Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
Кажете им го тоа на овие кого тоа Македонија признала

Марјан Божиновски
Бошко Најдовски
Илчо Стојановски
Кире Костадиновски
Роберт Петковски
Бобан Трајковски
Игор Крстевски
Миле Јаневски
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Персеј, не мешај баби и жаби.

Ало Македонци: Најебали сте :))))


Политички:

Што ако Косово остане во границите на Србија? Тоа не ми е јасно...таму прво има многу малку срби, службен јазик не може да биде српски. Значи србија треба да е двојазична. Друго?
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
Попрво Србин ќе ми е пријател него албанец кој пукаше масакрираше и сеуште нанижува на нож невини Македонци.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Попрво Србин ќе ми е пријател него албанец кој пукаше масакрираше и сеуште нанижува на нож невини Македонци.
АБЕ АЈДЕ!!!

Најголемото зло последните 100 години на Македонците е нанесено токму од Србите! Колења, бесења, закопувања на живи македонци, силувања, масакрирања. Опустошување на Македонија се до 1941. Ало!

Македонец треба да ти е и пријател и брат. Ниту србин ниту албанец ниту бугар ниту грк!
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Bravo super.

Им признавме “држава“ на терористи кои окупираа и откинаа дел од една соседна пријателска држава.

Им признавме држава на балисти кои на хуман потег вдомувајќи им 700 000 луѓе бегалци, ни вратија со касапења на наши Македонци во Вејце Карпалак Радуша и што ли ти ја знам уште каде не.

Сега уште Косово нека стегне едно ФИРОМ па и Србија нека си пише Фиром а зошто да не и едно економско ембарго за да не строза бидејќи со тој српски пазар најубаво ни идеше. ма супер бре. Не знам само што ние добивме со ова признавање освен проблеми.

Вие продолжите да се кезите ко недозреани.
Да те потсетам само дека тие седамсто хиљада шиптара ни ги прати вождот нивни усран, онака српски усран, во надеж дека ќе ја дестабилизира Македонија!
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Попрво Србин ќе ми е пријател него албанец кој пукаше масакрираше и сеуште нанижува на нож невини Македонци.
Zs be so mene ne sakas da se druzis :(

" Bolen lezam mamo mori
Srcevo mi gori
Srcevo mi gori mamo
Persey ne mi zbori..... " :( :(
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Ti mesas babi i zabi

Ovija gi priznahme:
А ти по овие цвилиш: “На востанието му претходеле убиство на еден младинец и силување на млада невеста од Ваташа од страна на српски офицер. Била убиена и цела турска фамилија од педесетина члена, меѓу кои и деца. Според Кимов, при задушувањето на востанието српската војска запалила над илјада куќи, а околу 2.700 луѓе биле затворени. Војската вршела страшен терор во подрачјето околу Криволак - колеле луѓе, а во фурни ги гореле децата. Како водачи на српските државни одмазднички чети се споменуваат Василие Трбиќ, Јован Бабунски и Јован Долгачот.“
“Над 1.000 жители од Тиквешијата платија со живот за време на Тиквешкото востание, дигнато во предвечерјето на Втората балканска војна. „Тиквеш остана гол и пуст, место славеи и косови, по војната се слушаа само утање и гракање на чавките“, ќе забележат хроничарите што ќе го посетат оваа место по големите колежи. “
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
А ти по овие цвилиш: “На востанието му претходеле убиство на еден младинец и силување на млада невеста од Ваташа од страна на српски офицер. Била убиена и цела турска фамилија од педесетина члена, меѓу кои и деца. Според Кимов, при задушувањето на востанието српската војска запалила над илјада куќи, а околу 2.700 луѓе биле затворени. Војската вршела страшен терор во подрачјето околу Криволак - колеле луѓе, а во фурни ги гореле децата. Како водачи на српските државни одмазднички чети се споменуваат Василие Трбиќ, Јован Бабунски и Јован Долгачот.“
“Над 1.000 жители од Тиквешијата платија со живот за време на Тиквешкото востание, дигнато во предвечерјето на Втората балканска војна. „Тиквеш остана гол и пуст, место славеи и косови, по војната се слушаа само утање и гракање на чавките“, ќе забележат хроничарите што ќе го посетат оваа место по големите колежи. “
Aj ne jadi burek

Dojdoa Srbite kasapele si otisle.
Koj ti spori za toa ?

Ne go nosi razgovorot na drugo mesto.

Toa si e minato

Gledaj ti deneska sto se slucuva i koj e pogolema opasnost za Makedonija

Dal Srbija denes puka kon Makedonija ili Albancite ?

Ne se pravi glup preku sila.

Srbija priznava Makedonci i drzava Makedonija pod ustavno ime..

Albanija ne priznava.

Vo Makedonija ne se vee srpsko zname

Siptarskiot orel se vee niz cela Severozapadna Makedonija.

Ajde bre gonite se u kurac ne znam sto pa jas vas vi objasnuvam

Samo glupi goveda ne sfakaat
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Aj ne jadi burek

Dojdoa Srbite kasapele si otisle.
Koj ti spori za toa ?

Ne go nosi razgovorot na drugo mesto.

Toa si e minato

Gledaj ti deneska sto se slucuva i koj e pogolema opasnost za Makedonija

Dal Srbija denes puka kon Makedonija ili Albancite ?

Ne se pravi glup preku sila.

Srbija priznava Makedonci i drzava Makedonija pod ustavno ime..

Albanija ne priznava.

Vo Makedonija ne se vee srpsko zname

Siptarskiot orel se vee niz cela Severozapadna Makedonija.

Ajde bre gonite se u kurac ne znam sto pa jas vas vi objasnuvam

Samo glupi goveda ne sfakaat
Pukaa na cupino brdo_Oni ja otvorija sezonata.A da ne bea zafateni so Hrvatska i ostanatite nivni proekti ke navratea tie "junacite" skorpioni i tigri so mnogu jako ubivaat vrzani zarobenici.Ne e sala toa be.......
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
И што ако е минато треба да го заборавиме? Како геноцидот кој грците го извршија на македонците од егеј?

Што ти е бе машко...
Koj ti rece da go zaboravis

Gledaj ti sega koj ti stavil noz na vrat i ceka pravilen moment da te zakolje ko svinja. A ne istiot da go priznaes jebote glupaci.
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
869
Поени од реакции
477
Ajde ajde

Srbin da ne sum
Me znaat mnogu podobro na forumov otkolku sto tebe te znaat drndupko glupa

Ti albanska seronja si verovatno
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Ajde ajde

Srbin da ne sum
Me znaat mnogu podobro na forumov otkolku sto tebe te znaat drndupko glupa

Ti albanska seronja si verovatno
Внимавај со навредите, прва и последна опомена. Или дискутирај на ниво без навреди или оди си. Ако не сакаш, ќе ти помогнеме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom