Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Што претеравте, претеравте, што ако не имаа Србите признаено како Македонија кога во секоја ситуација не ословуваа со БЈРМ. Нека не јадат трици. А кој и да беше на власт ќе го признаеше Косово, зашто Бранко Црвенковски не се бунеше???
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Што претеравте, претеравте, што ако не имаа Србите признаено како Македонија кога во секоја ситуација не ословуваа со БЈРМ. Нека не јадат трици. А кој и да беше на власт ќе го признаеше Косово, зашто Бранко Црвенковски не се бунеше???
Тешко нас, ако останавме на него.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Што претеравте, претеравте, што ако не имаа Србите признаено како Македонија кога во секоја ситуација не ословуваа со БЈРМ. Нека не јадат трици. А кој и да беше на власт ќе го признаеше Косово, зашто Бранко Црвенковски не се бунеше???
Nas ic kur ne ne boli za Srbija....NAS NE INTERESIRAAT NASITE INTERESI......., a vo ovoj moment priznavanjeto na Kosovo ne e vo nas interes ,sto ne znaci deka NE E VO NECIJ DRUG INTERES :)
Onie koi do sega ni izigruvaa drzavnici , vo princip sekogas se grizele za nekoi drugi interesi... :)
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Nas ic kur ne ne boli za Srbija....NAS NE INTERESIRAAT NASITE INTERESI......., a vo ovoj moment priznavanjeto na Kosovo ne e vo nas interes ,sto ne znaci deka NE E VO NECIJ DRUG INTERES :)
Onie koi do sega ni izigruvaa drzavnici , vo princip sekogas se grizele za nekoi drugi interesi... :)
точно
нас ни е поважно да не признава и почитува држава од 10 и пол милиони жители како што е Србија и насекаде низ светот уште толку распространети, отколку една 2 милионска држава која живее од дрога и криминал како Косово кои сонуваат еден ден да ни го земат и западниот дел од државата, ама кога некој ке сфати сигурно тоа ќе биде предоцна.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
точно
нас ни е поважно да не признава и почитува држава од 10 и пол милиони жители како што е Србија и насекаде низ светот уште толку распространети, отколку една 2 милионска држава која живее од дрога и криминал како Косово кои сонуваат еден ден да ни го земат и западниот дел од државата, ама кога некој ке сфати сигурно тоа ќе биде предоцна.
Како прво Србија не е 10.5 милиони туку 7.5 мил но тоа не е важно.Србија нас како држава не призна 1996.
И ајде кажими зошто да останеме единствени со Гејлада на балканот што не го признаваме Косово.
И кажи ми што ќе и е на Србија покраина со 98% Албанско население помина времето на колониите.Како го доби Србија Косово 1913 заедно со Македонија така и го загуби.
На нас Македонците на повеќето можеби ни пречи Косово но ние не сме Србија имаме свои интереси.
Само ми е криво и покрај се што прави нашата држава во Тетово да нема ни едно државно знаме за празникот.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
точно
нас ни е поважно да не признава и почитува држава од 10 и пол милиони жители како што е Србија и насекаде низ светот уште толку распространети, отколку една 2 милионска држава која живее од дрога и криминал како Косово кои сонуваат еден ден да ни го земат и западниот дел од државата, ама кога некој ке сфати сигурно тоа ќе биде предоцна.
Така одлучила твојата Влада. Ќути и трпи.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Така одлучила твојата Влада. Ќути и трпи.
Баш тоа го кажа Господинот Пемиер Гвујо-вски.....Тој и неговите привезоци..... СЕДАТ ПОВИСОКО И ГЛЕДААТ ПОДАЛЕКУ...признавањето на Косово било во наш интерес.....:) Не ми е јасна само СЕЛЕКТИВНОСТА НА ТОЈ НЕГОВ "ПОГЛЕД".....како тоа да не гледа така далеку кога е во прашање името и проблемот околу него :)
ШТО К... МУ ТРЕБА ТОГАШ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ОПРАВДУВАЊЕ, КОГА Е НАЈУМЕН, НАЈИНФОРМИРАН....НАЈМНОГУ ЗНАЕ..??? :)
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Ај некој нека ми одговори зашто Албанците пак не истакнале македонско знаме денес во Тетово, Гостивар...?
Вака ФАЛА и' кажуваат на државата?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Pa tie ne ni znaat deka tamu e uste Makedonija... :) nisto na tie prostori ne potsetuva na taa veke nepostoecka drzava.....
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
„Ако сакаме едни со други да се удираме, таму каде што највеќе ги боли“, тогаш Србија, според зборовите на Дачиќ, „сега би требало да го врати тоа признавање, на името кое сега се употребува во светот - БЈРМ”.
Па добро си кажал чоекот.:toe:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Ај некој нека ми одговори зашто Албанците пак не истакнале македонско знаме денес во Тетово, Гостивар...?
Вака ФАЛА и' кажуваат на државата?
Зошто уште некое време како што тргна работата некој ќе ја признава таа територија а ние ќе седиме со прстот вуста
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Баш тоа го кажа Господинот Пемиер Гвујо-вски.....Тој и неговите привезоци..... СЕДАТ ПОВИСОКО И ГЛЕДААТ ПОДАЛЕКУ...признавањето на Косово било во наш интерес.....:) Не ми е јасна само СЕЛЕКТИВНОСТА НА ТОЈ НЕГОВ "ПОГЛЕД".....како тоа да не гледа така далеку кога е во прашање името и проблемот околу него :)
ШТО К... МУ ТРЕБА ТОГАШ РЕФЕРЕНДУМ ЗА ОПРАВДУВАЊЕ, КОГА Е НАЈУМЕН, НАЈИНФОРМИРАН....НАЈМНОГУ ЗНАЕ..??? :)
Си тера и тој ко шо му свират да знаеш. А кој му свири допрва ќе видиме
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Како прво Србија не е 10.5 милиони туку 7.5 мил но тоа не е важно.Србија нас како држава не призна 1996.
И ајде кажими зошто да останеме единствени со Гејлада на балканот што не го признаваме Косово.
И кажи ми што ќе и е на Србија покраина со 98% Албанско население помина времето на колониите.Како го доби Србија Косово 1913 заедно со Македонија така и го загуби.
На нас Македонците на повеќето можеби ни пречи Косово но ние не сме Србија имаме свои интереси.
Само ми е криво и покрај се што прави нашата држава во Тетово да нема ни едно државно знаме за празникот.
можно е
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Беше крајно време да се признае Косовската независност.
Дури мислам дека Македонија предолго чекаше.. Нека каже некој онесреќен србо-ман зошто би требало Косоварите (90% Албанци) да живеат задолжително во државата Србија?
Дали го читаш она што го пишуваш...??? :uvo: Ако го читаш, дали си свесен што пишуваш...??? :uvo: Дека биле 90 % Арнаути и не требале да живеат во Србија туку требале сами... :pos2: Се смеам ама не е за смеење, туку за плачење кога ќе видам какви македончиња има...
Добро, ако е така, тогаш според тебе и во Тетово се 90 % и сега и они НЕ мораат ЗАДОЛЖИТЕЛНО да живеат во Македонија...??????? :zid::zid::zid: Тресни се малку бе дете и гледај што пишуваш... Секаде каде што се повеќе од 80 % Арнаути ако не сакаат немора да живеат во таа одредена држава...??? Како можеш да имаш таков погрешен став не ми е јасно... Тотално глупо гледање, кое највеќе и штети на Македонија... :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom