Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Не ми е јасно што толкава фама за Србиве. Мислиш нив им е гајле за нас, па тие нас повеќе не навредуваат, сме краделе историја, сме биле она, сме биле ова, и мене да ми е гајле за нив. Абе мрш нека одат упм, да не била Македонија немаше никој на Балканов да постои.
ti si slep be ..nema nikakva fama . Amerika izgubi 1-0 vo ON i vednas potoa dade dva gola so so Crna Gora i Makedonija i sega vodi 2-1...ti si obicna marioneta zaedno so nasata vlada i mozebi nikgas nema da ti se otvorat ocite ..samo supceto
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Абе ич к** не ме болит како ќе не признае Косово. Го признавме Косово, вие не ни ја признававте црквата и сеа сме фифти фифти.
Како бе фифти-фифти ако Србите нешто не признаваат и ние треба да не признаваме.Или признавањето го сметаш за одговор на непризнавањето.:tapp:

i ABC go napravi srbin :pos2:
Не ми смета бе,и онака со владава веќе нема да знам ни што сум.:toe:

Не го направив србин, лошо се изразив. Ама очигледно е дека е србоман.
Не бе,не се изрази лошо,правилно си резонираш,Македонци и онака повеќе нема во БАЈРАМ.Ти шо “катара“ си?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
ti si slep be ..nema nikakva fama . Amerika izgubi 1-0 vo ON i vednas potoa dade dva gola so so Crna Gora i Makedonija i sega vodi 2-1...ti si obicna marioneta zaedno so nasata vlada i mozebi nikgas nema da ti se otvorat ocite ..samo supceto
Ете, пак мешате влади, абе кој и да беше ќе го признаеше Косово, пред 17 години БЦ и КГ (не Кевин Гарнет) прифатиле да не викаат БЈРМ, а ти правиш голем проблем од признавањето на Косово... ццц... не сум партиски определен и сакам да кажам дека и Косово и Србија ич не ме интересираат, нека кршат глава, само нека не не навредуваат. Дебили.

Како бе фифти-фифти ако Србите нешто не признаваат и ние треба да не признаваме.Или признавањето го сметаш за одговор на непризнавањето.:tapp:



Не ми смета бе,и онака со владава веќе нема да знам ни што сум.:toe:



Не бе,не се изрази лошо,правилно си резонираш,Македонци и онака повеќе нема во БАЈРАМ.Ти шо “катара“ си?
Многу поголем МАКЕДОНЕЦ СУМ ОД ТЕБЕ, штом можеш да јадиш БАЈРАМ трици.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Признавањето на Косово е само срам за Македонија и признавање на онаа држава која во 2001 не нападна и ги хранеше со оружје овдешните екстремисти.

Вчерашното кукавичко однесување на Груевски и гнасното одбивање на неколкуте амандмани со кои признавањето ќе беше условено со признавање на Македонците во Косово, признавање на уставното име на Македонија и завршување на демаркацијата од страна на 70тина предавници со бугарски корени не се двоумам дека оние кои ги гласале нив, особено оние кои се пишуваат македонци, а во себе се големи бугари со една цел и желба имаат заедничко сценарио со Али Ахмети - терористот број еден. Срам за Македонија.
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
Што е толку битно како ќе не признае Косово?
Ако не признаат како БЈРМ, и ние нив нема да ги признаеме, бар тоа е лесно. Мене ич не ми е гајле како ќе не признае Косово, повеќе ми е битно како живеам и чувството дека сум Македонец, дека сме Македонци, поголеми од сите народи на овој свет.



Зарем?!Мене ми е битно!Ако дозволиме и глупавото Косово да не вика ФИРОМ,а притоа ние сме го признале под Независно Косово,да идеме да се убиеме оти стварно ке излеземе глупи,неискусни и НИКАКВИ!
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Не бе,не се изрази лошо,правилно си резонираш,Македонци и онака повеќе нема во БАЈРАМ.Ти шо “катара“ си?
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud: Сеуште незнае... чека да му кажат САД...
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Зарем?!Мене ми е битно!Ако дозволиме и глупавото Косово да не вика ФИРОМ,а притоа ние сме го признале под Независно Косово,да идеме да се убиеме оти стварно ке излеземе глупи,неискусни и НИКАКВИ!
Нема.
Косово ќе ја признае Република Македонија, и тоа за брзо време.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Признавањето на Косово е само срам за Македонија и признавање на онаа држава која во 2001 не нападна и ги хранеше со оружје овдешните екстремисти.

Вчерашното кукавичко однесување на Груевски и гнасното одбивање на неколкуте амандмани со кои признавањето ќе беше условено со признавање на Македонците во Косово, признавање на уставното име на Македонија и завршување на демаркацијата од страна на 70тина предавници со бугарски корени не се двоумам дека оние кои ги гласале нив, особено оние кои се пишуваат македонци, а во себе се големи бугари со една цел и желба имаат заедничко сценарио со Али Ахмети - терористот број еден. Срам за Македонија.
Терористот број еден кој веднаш стана другар со БЦ и коалицираше со него во 2002.
Зашто не сфаќате, кој и да беше на власт ќе мораше да се признае Косово.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
Ало бре дрипци признавање од Косово е безвредно,пошто и Косово само не е признато во ОН и нема да биде уште бајаги време.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Од твоја уста во Божји уши!
Ете така, што сме запнале за Србите, и така секогаш кога можеле ја негирале нашата нација. Не зборувам за обичните луѓе, зборувам за некој националисти и фашисти, што во Србија ги има премногу.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Терористот број еден кој веднаш стана другар со БЦ и коалицираше со него во 2002.
Зашто не сфаќате, кој и да беше на власт ќе мораше да се признае Косово.
И потоа веднаш коалицираше и со Никола Груевски и доби пет министерски фотелји и дозвола сам да носи одлуки за нашата надворешна политика
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Passenger dobro utro ... aj trk po jaze... podebelo

Vidi so ti pise One and only ...jes da e malce on SDSM ama u pravo e 100 %

Вчерашното кукавичко однесување на Груевски и гнасното одбивање на неколкуте амандмани со кои признавањето ќе беше условено со признавање на Македонците во Косово, признавање на уставното име на Македонија и завршување на демаркацијата од страна на 70тина предавници со бугарски корени не се двоумам дека оние кои ги гласале нив, особено оние кои се пишуваат македонци, а во себе се големи бугари со една цел и желба имаат заедничко сценарио со Али Ахмети - терористот број еден. Срам за Македонија.


Oti ne prifatija na pazarot da se iscenkaat BAREM ZA OVA ???

Ti davash oni ne davaat nisto a Vas kur Ve boli ...ke veruvate na zbor ...o bre ne da ste ovci nego ne znam :tapp:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ете, пак мешате влади, абе кој и да беше ќе го признаеше Косово, пред 17 години БЦ и КГ (не Кевин Гарнет) прифатиле да не викаат БЈРМ, а ти правиш голем проблем од признавањето на Косово... ццц... не сум партиски определен и сакам да кажам дека и Косово и Србија ич не ме интересираат, нека кршат глава, само нека не не навредуваат. Дебили.


Многу поголем МАКЕДОНЕЦ СУМ ОД ТЕБЕ, штом можеш да јадиш БАЈРАМ трици.
Имаш волна на градите,или ти отпадна од премногу лупање по нив?:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom