Слаткар(истика)

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
абе он отиде да снима кај џеј џеј у студио... опасен е сеа...праи шминкерски песни... на ниво испод било кој у државава у... јес да има спотои скапи и срања... како артист за К** не го бива.. тинејџерска атракција не е исто со квалитетен музичар... во случајов рапер...:kesa:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Морам да признаам дека до пред некое време ќе кажев се најлошо за него,ама последниот албумот што го издаде,ме разубеди.
Фини песнички има,хитчиња веќе станаа половина од нив.Човекот го бивало или не,си прави пари,си стекна публика и тоа е тоа.Ние можеме колку сакаме да збориме за него,али џабе.И тука се работи за вкус...Некој сака да го слуша,некој не.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Читам дека многумина од овде не го сакате Слаткарот воопшто...Па добро кога веќе јадете толку трици за него и го правете таков бил онаков бил, зошто не кажете дека каков и да е човекот имал среќа да излезе на телевизија да сними песни со Тони Зен и да го знае цела Македонија? Зошто па ако сите вие сте толку способни не станете рапери, не снимите песна и спот и да излезете на телевизија...Затоа што немате идеа во животот што да правите и ве бидува само за јадење г*мна овде по форуми, ако толку ви пречи типот што не идете да му залепите 2-3 у фаца и да му кажете дека не го бидува за ништо? Затоа што сте јаки само на зборови...И не дека јас нешто многу го слушам или го сакам како пејач или било што, ама се нервирам вака коа за некој јадете трици а глеате дека полека полека човекот можеби и ќе си изгради кариера и ќе биде нешто од него...А видов дека и за Ј. Јованов, Елвир итн. имате јадено неколку страници назад...Цела Македонија нив ги обожава само вие тука неколку лузери зборите за нив а уствари никогаш нема да го постигнете тоа што постигнале тие...Не дека и вие не ги сакате, само тука на форум така трескате зелени а уствари и вие одите на настапи и концерти кога пеат...ама ајде нека биде по ваше....:baeh:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Морам да признаам дека до пред некое време ќе кажев се најлошо за него,ама последниот албумот што го издаде,ме разубеди.
Фини песнички има,хитчиња веќе станаа половина од нив.Човекот го бивало или не,си прави пари,си стекна публика и тоа е тоа.Ние можеме колку сакаме да збориме за него,али џабе.И тука се работи за вкус...Некој сака да го слуша,некој не.
Абе што се губите направил пари со CD од 150 денари? демек има продадено платински тираж од стотици илјади па направил пари од еден диск :tapp:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Абе што се губите направил пари со CD од 150 денари? демек има продадено платински тираж од стотици илјади па направил пари од еден диск :tapp:
Гледав нешто на јутуб во врска со продажбата на албумот и Јован Јованов убаво си изјави дека албумот е скоро распродаден [што воопшто не ме чуди,кажав во претходниот пост дека дел од песните за брзо време станаа хитчиња],што значи дека Слаткар си заработил нешто за себе.Сигурно нема тие пари да ги даде во хуманитарни цели.
Колку што знам има и голем број на настапи,така да и од тоа се заработува.Можда нема милионска заработувачка,но сигурна сум дека има доволно за пристоен живот.
И на крај краева,сигурно не работи за џабе...Причина се и парите.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
А тиражот беше 5-10,000? Баш ме интересира без иронија. И каква заработувачка, тоа можеш хонорар да кажеш дека е. Пола година ќе помине ќе го заборават напалените тинејџерки нема ни настапи веќе толку ни CD-та од 150 ден да се продаваат. Тешко дека може од музика посебно од рап да се заработува на подолги стази кај нас:toe:
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
абе он отиде да снима кај џеј џеј у студио... опасен е сеа...праи шминкерски песни... на ниво испод било кој у државава у... јес да има спотои скапи и срања... како артист за К** не го бива.. тинејџерска атракција не е исто со квалитетен музичар... во случајов рапер...:kesa:
Ги имаш слушано песните со скит т.е. единствена опција?
Тинејџерска атракција :pos2::vozbud::pos2:WTF
Што збораш ле? Па шо ако снима кај јј? праел шмек песни.
Слушни ја: да полетам,остај ме да пишувам, колку е добро да си рапер,сите моменти и поссле кењај на форумов.

Гледав нешто на јутуб во врска со продажбата на албумот и Јован Јованов убаво си изјави дека албумот е скоро распродаден [што воопшто не ме чуди,кажав во претходниот пост дека дел од песните за брзо време станаа хитчиња],што значи дека Слаткар си заработил нешто за себе.Сигурно нема тие пари да ги даде во хуманитарни цели.
Колку што знам има и голем број на настапи,така да и од тоа се заработува.Можда нема милионска заработувачка,но сигурна сум дека има доволно за пристоен живот.
И на крај краева,сигурно не работи за џабе...Причина се и парите.
Дел од парите веројатно ке одат за студиото токсик (http://www.toksikologijamusic.com/)

А тиражот беше 5-10,000? Баш ме интересира без иронија. И каква заработувачка, тоа можеш хонорар да кажеш дека е. Пола година ќе помине ќе го заборават напалените тинејџерки нема ни настапи веќе толку ни CD-та од 150 ден да се продаваат. Тешко дека може од музика посебно од рап да се заработува на подолги стази кај нас:toe:
Не се слагам со тебе. Зошто да не се може во Македонија?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Читам дека многумина од овде не го сакате Слаткарот воопшто...Па добро кога веќе јадете толку трици за него и го правете таков бил онаков бил, зошто не кажете дека каков и да е човекот имал среќа да излезе на телевизија да сними песни со Тони Зен и да го знае цела Македонија? Зошто па ако сите вие сте толку способни не станете рапери, не снимите песна и спот и да излезете на телевизија...Затоа што немате идеа во животот што да правите и ве бидува само за јадење г*мна овде по форуми, ако толку ви пречи типот што не идете да му залепите 2-3 у фаца и да му кажете дека не го бидува за ништо? Затоа што сте јаки само на зборови...И не дека јас нешто многу го слушам или го сакам како пејач или било што, ама се нервирам вака коа за некој јадете трици а глеате дека полека полека човекот можеби и ќе си изгради кариера и ќе биде нешто од него...А видов дека и за Ј. Јованов, Елвир итн. имате јадено неколку страници назад...Цела Македонија нив ги обожава само вие тука неколку лузери зборите за нив а уствари никогаш нема да го постигнете тоа што постигнале тие...Не дека и вие не ги сакате, само тука на форум така трескате зелени а уствари и вие одите на настапи и концерти кога пеат...ама ајде нека биде по ваше....:baeh:
Лол, истиот муабет му го праам на него, дека е кретен и дека се избламира со цела колаборација со гејгеј..али јебеш га, он си знае, уше кацар ми остана за почит..
А цела македонија ги обожава геј геј и Елвир? Ауу :) Човечеее XD Треба да имаш дупка у мозок да можеш да слушаш нешо такво, или недај боже, гледаш нешо такво -.-
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Гледав нешто на јутуб во врска со продажбата на албумот и Јован Јованов убаво си изјави дека албумот е скоро распродаден [што воопшто не ме чуди,кажав во претходниот пост дека дел од песните за брзо време станаа хитчиња],што значи дека Слаткар си заработил нешто за себе.Сигурно нема тие пари да ги даде во хуманитарни цели.
Колку што знам има и голем број на настапи,така да и од тоа се заработува.Можда нема милионска заработувачка,но сигурна сум дека има доволно за пристоен живот.
И на крај краева,сигурно не работи за џабе...Причина се и парите.
Aбе заеби човек кој музиката не ја праи за себе него за пари...
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
А тиражот беше 5-10,000? Баш ме интересира без иронија. И каква заработувачка, тоа можеш хонорар да кажеш дека е. Пола година ќе помине ќе го заборават напалените тинејџерки нема ни настапи веќе толку ни CD-та од 150 ден да се продаваат. Тешко дека може од музика посебно од рап да се заработува на подолги стази кај нас:toe:
10 000 CD = 25 000 евра
половина од парите да се за него, тој е на коњ..
Кој ти дава сега 12 500 евра ?
Оди заработи ги ако можеш ...
А не само тука јадете гомна по форум комерцијала, ова-она...
Што и да е тој си ебе пички и си зима пари...
:smir:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.701
Поени од реакции
4.876
Aбе заеби човек кој музиката не ја праи за себе него за пари...
не дека го бранам ... скраја да е ...

Али во интервју кажа дека за себе ја праи музиката .. а тоа што купуваат никој не ги тера ..демек праел музика него шо му се свиѓа ..а не што бараат другите .
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
не дека го бранам ... скраја да е ...

Али во интервју кажа дека за себе ја праи музиката .. а тоа што купуваат никој не ги тера ..демек праел музика него шо му се свиѓа ..а не што бараат другите .
Јас зборам врз основа на пишаното горе! Не ми се свиѓа неговата музика и поради тоа не ги пратам ни неговите интервјуа! Еднашка погрешка глеав интервју на мтв на она биди така, мене ми личи на некултурен идиот! Секој втор збор му беше

„разбираш женски онака и ја таму“

клошар тежок! Али кој си го сака нека го сака! Кој го мрази нека го мрази. Ми е гајле х)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.546
Поени од реакции
33.763
„Да полетам“ ми ја смени сликата за дечкото и мислам дека не заслужува да биде пласиран во исти кош како Тони Фен. Смешен ми беше со алтер егото, да. Затоа и го етикирав како wannabe. Плус, имав слушнато порано од неговите детски песни. И донесов заклучок.

Електроника си е електроника. Не е мој стил рецетирање.
Уште ми е малку како фејкер. Само да прокоментирав дека е далеку од Геј Геј и осталата банда од амеби.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
10 000 CD = 25 000 евра
половина од парите да се за него, тој е на коњ..
Кој ти дава сега 12 500 евра ?
Оди заработи ги ако можеш ...
А не само тука јадете гомна по форум комерцијала, ова-она...
Што и да е тој си ебе пички и си зима пари...
:smir:
Сакаш да кажеш дека едно цеде се продава по цена од 250 денари?:)
Алал да му е ако успеал да продаде 10.000 цедеа со по цена од 250 денари за цеде :pos:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
ти се слушаш што пишуваш?
Moже само да се чита што пишува, а да се слуша.. Никако. :)

Слаткар бе, не ми се допаѓа.
Како и останатите, кога ќе склучат договор со ЈЈ продукција, се комерцијализираат. Многу нормално, тоа го бара голем процент од македонската популација. I don't blame them.
Мене лично, ми е фејкер. И точка.
Поготово последнава песна, каде ги руга скопските „нискоинтелигентни“ уживателки во шопингот? Веќе видено.
Али на цурата можам рака да и дадам, не знам како ја одбрале, совршена позерка за совршено позерски спот.

..Ја би кафе и кец. :icon_cool
 

Kajgana Shop

На врв Bottom