Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Така одлучила твојата Влада. Ќути и трпи.
Чија влада...??? Ако мислиш за оваа Бугарскава, можеби е твоја , ама моја не е, јас не ја признавам... А плус и нема легитимитед повеќе... Сега да има избори па ќе видиш... Нема да моли за 61 пратеник како што молеше, тука ќе моли за да влезе во парламент сам, како што е тоа Ѕинго... Zivi bili pa videli...!!! :vozbud:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Чија влада...??? Ако мислиш за оваа Бугарскава, можеби е твоја , ама моја не е, јас не ја признавам... А плус и нема легитимитед повеќе... Сега да има избори па ќе видиш... Нема да моли за 61 пратеник како што молеше, тука ќе моли за да влезе во парламент сам, како што е тоа Ѕинго... Zivi bili pa videli...!!! :vozbud:
И твоја е, чим имаш македонско државјанство. Тоа што не ја почитуваш и сакаш државава е друга работа...
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
uste li srbofilive masturbiraat na forum.???

gospoda podanici, makedonija si e posebna drzava so svoi interesi..jasno vi e ili ne?

kosovo ne e poveke del od srbija, srbija i kosovo se nasi sosedi..sto ima makedonija da gi stiti nacionalnite srpski interesi a?
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
uste li srbofilive masturbiraat na forum.???

gospoda podanici, makedonija si e posebna drzava so svoi interesi..jasno vi e ili ne?

kosovo ne e poveke del od srbija, srbija i kosovo se nasi sosedi..sto ima makedonija da gi stiti nacionalnite srpski interesi a?

ЛУЃЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!! Не да ги штити Српските интереси, ТУКУ ДА СЕ ШТИТИ САМАТА...!!!!!!!!!!!!! Како може да се штити сама, ако признава ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА која решила да си создаде држава...????????????????????????????????????
Ако еднаш тоа го признаеш, УТРЕ КОГА ЌЕ ТИ ЧУКНАТ НА ВРАТА НЕМА КАДЕ ДА БЕГАШ И ДА БАРАШ ПОМОШ... Го разбира тоа некој воопшто или сите овде се луди...???
Што мислите зошто Шпанија не го признава Косово...??? СО ТОА ОНА СЕ ШТИТИ САМАТА, А НЕ ДЕКА ЈА САКА МНОГУ СРБИЈА...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
uste li srbofilive masturbiraat na forum.???

gospoda podanici, makedonija si e posebna drzava so svoi interesi..jasno vi e ili ne?

kosovo ne e poveke del od srbija, srbija i kosovo se nasi sosedi..sto ima makedonija da gi stiti nacionalnite srpski interesi a?
Tvojte interesi gi stitis bre i ovde ke ne snajde istoto so zapadna Makedonija.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
uste li srbofilive masturbiraat na forum.???

gospoda podanici, makedonija si e posebna drzava so svoi interesi..jasno vi e ili ne?

kosovo ne e poveke del od srbija, srbija i kosovo se nasi sosedi..sto ima makedonija da gi stiti nacionalnite srpski interesi a?
Пријателе. Абе глеаш дека не оит тоа перењето.
Шо си запнал па ти ебаго.
Никој ништо нема против признавањето на Косово.
За тоа Милошевич пред десетина години требаше да му ја мисли.

Туку работата е што никој не мисли за нашите државни интереси.
Не го врти сеа муабетот, србофили па србофили.
Кој си е Србин по националност, сигурно ќе му е криво.
Негово право.
Ете Јас не сум Србин, па и на мене ми е криво.
Не поради признавањето на Косово.
Туку поради шупците во власта што незнаат да си ги заштитат интересите на сопствената држава.
А за тоа не ни се криви нит Србите нит Албанците.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Tvojte interesi gi stitis bre i ovde ke ne snajde istoto so zapadna Makedonija.
moite interesi se vrzani za makedonija, srbija e najgolemiot ``krivec`` za nezavisnosta na kosovo. komparacijata so zapadna makedonija ne drzi voda .

@delijo , zasto rusija ne go priznae kosovo???koga zasega edino gi prizna tie tmau abhazija i osetija?

@concrete jas i ziveam vo zapadna makedonija
 
N

n/a

Гостин
ПРЕЗИР

Свет се променио, све Јуда до Јуде,
олош намеће своје идеје,
и видим лажне и бивше људе,
камелеоне и фарисеје.

Пилати перу крваве руке,
за зверства пронађу оправдање,
почињем да се смејем од муке,
мозак је добио месечно прање.

Себичан, бахат и малоуман,
по свету прави русвај грдан,
сотона тврди да је хуман,
и да је анђео милосрдан.

И нож из леђа поново вадим,
Нада је смењена разочарењем,
По ко зна који пут то радим.
Без трунке мржње са презрењем...
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
moite interesi se vrzani za makedonija, srbija e najgolemiot ``krivec`` za nezavisnosta na kosovo. komparacijata so zapadna makedonija ne drzi voda .

@delijo , zasto rusija ne go priznae kosovo???koga zasega edino gi prizna tie tmau abhazija i osetija?

@concrete jas i ziveam vo zapadna makedonija
I vo Zapadna Makedonija ima mnogu Albanci i tie za nekoe vreme ke si baraat drzava.
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
3
Големо чудо ако ги признавме се исто не се фаќа. Вака барем ќе не сака Европа повеќе, а и нема да си имаме проблеми. Србите јас мислам дека ќе се смират и помират со фактот дека нема друг пат.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Пријателе. Абе глеаш дека не оит тоа перењето.
Шо си запнал па ти ебаго.
Никој ништо нема против признавањето на Косово.
За тоа Милошевич пред десетина години требаше да му ја мисли.

Туку работата е што никој не мисли за нашите државни интереси.
Не го врти сеа муабетот, србофили па србофили.
Кој си е Србин по националност, сигурно ќе му е криво.
Негово право.
Ете Јас не сум Србин, па и на мене ми е криво.
Не поради признавањето на Косово.
Туку поради шупците во власта што незнаат да си ги заштитат интересите на сопствената држава.
А за тоа не ни се криви нит Србите нит Албанците.
z
ako me pratese opsto vo diskusiive ke videse deka jas izraziv nadez deka mozebi pomalo zlo sme izbrale.
toa srbofili si e taman na mesto. vcera kukanje tuka od odredeni tiovi , idam denes uste od istite pogolemi srbi od od sumadiskite...smak sveta......ustvari mnogu i ne mi e galje ni za srbija ni za kosovo......oci neka si vadat ako sakaat.
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
98
Поени од реакции
3
Нема исто и кај нас ние имаме рамковен договор.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Pa tie ne ni znaat deka tamu e uste Makedonija... :) nisto na tie prostori ne potsetuva na taa veke nepostoecka drzava.....
Оди на тие простори и ќе видиш дека зборуваат десет пати подобро од тебе Македонски.
Go boli nego "pileto" za Zapadna Makedonija..... :)
Ако тебе не те боли пилето има многу луѓе на кои ги боли и за тоа не сери.
I vo Zapadna Makedonija ima mnogu Albanci i tie za nekoe vreme ke si baraat drzava.
Да, во Западна Македонија има многу Албанци, ама биди сигурен дека на нив им е поубаво во Македонија отколку во некоја Голема Албанија, само Албанија, или Косово. Албанците од Македонија и не ги сакаат баш баш, Албанците од Албанија и од Косово, биди сигурен во тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom