кога го гледавте спотот на Спушти се Доле.
Користел погрдни зборови во своите песни? Ало...рапот се основа на погрдни зборови и пцовки веќе 3-4 декади наназад, а вие сега го откривате тоа...Алелуја!
Гледам секаде се критикува Слаткар поради тоа што се комерцијализирал...хммм па еден Еминем исто се комерцијализира, па што не го критикува некој сега, сите му спуштаме капа за тоа што го направил.

Дајте доста ја трупата темава со глупости. Ако не го слушате, не мора да наметнувате мислења на темава, ваков бил таков бил дткал не дткал.
sustinata na rapot ne e toa, toj e izmislen od afroamerikancite koj so rapot sakale da... veke go znaete toa neli?
eminem si e super, ali nikogas nema da bide najgolem raper, nikogas nema da go nadmine tupac

a i kur go boli slatkar, si zima jaka para, go slusa kakva takva publika, popularen e. parite go vrtat svetot, mislite deka on ne znae deka pravi sranje muzika? soping soping? deka najgolemiot seljak mu gi pravi pesnite koi dopiraat do makedoncinjata. jbg, za ovoj prost narod samo glupa muzika, toa e patot do uspehot.

a kje vidite deka koga ke se vrati boki od souto ke go napolni cel filip ftori celosno obnoven
:salut:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
ФЕНОМЕНОТ СЛАТКАРИСТИКА ЈА ПРЕПОЛНИ МЕТРОПОЛИС АРЕНАТА



Остај ме да пцујам и да пеам

На тинејџерите не им пречи што Слаткар пцуе во сите песни. Шест илјади фанови наизуст го следeа во секој стих. Младите се пронаоѓаат и во љубовните балади во кои тагата за девојката со која раскинал Слаткар ја опишува со пцуење, и признава дека се утешил со курви и џоинт.
Околу шест илјади млади завчера во Метрополис Арената еуфорично ја подржаа популарноста на хип-хоп револуцијата со која предводи Слаткаристика. Марко Маринковиќ- Слаткар (23) до вчера рапер од скопските гаражи, на концертот покажа дека е херој на новата хип-хоп генерација. Во голем дел му помогна неговиот човек Тони Зен, Токисокологија, ди-џеј Чваре, Скит Скитара, Џака Накот... Девојките во првите редови за малку ќе ја срушеа оградата, родителите играа во ист ритам со своите деца, а по концертот настана масовна мешаница од фанови пред соблекувалната на рап ѕвездите.
Од видео бим, концертот го најави Снеже Велков од "Бекстејџ". Таа се пошегува со фановите на Слаткар дека на Аца Лукас имало повеќе луѓе.
Поради пцостите во неговите текстови, кој тој ги нарекува искрени и автобиографски, на радио и Тв станиците е цензуруран. Завчера, Марко го оствари неговиот догогодишен сон, да рапува без цензура пред своите фанови. "Не ме пуштаат дека пцујам ко копиле, а мене топ ми е, не знам да бидам озбилен. Сакам да пцујам и цензура не ми треба, јас сум само искрен и остај ме да си пејам", се дел од пораките кои тој ги испраќа преку своите текстови. На тинјеџерите не им пречи што Слаткар пцуе во сите песни. Наизуст го следeа во секој стих. Младите се пронаоѓаат и во љубовните балади во кои тагата за девојката со која раскинал Слаткар ја опишува со пцуење, и признава дека се утешил со курви и џоинт. "Сакав да не те видам пак во мојот живот, те сменив со астра, курви, џоинт и пиво. Јас не можам со тебе, а и не можам сам. Плачам ко пичкетина, признавам не ми е срам", вели рефренот на песната "Љубов" (Love).
Во голем стил, во негов стил, на средина на концертот во салата влезе Тони Зен. Качен на хамер, со обезбедување околу него, тој со "бесниот" џип стаса до сцената, и во живо ја раскажа приказната од спотот "Во мој стил", а Метрополис се тресеше од вресоци. Слаткаристика му се придружи во "Скандал" и "Mi casa es su casa" и "Спушти се доле".
Дваесетина девојки, со кеси во рацете заедно со Слаткар се растрчаа на сцената, глумејќи во песната "Шопинг". Во секоја нова песна се менуваше сценографијата, танчарките, статистите. Раперите ги следеше гудачки оркестар, бенд во живо, а во последните две песни и хор. Ди-џеј Чваре се грижеше за ритам зад миксетата. Режисерот на концертот, Јован Јованов од "Јованов рекордс" кои го организираа спектаклот ни рече дека за сцената биле ангажирани 120 учесници, а за техничкиот дел 150 луѓе. Целиот концерт се одвиваше на три сцени, секоја со посебна сценографија, за што од професионален аспект заслужи висока оценка. Заврши со баладата "Да полетам", и илјадници раце кои се креваа нагоре и надолу правејќи го традиционалниот хип-хоп поздрав.
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
ФЕНОМЕНОТ СЛАТКАРИСТИКА ЈА ПРЕПОЛНИ МЕТРОПОЛИС АРЕНАТА


Ова не е културно. Кој е тој да кажува дали треба да се пцуја или не? Единствено што прави е зацрнување на поимот Хипхоп. За срамота!
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.806
Поени од реакции
12.206
Толку знаат, толку можат, се уфилмале дека пцуењето е врх во хип хоп и рап правецот...ах беееееее...
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Слаткар ке го уништи хипхопот во македонија што некои поединци со години се трудеа да го изградат. Не е се и до пцуењето јаско е дека во хипхопот може или мора да има малце и агресивен текс али овај ја претера и незнам што друго да кажам, Слаткар е комерциала!
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
ФЕНОМЕНОТ СЛАТКАРИСТИКА ЈА ПРЕПОЛНИ МЕТРОПОЛИС АРЕНАТА

Остај ме да пцујам и да пеам

На тинејџерите не им пречи што Слаткар пцуе во сите песни. Шест илјади фанови наизуст го следeа во секој стих. Младите се пронаоѓаат и во љубовните балади ....

"Малолетна крвава пичка, ти излегла цела цицка, уживај баш си пичка!" :wink:
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
па подобро овој нека го слуша младинава,отколу она турбо-shit :toe:
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
jas navistina se izvinuvam sto vi vleguvam taka i na tuga tema ke pustam klipce no celta mi e malku da se oddalecite od slatkar ... samo slusnete go ova :)

mislam deka prviot stih so vozot najveke ke vi se dopadne ;) ...
pozdrav od stipskiot raper Smireniot - nasata gordost.

 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Вечер на полноќ на Сител потсетете се на перверзните настани.:toe:
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
abe so da gledam seto deca od po 14 -16 god od tie 6000 dali 10 % bile polnoletno osven izveduvacite ? ova stvarno e zalno da izlezi sega nekoja pop zvezda pak istat raja ke odi na negovi koncerti toa e toa ne mozi neizgradeni licnosti da ti bidat
"publika" :nenene::nenene::nenene:
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Шо к. овој се претставува како хип-хопер!?
Лил Вејн е по хип-хоп од него.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
273
Поени од реакции
33
Еве неколку видеа од концертот во саботата! Супер беше!Полека но сигурно се претвара во ѕвезда...ако веќе и не е!
Слаткар - Хип Хоп Револуција - Метрополис Арена 13.02.2010 (Live) - 1дел
http://mesto.com.mk/video/42a48c37d777c7d/

Слаткар - Хип Хоп Револуција - Метрополис Арена 13.02.2010 (Live) - 2дел
http://mesto.com.mk/video/91f6a2ddd2c586f/


Слаткар - Хип Хоп Револуција - Метрополис Арена 13.02.2010 (Live) - 3дел
http://mesto.com.mk/video/a768c00d10cb5d5/

Слаткар - Хип Хоп Револуција - Метрополис Арена 13.02.2010 (Live) - Да Полетам

http://mesto.com.mk/video/3123d1210d8c6ac/
 
V

Viktoranius

Гостин
Има некое видео на јутуб од неговата изјава за бекстејџ шо беше?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom