Слаткар(истика)

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Само што се прибирам од концертот во Струмица. Најдобар настап на кој сум присуствувал досега, кој што сака нека каже ама досега вакво нешто никој нема направено. Покрај Слаткар, на сцената се појавија неповторливиот Dj Славе, Кацар, Сиги, Аце NL и Тони Зен.

Првиот ред резервиран за нас, старата екипа. Го зачувал поштовањето човекот и го заслужува истото, спомна за нас неколку пати, што впрочем ме зачуди али ипак ќеф ми бидна.
Единa маана е што немаше повозрасни, се осетив стар меѓу сите 14-17 годишни деца, многу малку беа полнолетни, мајке ми.

Славе на почетокот растури со сетот, па после ко загревање се појавија погоре спомнатите, и интрото на "Колку е добро да си рапер" ја направи стварно вечерта пожива. Беше одлично, да не го тупам повеќе, и колку сакате ќењајте, има кој да ве брише. :baeh:

Дефинитивно Хип Хоп револуција.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Уф... провод топ. Бев мегу погорните редови оти имаше гужва претерана на вратата па почекав сите да влезат и на крај си влегов. Дефинитивно ПАРТАЛИ прават. На почетокот одлично загревање со Римуван Стих од Кацар и уште 3-4 песни од Сиги,АцеНЛ и Кацар. Слаткар кога излезе се вжешти атмосферата,Тони Зен после него кога настапи беше ВРВ на концертот. Едноставно РЕСПЕКТ ГОЛЕМ ЗА ТОКСИКОЛОГИЈА И ТОНИ ЗЕН!

 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Откако заврши концертот исто како од градинка да ги пуштија децата беше низ центарот :) Сите дотерани, убави, модерни.... сите се спремале за концертот иако имаа по 15-16 год. За Слаткар немам ништо против, секој ден си ја слушам шоу шопинг, шопинг, шопинг :aplauz:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
А да ве прашам... Освен песните од албумот рецитираше нешто друго? Т.е постаро, уште од времето на Единствена Опција? И Тони Зен кои песни ги испеа?
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
А да ве прашам... Освен песните од албумот рецитираше нешто друго? Т.е постаро, уште од времето на Единствена Опција? И Тони Зен кои песни ги испеа?
Немаше ништо од старите работи. Само од новиот албум, се што е под печат на Јованов рекордс. Инаку Кацар испеа едно соло, исто и Аце и Сиги. Тони Зен ја испеа Скандал, Mi casa es su casa, и двапати Спушти се доле, еднаш дур му траеше сетот, и како завршеток на концертот.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Немаше ништо од старите работи. Само од новиот албум, се што е под печат на Јованов рекордс. Инаку Кацар испеа едно соло, исто и Аце и Сиги. Тони Зен ја испеа Скандал, Mi casa es su casa, и двапати Спушти се доле, еднаш дур му траеше сетот, и како завршеток на концертот.
Желе не беше така ??
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Му бев синоќа на настапот и НЕЗАБОРАВНО си поминав .. Саат ипол пеење, играње, рокање, урлање и т.д т.д. Алал му вера !!!
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
9
Јас во принцип не слушам ваква музика, а од дечково ми се допага најмногу FM песната.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Закон беше вчера во Струмица .. многу јака забава ... браво за Слаткар, Тони Зен и Токсикологија , растур направија
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
9.288
Славе на почетокот растури со сетот, па после ко загревање се појавија погоре спомнатите, и интрото на "Колку е добро да си рапер" ја направи стварно вечерта пожива. Беше одлично, да не го тупам повеќе, и колку сакате ќењајте, има кој да ве брише. :baeh:

Дефинитивно Хип Хоп револуција.

Интрото со контрабас и гитарата беше ко на антички???
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Организација КАТАСТРОФА , па така ли се организира концерт , 100% од картите пуштени у предпродажба , па ово нема ни у београду, се знае како се прави предпродажба , 50% од картите само се пуштаат а другите на самиот влез , а не одиме ние со друштво на концерт , и таму на врата викат нема карти неможе да влезете , а пред мене копиљаци од 10 години влегуваат што знаат овие деца од ( што кур бараш ти со мене или пушам џоинт и ред другите ствари кои ги употребува слаткар у неговите текстови) , тотален промашај за организацијата , не би требало да пуштаат дечки под 17 годишна возраст на ваков концерт , ние останавме надвор со сигурност тврдам едно 50 души ако не и повеке , и тоа над 18+ а копиљаците влегоја :nenene: , а како што ми кажаа концертот бил топ , супер поминале сите ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom