Слаткар(истика)

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
И што ако се врти спотот,ај божем голем фраер.Ај реков не се расправам на темава нема зошто да се замарам,кога некој не сфаќа.Бај бај.


Знам за модосоперанди знам за живот падни стани деца останати сами...:smir:
И ти си ми нашол да го дисаш Слаткар?!?! ...ни текстовите на твоите т.н. омилени Грин Аут не ги знаеш :uvo: (респект и до нив)
За да не се изрезилиш уште на некое место, тесктот иде вака :
`Знам кој е бандит, знам за модус операнти
Знам за живот падни-стани, деца останати сами..`​

и друг пат..молимте не рипај за дис, кога си немаш благе везе :tapp:
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
12
Abe nema so da se bunime deckite se vo pravo slatkar ne pee od srce pee za pari i za slava - ama za drugive im go postuvam nacinot na peenje na primer green out odi prati gi , na deckite ne samo za toa, tuku za toa kakvi rimi vadat im davam ruka
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
И ти си ми нашол да го дисаш Слаткар?!?! ...ни текстовите на твоите т.н. омилени Грин Аут не ги знаеш :uvo: (респект и до нив)
За да не се изрезилиш уште на некое место, тесктот иде вака :
`Знам кој е бандит, знам за модус операнти
Знам за живот падни-стани, деца останати сами..`​

и друг пат..молимте не рипај за дис, кога си немаш благе везе :tapp:

Штампарска грешка немора да ќењаш одма.ПС:Може глув сум.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
Девојчињава што ги слушаат новиве песници од Слаткар ..и тоа како си бараат една партија :pusk::zlo:...само ебе*е се спомиња.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
И ти си ми нашол да го дисаш Слаткар?!?! ...ни текстовите на твоите т.н. омилени Грин Аут не ги знаеш :uvo: (респект и до нив)
За да не се изрезилиш уште на некое место, тесктот иде вака :
`Знам кој е бандит, знам за модус операнти
Знам за живот падни-стани, деца останати сами..`​

и друг пат..молимте не рипај за дис, кога си немаш благе везе :tapp:
Ај и ти не рипај ко ждребе, кога и ти си немаш благе везе. Кога веќе се фаќа на врвот на.. сламката, не е модус операнти, туку е модус операнди.
И одмори малку, немораш на сите да им реплицираш, ебаве попалените.
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
12
Ај и ти не рипај ко ждребе, кога и ти си немаш благе везе. Кога веќе се фаќа на врвот на.. сламката, не е модус операнти, туку е модус операнди.
И одмори малку, немораш на сите да им реплицираш, ебаве попалените.

I ja se slozuvam - ponadrkano sushtestvo na forum od kamikaza nema :nesvest:

Девојчињава што ги слушаат новиве песници од Слаткар ..и тоа како си бараат една партија :pusk::zlo:...само ебе*е се спомиња.


Pa ti so mislis , samo nie maskite se palime za Sexualni odnosi . eeeee Devojcinjava 24/7 im e toa u glava ama ne go iskazuvaat
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Од толку многу дигање прашина за албумов, решив да го преслушам. Темата на 99% од песните му е иста. Курви, пичиња, пари, Џеј Џеј, комерцијала бла бла. Музиката е далеку од онаа што му ја правеше Скит. Значи многу е некако помелодична и направена за денсање по клубови што воопшто не ми се свиѓа. Само една песна ми се свиѓаше а тоа е „Остај ме да пишувам“

Иначе крајно многу егоистичен рапер. Знам дека ги има многу такви ама овој ептен апла. Кога би одбирал да слушам меѓу Џака и Слаткар, би го одбрал Џака поради разновидноста на темите што ги опфаќа а не да слушам нонстоп за курви и пари.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Охоооо Џака е тато за овој :smir:
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Слаткар...тешка дебилологија е бе!
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Abe nema so da se bunime deckite se vo pravo slatkar ne pee od srce pee za pari i za slava - ama za drugive im go postuvam nacinot na peenje na primer green out odi prati gi , na deckite ne samo za toa, tuku za toa kakvi rimi vadat im davam ruka
Си пееше човекот од срце а кај бевте тогаш на темава? ...никој не го знаеше а од кога стана комерцијала сите го знаете...:smir:
За кратко време си се здоби чоекот со слава: од форуми, публицитет, неколку настапи и тоа е.


Овие ми се вртат постојано на плеј листава:)

* Еден живот
* Остај ме да пишувам
* Полетај
* Сакаш да си фаца
* Добро е да си рапер

Еве и еден добар коментар на песната 'Сакаш да си фаца' на Ју тјуб.
Паметно кажано:
Abe svetot go vrtat parite...sega Slatkar ke izgubi mn fanovi(veke izgubi)ke dobie mnogu(zenski so ne raspoznavaat rap go slusaat zatoa sto e ubav)ke prai poveke kes i toa e toa...No ke izgubi mnogu fanovi koi stvarno go poznavaat rapot(underground_ot)ali toa e toa jbg...


П.С Сонот на секој еден рапер е КОМЕРЦИЈАЛА ! :wink:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Си пееше човекот од срце а кај бевте тогаш на темава? ...никој не го знаеше а од кога стана комерцијала сите го знаете...:smir:
За кратко време си се здоби чоекот со слава: од форуми, публицитет, неколку настапи и тоа е.


Овие ми се вртат постојано на плеј листава:)

* Еден живот
* Остај ме да пишувам
* Полетај
* Сакаш да си фаца
* Добро е да си рапер

Еве и еден добар коментар на песната 'Сакаш да си фаца' на Ју тјуб.
Паметно кажано:
Abe svetot go vrtat parite...sega Slatkar ke izgubi mn fanovi(veke izgubi)ke dobie mnogu(zenski so ne raspoznavaat rap go slusaat zatoa sto e ubav)ke prai poveke kes i toa e toa...No ke izgubi mnogu fanovi koi stvarno go poznavaat rapot(underground_ot)ali toa e toa jbg...


П.С Сонот на секој еден рапер е КОМЕРЦИЈАЛА !
:wink:
Нека биде што како сака , и ја понекад го слушам Слаткар ама ова последново незнам .... ноу комент :toe:
Како можеш да кажеш дека сонот на секој рапер бил комерцијала :tapp:
Ајде не се карам толку од мене ..... не коментирам за вакви глупости :helou:
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Нека биде што како сака , и ја понекад го слушам Слаткар ама ова последново незнам .... ноу комент :toe:
Како можеш да кажеш дека сонот на секој рапер бил комерцијала :tapp:
Ајде не се карам толку од мене ..... не коментирам за вакви глупости :helou:
Сонот на секој музичар е да направи пари. Сонот на секој е да направи пари. :toe:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Сонот на секој музичар е да направи пари. Сонот на секој е да направи пари. :toe:
Немора да прави пари од музика. Има многу добри андерграунд рапери кои останаа андерграунд, а пари направија на друг начин не преку музика. BTW колку години имаш?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Немора да прави пари од музика. Има многу добри андерграунд рапери кои останаа андерграунд, а пари направија на друг начин не преку музика. BTW колку години имаш?
останале андерграунд пошо немале пари да издадат албум...сурова вистина...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom