Слаткар(истика)

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.556
Поени од реакции
33.803
Од прееска истото го викам, само направи споредба со сите други успешни рапери!
То кажува се, и ја завршува дебатава.
Имаш 2pac,имаш Еминем, имаш SnoopDog, имаш Biggie, 50 Cent и сл.
Ахх, компарацијата со Еминем и Тупак.
Епски се квизовите на Фејсбук. Кој е подобар или Слаткар?

Кажи кој од андерграундот досега во македонската рап естрада успеал да направи кеш колку што направил Слаткар сега?

Комерцијала=кеш
Колку во име на дискусијата и причината за комерцијалата, некоја заокружена бројка колку кеш направи? Или, така пишеше на Фејсбук. Направи кеш, не се замара, курво магла?
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
Ахх, компарацијата со Еминем и Тупак.
Епски се квизовите на Фејсбук. Кој е подобар или Слаткар?



Колку во име на дискусијата и причината за комерцијалата, некоја заокружена бројка колку кеш направи? Или, така пишеше на Фејсбук. Направи кеш, не се замара, курво магла?
Сочуство.

Она шо ти го болдирав, не кажува ништо за то јас шо реков.
Изглеа сеа си го запознал FB-от шо си олку исфрустриран од квизојте, ајте кај да е, че ја најдиш скриптата за да не ти ги покажува. (оф топик, ме учеа да му помагам на сите, без разлика какви се) :smir:

Тупак, беше hardcore/underground никој ни глас не му знаеше пред да влези во DeathRow.
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
Сочуство.

Она шо ти го болдирав, не кажува ништо за то јас шо реков.
Изглеа сеа си го запознал FB-от шо си олку исфрустриран од квизојте, ајте кај да е, че ја најдиш скриптата за да не ти ги покажува. (оф топик, ме учеа да му помагам на сите, без разлика какви се) :smir:

Тупак, беше hardcore/underground никој ни глас не му знаеше пред да влези во DeathRow.
точно дека тупак влезе у DeathRow, ама музиката му остана иста. не се продаде за да праи песни за пари туку праеше песни за да го каже своето мислење. овој слаткар и сеа да влезе у DeathRow нема да стигне до нивото на тупак.

позззз:smir:
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
точно дека тупак влезе у DeathRow, ама музиката му остана иста. не се продаде за да праи песни за пари туку праеше песни за да го каже своето мислење. овој слаткар и сеа да влезе у DeathRow нема да стигне до нивото на тупак.

позззз:smir:
Никој не ни очекува да стаса до нивото на Тупак.

Стило на музика шо некој че го пеј, не се прај ко од мајка роден, се создава тој шо најмногу му одговара на MCто. Слаткар проба со хардкорот и сл. ама од некоја Х причина го одбра овај, му се виде поприфатен од народов.
Тупак, покрај од HipHop движењата, не беше прифатен и од поширокиве маси луѓе? А Еминем? А 50 можда? Снуп?

Edit: значи и ти немаш ништо против комерцијализацијата, така?
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
Никој не ни очекува да стаса до нивото на Тупак.

Стило на музика шо некој че го пеј, не се прај ко од мајка роден, се создава тој шо најмногу му одговара на MCто. Слаткар проба со хардкорот и сл. ама од некоја Х причина го одбра овај, му се виде поприфатен од народов.
Тупак, покрај од HipHop движењата, не беше прифатен и од поширокиве маси луѓе? А Еминем? А 50 можда? Снуп?

Edit: значи и ти немаш ништо против комерцијализацијата, така?

немам зошто више нема андерграунд (ај може да се каже TechN9ne) aма тоа е редок исклучок. се друго е комерцијала. СЕ ДОДЕКА Е РАП ЌЕ СЕ СЛУША
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
36
Поени од реакции
2
2 pac sto e eden od najdobrite raperi na site vreminja i ima okolu 30 postts....a slatkar ima nad 2000 bravo.........kretenoidi sme .......

Абе само го тупиш човече ..и што кажа со ова ?ништо ..ако има некој професија ЕмСи значи треба да знае и диџејеинг ..и што професија ќе има бе ?и дури рапува пример ..брејк денс ќе ми игра а ?научи си крип ,блод ..(шо сакаш) и играј си на сцена ..не да се врти ко чингелајче ..
и успут што ми го мешаш Ем бре ..имаш претстава што зборуваш ти ?:tapp:

рапер не рапер (според тебе) и праи пари курот го боли ..убо му е ..ти не земаш пари ..тој си зима ..коа ќе постигниш ти популарност колку него тогаш кажувај ..
EMINEM BESE TOP RAPER....SEGA NE E!!!! SAMO SLUSAJ JA "We made you"
ako toa e rap........starite pesni mu se dobar rap...sepak so u sekoja od niv ima zaebancija.....ALI SEGA 2-3 PESNI SE DOBAR RAP....SE DRUGO E ZAEBANCIJA I JADENJE GOMNA....do dusa coekot epten dobro rapuva i znae freestyle ali iskomercijaliziran e......parite u glaa go zalupale

a toa so vikas za parite 100% si u pravo.......
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
2 pac sto e eden od najdobrite raperi na site vreminja i ima okolu 30 postts....a slatkar ima nad 2000 bravo.........kretenoidi sme .......



EMINEM BESE TOP RAPER....SEGA NE E!!!! SAMO SLUSAJ JA "We made you"
ako toa e rap........POLA PESNI MU SE RAP A SE OSTANATO E ZAEBANCIJA.....do dusa coekot epten dobro rapuva i znae freestyle ali iskomercijaliziran e......parite u glaa go zalupale

a toa so vikas za parite 100% si u pravo.......
Сите има такви песни, шо се заебанци ова она.
Инаку, има еден куп озбилни и јаки песни Ем.
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
36
Поени од реакции
2
немам зошто више нема андерграунд (ај може да се каже TechN9ne) aма тоа е редок исклучок. се друго е комерцијала. СЕ ДОДЕКА Е РАП ЌЕ СЕ СЛУША
TECH N9NE , Ice Cube , Mystikal , KRS-One (godfather na rapot) tie se asalnite crnci raperi....inace ima i TOP meksikanski raperi...se ostanato e iskomercijalizirano sranje.....

p.s. Snoop kolku tolku drzi klasika u nego....i nego go imaat udreno parite u glaa ali seedno pak se drzi na originalnoto..

Сите има такви песни, шо се заебанци ова она.
Инаку, има еден куп озбилни и јаки песни Ем.
site imaat ali nego pola mu se....

INACE PRED 1 MESEC U NEKOE SPISANIE GO STAILE EMINEM ZA RAPER NA SITE VREMINJA...I GO INTERVJUIRAAT KRS-One (GODFATHER NA RAPOT) DALI E EMINEM NAJDOBAR RAPER NA SITE VREMINJA I KRS VIKA "hahahahahhaha eaven he knows that he isn't the best"...posle 3-4 dena go srekjavaat emine i go prasuvaat so mislis za toa sto toa spisanie te staile za najdobar raper na site vreminja i eminem vika....."haha , i'm close to the top,but im not on it and i will never be (so toa mislejki deka 2Pac i KRS-One se bolje od nego)
 

PowerBoY14

Јас Сум Тој и Тој Роден Тогаш и Тогаш
Член од
13 април 2007
Мислења
256
Поени од реакции
4
TECH N9NE , Ice Cube , Mystikal , KRS-One (godfather na rapot) tie se asalnite crnci raperi....inace ima i TOP meksikanski raperi...se ostanato e iskomercijalizirano sranje.....

p.s. Snoop kolku tolku drzi klasika u nego....i nego go imaat udreno parite u glaa ali seedno pak se drzi na originalnoto..



site imaat ali nego pola mu se....

INACE PRED 1 MESEC U NEKOE SPISANIE GO STAILE EMINEM ZA RAPER NA SITE VREMINJA...I GO INTERVJUIRAAT KRS-One (GODFATHER NA RAPOT) DALI E EMINEM NAJDOBAR RAPER NA SITE VREMINJA I KRS VIKA "hahahahahhaha eaven he knows that he isn't the best"...posle 3-4 dena go srekjavaat emine i go prasuvaat so mislis za toa sto toa spisanie te staile za najdobar raper na site vreminja i eminem vika....."haha , i'm close to the top,but im not on it and i will never be (so toa mislejki deka 2Pac i KRS-One se bolje od nego)

Можи си во право, можи не си.
Мене мислата ми беше, дека Слаткар, оди по примерите не такви големи рапери. Дали бил прв или втор, знајш самио дека не е толку важно.
Сеа си прв, сеа не си.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Чек бе малце .. кој кур споредувате странски артисти со нашиве? Далеку .. многу далеку сме ние од нив во сите погледи не само во музиката. :)


Моментално сакале нејкеле Слаткар пуни дискотеки,сали и други објекти со публика,си праи кеш го заболе него шо мислиме ние дали е комерцијала или андергарунд. Тој шо е негов фан ке го слуша каков и да е. Дали ке му ги слуша постарите или поновите песни тоа е негово право. :) :)

А дали рапуваш за пари или за душа?

-Па рапер без пари,ко весник без новинари
Од Тони Зен е Ова! Порака! :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.685
Поени од реакции
9.319
Колку во име на дискусијата и причината за комерцијалата, некоја заокружена бројка колку кеш направи? Или, така пишеше на Фејсбук. Направи кеш, не се замара, курво магла?

Чекај да му јавам....


едит: Ми рече 200.000 евра досега :smir:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Ај ако го најде некој клипот од Еднооки (сламкаристика) кај што иде во позадина ФМ нека постира
 
Член од
18 ноември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
2 pac sto e eden od najdobrite raperi na site vreminja i ima okolu 30 postts....a slatkar ima nad 2000 bravo.........kretenoidi sme .......


Konecno eden pameten da se najde da go kaze ova! Mu gi digame akciite na eden kreten so 150 strani i ne znam kolku mnou postovi.Luge daj svestite se ,poglednite koja komercijala vladee,koi tekstovi vi gi perat vasite nedozreani mozoci,pa posle zboruvajte dobro za Slatkar i sl sranja na nego!KRAJNO E NEMORALEN !
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
2 pac sto e eden od najdobrite raperi na site vreminja i ima okolu 30 postts....a slatkar ima nad 2000 bravo.........kretenoidi sme .......


Konecno eden pameten da se najde da go kaze ova! Mu gi digame akciite na eden kreten so 150 strani i ne znam kolku mnou postovi.Luge daj svestite se ,poglednite koja komercijala vladee,koi tekstovi vi gi perat vasite nedozreani mozoci,pa posle zboruvajte dobro za Slatkar i sl sranja na nego!KRAJNO E NEMORALEN !
па добро де, ај почни ти прв/а , откачи се од темава ако не ти се допаѓа. Не соли памет ..веќе преку таква е*аго... -.-
 

Kajgana Shop

На врв Bottom