Слаткар(истика)

Barbara.

Irreparable perfectionist
Член од
23 јули 2009
Мислења
369
Поени од реакции
15
Зар чоеков заслужил 83 страни тупење дека е најдобар или е сељак?..
не вреди толку важност оддавање .
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.545
Поени од реакции
33.762
Зар чоеков заслужил 83 страни тупење дека е најдобар или е сељак?..
не вреди толку важност оддавање .
Секако дека вреди, за да се дознае вискинскиот резултат.
Некои ја класифицираат комерцијалата по која Слаткар тргна како лоша.
Но, неговата популарност значително се зголеми како и парите кои ги прави од музиката.

Не вреди толку важност оддавање? Дали вреди такво ниско оценување на дете со амбиции?
Think about it, what would jesus do.
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Секако дека вреди, за да се дознае вискинскиот резултат.
Некои ја класифицираат комерцијалата по која Слаткар тргна како лоша.
Но, неговата популарност значително се зголеми како и парите кои ги прави од музиката.

Не вреди толку важност оддавање? Дали вреди такво ниско оценување на дете со амбиции?
Think about it, what would jesus do.
За квалитетот на музиката па и незнам дали баш вреди:uvo:.
:tapp: :tapp: :tapp:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Доста бе џабе се расправате нема фајде.Едно е јасно.Не е рапер.Он си е комерција сега во моментот.Така да шиш.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
нннне ббе па тти, гггреотта е нна ччоекккот ввваккви му-му-муабетти шшшто мму вадддат. љу-љу-љубомморатта е ло-ло-лоша ррработта.
Иии-и т-т-тоа ш-ш.. чекај.. ш ш шо викаш, б-б-б без в-в-в везе брат.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Епа како може да не чини кога сите цдиња му се продадени од каде сам си ги купил???
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
За квалитетот на музиката па и незнам дали баш вреди:uvo:.
Кој си ти па да кажеш дали му вреди музиката? Имаш завршено вишо музичко со отсек (не)рап? [не толку остро колку што звучи, чилирам. не напаѓам]

ОН:Океј, факт е дека го слушам слаткар кога ке го пуштат на радио пошо не ми се присерува или разни ствари од него, ама самоиницијативно не го пуштам...зборот ми беше...
Слаткар, не е толку срање колку што го серете вие...Ама темава е тука, мислењето исто како и правото за слободно изразување дадено од администрацијата е ваше, така да си го користите, и крај..толку...убаво од ваша страна...ја слушам класика, ти слушаш рап, се реметиме по теми - колку возрасно...а типот онде седи сеа надвор и пафка, лета со неговиот нетолкукретивен ум смислуе рими кои ке се продадат, од кои ке земе пари и ке си купи леб млеко и тревичка, и така ке си живее дур ние си се изразуваме слободно....
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Кој си ти па да кажеш дали му вреди музиката? Имаш завршено вишо музичко со отсек (не)рап? [не толку остро колку што звучи, чилирам. не напаѓам]

ОН:Океј, факт е дека го слушам слаткар кога ке го пуштат на радио пошо не ми се присерува или разни ствари од него, ама самоиницијативно не го пуштам...зборот ми беше...
Слаткар, не е толку срање колку што го серете вие...Ама темава е тука, мислењето исто како и правото за слободно изразување дадено од администрацијата е ваше, така да си го користите, и крај..толку...убаво од ваша страна...ја слушам класика, ти слушаш рап, се реметиме по теми - колку возрасно...а типот онде седи сеа надвор и пафка, лета со неговиот нетолкукретивен ум смислуе рими кои ке се продадат, од кои ке земе пари и ке си купи леб млеко и тревичка, и така ке си живее дур ние си се изразуваме слободно....
Направи споредба со некој друг рапер и ќе го добиеш одговорот (квалитетот) или мораш музичка школа да завршиш ?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Направи споредба со некој друг рапер и ќе го добиеш одговорот (квалитетот) или мораш музичка школа да завршиш ?
Нели не беше рапер? До сеа ме напаѓавте дека неговата музика не е рап и он не е рапер...Сеа наеднаш го споредувате со “други рапери“...
Не им е достоен бе Слаткар на другите рапери, си има “негов отсек на музика“ која се вика (не)рап, и си ја фура дур се шитка, кога нешо ново ке излезе си го фура тоа...Тоа е вистината, не сум ни ЗА ни ПРОТИВ него...И сеа треба да го “мразиме“?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
секој си има свој вкус... моментално имам вкус на патлиџан и горско пиво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom