Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Ako kaze sad ke priznaesh ZApadna Makedonija del od Golema Albanija ke ja priznaesh i tocka :tv:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Ako kaze sad ke priznaesh ZApadna Makedonija del od Golema Albanija ke ja priznaesh i tocka :tv:
Грешиш брате, тоа е западна Македонија, не Косово, Косово ви беше покраина, Западна Македонија ти е Западна Македонија. Или ти мислеше на онаа Западна Македонија што се наоѓа во Албанија???
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
Црногорската Влада вечерва едногласно донесе одлука за признавање на Косово, изјави црногорскиот министер за надворешни работи Милан Роќен.


Одлуката за признавање на Косово, како што нагласи Роќен, се темели на напорите за заштита на националните интереси на Црна Гора и на црногорските граѓани, како и на обидите за забрзување на процесите за европска и евроатлантска интеграција на земјата.

Тој напомена дека приоритети на Црна Гора при донесувањето на оваа одлука се развој на добрососедските односи, унапредување на регионалната соработка и придонес за стабилизирање на регионот.
Црногорскиот министер за надворешни работи истакна дека... /Повеќе на Кајгана/




Е така на Србијашите...доста беше тортурата шо ни ја нанесуваа со години....црква не признаваат,прават политика на Грција (демек се граничеле со неа),и многу други работи...али све се врака се се плаќа на овој свет....да не ни го плеснат и на нас Косоварите па не признаат под ФИРОМ,после треба бесилка,и да се бесеме :tapp:
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Е така на Србијашите...доста беше тортурата шо ни ја нанесуваа со години....црква не признаваат,прават политика на Грција (демек се граничеле со неа),и многу други работи...али све се врака се се плаќа на овој свет....да не ни го плеснат и на нас Косоварите па не признаат под ФИРОМ,после треба бесилка,и да се бесеме :tapp:

И сеа што кажа ?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Затоа што МПЦ не сакаше да го смени името во БАЈРАМПЦ,како што Косово ќе ја признае БАЈРАМ државава.
Абе ич к** не ме болит како ќе не признае Косово. Го признавме Косово, вие не ни ја признававте црквата и сеа сме фифти фифти.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Не ми е јасно што толкава фама за Србиве. Мислиш нив им е гајле за нас, па тие нас повеќе не навредуваат, сме краделе историја, сме биле она, сме биле ова, и мене да ми е гајле за нив. Абе мрш нека одат упм, да не била Македонија немаше никој на Балканов да постои.
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
206
Поени од реакции
3
И сеа што кажа ?





да не имаш ја скокнато лекцијата во прво оделение за читање?!прочитај па ќе видиш шо сум рекол.
Кратко резиме:Сакав да кажам дека го подржавам признавањето на Косово,па ако треба и нека е заинает на Србите,но сепак е страшно да не Косово не заеба па не признае под ФИРОМ.
Ајде белки сеа ке с снајдиш?!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
да не имаш ја скокнато лекцијата во прво оделение за читање?!прочитај па ќе видиш шо сум рекол.
Кратко резиме:Сакав да кажам дека го подржавам признавањето на Косово,па ако треба и нека е заинает на Србите,но сепак е страшно да не Косово не заеба па не признае под ФИРОМ.
Ајде белки сеа ке с снајдиш?!
Што е толку битно како ќе не признае Косово?
Ако не признаат како БЈРМ, и ние нив нема да ги признаеме, бар тоа е лесно. Мене ич не ми е гајле како ќе не признае Косово, повеќе ми е битно како живеам и чувството дека сум Македонец, дека сме Македонци, поголеми од сите народи на овој свет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom