Слаткар(истика)

Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106


Деца, деца, деца, деца.. Сите по 15, 16. :icon_lol:
Земи ги баба ти и дедо ти, тогај ќе има по 60-70 год да те ебам и плачкото. Нон стоп слушаш Слаткар, а тука еден тон гомна јадаш.:nenene:

Сигурно нема 30-40 год да одат, има и деца и полнолетни, и малолети и разни курци палци, зе секој е музиката не само за мене и за тебе :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Организација КАТАСТРОФА , па така ли се организира концерт , 100% од картите пуштени у предпродажба , па ово нема ни у београду, се знае како се прави предпродажба , 50% од картите само се пуштаат а другите на самиот влез , а не одиме ние со друштво на концерт , и таму на врата викат нема карти неможе да влезете
Колку само си ти катастрофа со изјавава.
Или не ги знаеш ни основите на правење профит, односно приход?

Не е битно како ќе се продадат картите, битно да се продадат. Браво за нив што успеале сите да ги шитнат во предпродажба.
А вие што се правите џекови и сакате директ пред врата карти да ве чекаат, не е организацијата крива, туку...ај ќе те остаам сам да сфатиш.

Него wot, што е со обвинувањава на МетоНо? :devil3:
 

Skunk_skopje

MZT TILL I DIE
Член од
15 февруари 2009
Мислења
179
Поени од реакции
16
da ne go vregam slatkar ali stvarno tapa e:toe:koj go slusa neka go slusa ali stvarno nema glas covekot
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Само што се прибирам од концертот во Струмица. Најдобар настап на кој сум присуствувал досега, кој што сака нека каже ама досега вакво нешто никој нема направено. Покрај Слаткар, на сцената се појавија неповторливиот Dj Славе, Кацар, Сиги, Аце NL и Тони Зен.
Чекај, Славе што соработува со Хикси?

Што вртеше на настапот на Куршумли Ан, пред 2-3 месеци, мислам заедно со Хикси?

Ако е тој, поштуем, стварно закон чоек.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Metono1[mkd];2958519 напиша:
Земи ги баба ти и дедо ти, тогај ќе има по 60-70 год да те ебам и плачкото. Нон стоп слушаш Слаткар, а тука еден тон гомна јадаш.:nenene:

Сигурно нема 30-40 год да одат, има и деца и полнолетни, и малолети и разни курци палци, зе секој е музиката не само за мене и за тебе :)
ox ox ox .. is this the true? :) :)
Чекај, Славе што соработува со Хикси?

Што вртеше на настапот на Куршумли Ан, пред 2-3 месеци, мислам заедно со Хикси?

Ако е тој, поштуем, стварно закон чоек.
Славе Спировски ака Dj Slave.

еве ти слика од него. Растур прави дечково :)

 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Eве и од школо сега го слушам. Зависен silly me.
Хејтеризам сега мора на друго место, овде.. фанизам? :O

GO SWATKAR!
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Колку само си ти катастрофа со изјавава.
Или не ги знаеш ни основите на правење профит, односно приход?

Не е битно како ќе се продадат картите, битно да се продадат.
Браво за нив што успеале сите да ги шитнат во предпродажба.
А вие што се правите џекови и сакате директ пред врата карти да ве чекаат, не е организацијата крива, туку...ај ќе те остаам сам да сфатиш.

Него wot, што е со обвинувањава на МетоНо? :devil3:
Колку само ме наведуваш да мислам дека немаш излезено од Македонија на журки у друга држава ... Какви правила бе за профит , пример некој од Валандово сакал да дојде у Струмица на концерт а немал кој да му купи карта , па доага со друштво директ за на концерт и нема карти тогаш што праиме ? Сум бил на разни журки у Бугарија , Нови Сад итн ... секогаш се остава барем 30% од картите за на влезна врата , поради токму тие причини што ти ги наведов , значи коа веке правиш концерт , треба да имаш на ум дека постои можност да ти дојдат гости и од друг град , ја не го напагам Слаткар , ок си е дечкото , туку тие од организацијата ... и дека од авион јасно се гледа дека целата оваа фрка е направена само за чист профит затоа не ми кажувај правила и неправила , затоа што освен за картите што ги продале у предпродажба , ги продавале и на малолетни деца кои врска немаат од тоа што он се збори у песните , јесда има секакви фанови , но кога веке се одлучил на таков стил на текст , треба да има лимит на возраст кој ке бидат пуштени внатре , а не да даваат карти на 10 годишњаци само за да ги продаде картите и да направи профит а повозрасната публика останува извисена надвор.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Колку само ме наведуваш да мислам дека немаш излезено од Македонија на журки у друга држава ... Какви правила бе за профит , пример некој од Валандово сакал да дојде у Струмица на концерт а немал кој да му купи карта , па доага со друштво директ за на концерт и нема карти тогаш што праиме ? Сум бил на разни журки у Бугарија , Нови Сад итн ... секогаш се остава барем 30% од картите за на влезна врата , поради токму тие причини што ти ги наведов , значи коа веке правиш концерт , треба да имаш на ум дека постои можност да ти дојдат гости и од друг град , ја не го напагам Слаткар , ок си е дечкото , туку тие од организацијата ... и дека од авион јасно се гледа дека целата оваа фрка е направена само за чист профит затоа не ми кажувај правила и неправила , затоа што освен за картите што ги продале у предпродажба , ги продавале и на малолетни деца кои врска немаат од тоа што он се збори у песните , јесда има секакви фанови , но кога веке се одлучил на таков стил на текст , треба да има лимит на возраст кој ке бидат пуштени внатре , а не да даваат карти на 10 годишњаци само за да ги продаде картите и да направи профит а повозрасната публика останува извисена надвор.
Let's do it like the Bulgarians!

Еве јас ќе ти кажам. Мене, како организатор, ич не ми чуе дали на концертот ќе ми дојде некој од странство, или пак 10 годишни копиљаци. Карта како карта, битно да се продаде.
Бидејќи ако јас сум доволно мутав да оставам 30% за на врата (а сум можел да ги продадам предтоа), исто така ризикувам да не бидат сите продадени и да остане вишок.
И што праиме тогаш, Бугарите магично ќе се појават и ќе ми ги купат?

Ако ти се водиш според журки во Бугарија и Нови Сад, јас се водам според логика. Но нели, секој со своето.

П.с. Можеби, ама само можеби, во Нови Сад имало карти за на врата бидејќи не се продале сите.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Let's do it like the Bulgarians!

Еве јас ќе ти кажам. Мене, како организатор, ич не ми чуе дали на концертот ќе ми дојде некој од странство, или пак 10 годишни копиљаци. Карта како карта, битно да се продаде.
Бидејќи ако јас сум доволно мутав да оставам 30% за на врата (а сум можел да ги продадам предтоа), исто така ризикувам да не бидат сите продадени и да остане вишок.
И што праиме тогаш, Бугарите магично ќе се појават и ќе ми ги купат?

Ако ти се водиш според журки во Бугарија и Нови Сад, јас се водам според логика. Но нели, секој со своето.

П.с. Можеби, ама само можеби, во Нови Сад имало карти за на врата бидејќи не се продале сите.
E па ја не ти споредив журка во Бугарија и Егзит во Нови Сад со концертот на Слаткар туку само ти дадов примери и не е финтата за Let's do it like the Bulgarians! туку така е било каде во светот , еве ти и пример за во Колосеум , сигурно таму си бил на журки , секогаш , баш секогаш за било кој диск џокеј , има во предпродажба карти кои што се поевтини пример по 200 мдк , а за на влез картите се поскапи по 400 , значи коа беше Армин Ван Бјурен у Колосеум , они глупи беа што не ги пуштиа сите карти во предпродажба или се плашеа дека нема да се продадат за диск џокејот број 1 во светот ? ...бтв Не ми беше финтата да се докажувам со тебе , туку сакав само да кажам дека требаше , не требаше туку мораше да имаат карти на самиот влез за оние кои не биле во можност да купат карти во предпродажба а имале желба да идат на концерт.Мислам дека се разбравме овој пат :helou: Peace :smir:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Слики и клипчиња од настапот на Слаткар во Штип,направени од екипата на порталот www.hiphop.mk

Тука


Имате и подоле некои коментари па прочитајте ако ве интересира нешто. Пис
 

shady3

Никогаш не вели никогаш..
Член од
22 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
61
Стаклар некако ми е фејк...

 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Слаткаристика предизвика земјотрес во Штип и Струмица Успешните концерти на Слаткар во Штип и Струмица предизвикаа земјотрес од публика, емоции, одлична хип-хоп музика и супер забава. Екипата на Скај Селекшн присуствуваше на тие концерти и верувајте има и што да се види.


Izvor : tocka.com.mk
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Две гитари само имаше, и наравно, грамафоните на Славе.
Гитара и бас бе :)...браво шо му текнало со бенд да настапува...инаку гитара му свири Кико, а бас Гоги двајцата од Mailfunkcion :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Слаткар повеќе неможе да биде вистински.Јованов рекордс дај не зезајте
 

Kajgana Shop

На врв Bottom