Амбасадорот Василевски изгонет од Белград

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Sad Srbima treba biti cilj raspad Makedonije i podrzati Albance u Zapadnoj Makedoniji da se otcijepe od Makedonije.


http://www.youtube.com/watch?v=y2-bXYgC6n4
Македонија има потпишано договор со САД за заштита на територија, затоа не си фантазирајте многу.

И да, да ти кажам еден виц: Србија је као нокиа, од време на време је све мања и мања......ајде Војводина е сега на ред
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
Македонија има потпишано договор со САД за заштита на територија, затоа не си фантазирајте многу.

И да, да ти кажам еден виц: Србија је као нокиа, од време на време је све мања и мања......ајде Војводина е сега на ред
Amerika je bombardovala sve svoje saveznike :) Nekad su saveznici Amerike bili i talibani, Milosevic, Sadam Husein...

Amerika je propala, ekonomski, vojno, politicki...
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Amerika je bombardovala sve svoje saveznike :) Nekad su saveznici Amerike bili i talibani, Milosevic, Sadam Husein...

Amerika je propala, ekonomski, vojno, politicki...
А Србија ке биде новата светка сила нели....:pos2::pos2::pos2:
Пациент иди лечи се и разбуди се, лош филм тераш!
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Amerika je bombardovala sve svoje saveznike :) Nekad su saveznici Amerike bili i talibani, Milosevic, Sadam Husein...

Amerika je propala, ekonomski, vojno, politicki...
Таков договор има Израел, Австралија и Јужна Кореја.... а колку што јас знам Америка никогаш овие земји не ги бомбандирала.

И те молам пишувај на Македонски, ова е Македонски форум!
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
А Србија ке биде новата светка сила нели....:pos2::pos2::pos2:
Пациент иди лечи се и разбуди се, лош филм тераш!
Nije Srbija sila, ali je jedno 10 puta vojno i ekonomski jaca od Makedonije.
Cak je i Republika Srpska ekonomski jaca od Makedonije.

http://www.rzs.rs.ba/Latinica.htm

U Republici Srpskoj je prosjecna plata 779 km ili 400 eura. A koliko u Makedoniji?
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
Таков договор има Израел, Австралија и Јужна Кореја.... а колку што јас знам Америка никогаш овие земји не ги бомбандирала.

И те молам пишувај на Македонски, ова е Македонски форум!
Ne znam makedonski ali vas razumijem.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Бањалука, која е поентата на твоето зачленување на форумов?
Темава е за Василевски, не за мерење на должина на куриња. Ако дојде тука за да кењаш, боље оди си. Ако сакаш да дискутираш, добредојден си, но мора да го сториш тоа на македонски јазик (согласно правилата на форумов).
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Ne znam makedonski ali vas razumijem.
Е ова ни Зигмунд Фројд неможе да го објасни, ц ц цц српскиот феномен, не знааат Македонски во сопствената територија а кога ќе дојдат во Македонија се разбираат, ептен бе се курчите се јазикот. Кога бев во Белград добив информација низ муабет дека и Исус зборел на српски:tapp::tapp:

Цела држава сте бе за во болница, ако само вие терајте по свое це останете само со Белград и тоа ќе ви биде граддржава.

Го молам Администраторот ако уште еднаш некој ја нарече МАкедонија на форумов БЈР да му стави перманентен бан!!!
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
Е ова ни Зигмунд Фројд неможе да го објасни, ц ц цц српскиот феномен, не знааат Македонски во сопствената територија а кога ќе дојдат во Македонија се разбираат, ептен бе се курчите се јазикот. Кога бев во Белград добив информација низ муабет дека и Исус зборел на српски:tapp::tapp:

Цела држава сте бе за во болница, ако само вие терајте по свое це останете само со Белград и тоа ќе ви биде граддржава.

Го молам Администраторот ако уште еднаш некој ја нарече МАкедонија на форумов БЈР да му стави перманентен бан!!!
Nisam ja iz Makedonije nego iz Republike Srpske.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Da kazem, da su Srbi ogorceni ponasanjem Makedonaca i da se nadam da ce Srbija povuci saglasnost o priznavanju imena Makedonija.

Mi to znamo, i sta sad? Sta nas briga sta vi mislite? Mi nismo vise Yugoslavia da bi srbi povukli konce. Sada mi radimo to sta mi mislimo da je bolje za nas. Kad bi vi to razumjeli, ondak bice ti jasnije. Do tada, vidimo se u Beogradu, via Prishtina.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom