Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Ако си алергичен бегај од тука нели гледаш дека сега се на власт ... :tv: А јас реков дека од денес НЕ СУМ ЛОЈАЛЕН ГРАЃАНИН НА ОВАА Т.Н. ДРЖАВА...!!!
Епа зошто не одиш пред Полициска станица да го изјавиш тоа дека не си лојален??А за тоа има лек..За нелојалните има дузина мерки, земи си пример од идолот твој Војкослав Шешељко,ќе ти дадат една четкичка за заби и ќе чистиш веце во Идризово или Шутка, или ќе ти ги удрат клоците од државата да си го бараш чарето! Инаку, знаев дека не си лојален, уште пред тоа јавно да го соопштиш!

Факт - Косово е независно, безразлика дали Македонија ќе го признае или не...
Факт - Ако Србија продолжи со истата политика од 90тите години на Милошевиќ, ќе остане Београдски пашалак...

Јоки вранецот, и уште дузина потплатени шпиони не си ја извршија задачата како што треба...
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
92
Поени од реакции
9
Значи да им се чуди човек на паметот на Србендиве. Не зборам за Србите во Србија, и на нивните политичари, затоа што и тие самите знаат како што изјавија дека признавањето е под меѓународен притисок. Зборам за Србоманиве на форум.

Абе, море, ќелеши едни, што плачипикосувате бе? На Косово не му даде независност Македонија, независноста му ја даде Србија, српските политичари и самиот српски народ кој избра "проевропска влада". Тие сами се откажаа од него. На српските политичари им беше мила фотељата, сакаа да седнат не местото на Милошевиќ, сакаа поддршка до ЕУ и НАТО, сакаа да лапаат парички од нив...тие го дадоа Косово бе море копуци едни.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Добро е, добро е...
Не знам зошто се расправате, искрено.
Срби да не сте, па ве боли?
Баш напротив, треба да ви е мило, го признавате осамостојувањето на "срцето на Србија". Србија, памтите? Истата таа Србија што не го признава МПЦ.
МАКЕДОНЦИ СМЕ И КРИВО МИ Е ШТО ПРИЗНАВАМЕ БАНАНА ДРЖАВА, КВАЗИ ДРЖАВА, ДРЖАВА ВО КОЈА ВЛАДЕЕ АНАРХИЈА.ЛЕГЛОТО НА ДРОГАТА , ПРОСТИТУЦИЈАТА .
Е ТОА Е ПРОБЛЕМОТ
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Џабе ви рипа притисок. И џабе си ширите омраза. А и џабе се ситите едни на други.

А и внимавајте малку на меѓусебни пцовки.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
МАКЕДОНЦИ СМЕ И КРИВО МИ Е ШТО ПРИЗНАВАМЕ БАНАНА ДРЖАВА, КВАЗИ ДРЖАВА, ДРЖАВА ВО КОЈА ВЛАДЕЕ АНАРХИЈА.ЛЕГЛОТО НА ДРОГАТА , ПРОСТИТУЦИЈАТА .
Е ТОА Е ПРОБЛЕМОТ
BAS ZATOA E DRZAVA HAHAHAAHAHA DOBRO UTROOO
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Не ми е јасно зошто сте толкави морони, и се лупате во гради дур сте позади монитор...
Факти:
1. Косово е независно веќе подолго време. Србија не може да си дозволи да писне таму веќе подолго време.
2. Косово е независно затоа што некој на запад решил да инвестира во тоа. Не е затоа што албанците се бореле за своите права, ниту дека србите ги угнетувале нив.
3. Косово е признаено и од Македонија и од Црна Гора заради истиот тој од 2. Мислите дека така наеднаш, без причина, откако покренаа постапка србите во ОН наеднаш решивме дека ќе го признаеме Косово? Не сте толку наивни...

На кој му се јасни работите - јасни му се и знае дека е така. Кој не, нека крева три прста у вис и даље, нека го пука за гољема аљбанија, нека се трти за две червени, ... исто ви се фаќа, пак друг ќе реши што сте по националност, во која држава живеете и дали вечер ќе ебете или не... :toe:
:smir: TAKA E
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Еднаш реков...: МАКЕДОНИЈА НЕ ГО ПРИЗНА САМО КОСОВО... ТАА ПРИЗНА ДЕКА ДЕНЕС МОЖЕ СЕКОЈА ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА ДА СИ СЕ ОДВОИ ОД НЕКОЈА ДРЖАВА...!!! А ТУКА НЕ ИЗОСТАНУВА НИ МАКЕДОНИЈА, ЗАТОА ШТО Е ПОЛНА КАКО ОКО СО Т Е Р О Р И С Т И ....!!!!!
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
92
Поени од реакции
9
Еднаш реков...: МАКЕДОНИЈА НЕ ГО ПРИЗНА САМО КОСОВО... ТАА ПРИЗНА ДЕКА ДЕНЕС МОЖЕ СЕКОЈА ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА ДА СИ СЕ ОДВОИ ОД НЕКОЈА ДРЖАВА...!!! А ТУКА НЕ ИЗОСТАНУВА НИ МАКЕДОНИЈА, ЗАТОА ШТО Е ПОЛНА КАКО ОКО СО Т Е Р О Р И С Т И ....!!!!!
Тоа повеќе би важело за Србија. Таа му ја даде независноста, таа го призна.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Тие сами се откажаа од него...


Samo mala ispravka

Probaa da se otkaze nekoj pa dobi metak u cherep ... :tv:

Srbija ne potpisala nikad nezavisnost na Kosovo ne ja dade SE POVLECE oti morashe ginea premnogu civili .

A drugoto proevropskata vlada delumno se slagam ...

Zatoa kazuvam ne e RM nikakov faktor koj odlucuva ... samo sto 83 prema 1 e mnogu losha slika za nepismeniot Milojko ... porazitelno losha... bar da namestea malce glasanje ... no ni toa ne mozea posto e ocigledna namestaljka u isti den namerno da se ponizi Srbija .

Al ja toa razbiram ama Milojko zvani kashika bogami teshko ... i koa ke mu dojde nekoj na uvce da mu kazhe dva tri zbora ... tuka pocinja mnogu losha kombinacija posle koja nema kraj :tv:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Еднаш реков...: МАКЕДОНИЈА НЕ ГО ПРИЗНА САМО КОСОВО... ТАА ПРИЗНА ДЕКА ДЕНЕС МОЖЕ СЕКОЈА ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА ДА СИ СЕ ОДВОИ ОД НЕКОЈА ДРЖАВА...!!! А ТУКА НЕ ИЗОСТАНУВА НИ МАКЕДОНИЈА, ЗАТОА ШТО Е ПОЛНА КАКО ОКО СО Т Е Р О Р И С Т И ....!!!!!

Хеј... Србија дозволи терористичка организација да се одвои како држава, нели?*


*јадење гомна, али не можев да му одолеам!
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
Абе баталете србомани, бугарофили, и слицни работи. Треба да почнеме да гледаме со свои очи, доста перење мозок.
Признавањето на Косово беше неминовност само алал нека им е на нашиве како можеа во најлош момент и на ваков начин да ја донесат таа одлука.
Наместо да средат со границата да не ни ги вадат камењата, да побараат од Косово да бидеме признаени под нашето Уставно име они под незнам демек чии притисоци го признаа Косово на само ден по гласањето во обединети нации. Нелогично ми е многу!!! сега ке се чешаме кога Косово ке не вика ФИРОМ и кога ке немоземе да ја обелезиме границата со за нас суверената држава Косово.
Време е да научиме малце што е тоа надворешна политика доста од лаици!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
Еднаш реков...: МАКЕДОНИЈА НЕ ГО ПРИЗНА САМО КОСОВО... ТАА ПРИЗНА ДЕКА ДЕНЕС МОЖЕ СЕКОЈА ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА ДА СИ СЕ ОДВОИ ОД НЕКОЈА ДРЖАВА...!!! А ТУКА НЕ ИЗОСТАНУВА НИ МАКЕДОНИЈА, ЗАТОА ШТО Е ПОЛНА КАКО ОКО СО Т Е Р О Р И С Т И ....!!!!!

А како тоа Србија дозволи терористичка организација да се отцепи од неа?
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Абе што плачете оти го признавме Косово.Што требаше да останеме на Балканот со нашите пријатели од Гејлада што не го признаваме Косово.Србија да беше на наше место ќе беше 2 држава по Албанија што го признава Косово а не 50 по ред дури по Црна гора кој има 40% Срби но како што изгледа Србите во МК се повеќе.
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
92
Поени од реакции
9
За кого важи погледај и самиот...!!!

Да бе, се виде, затоа е сега независно.

Помири се со фактот дека независноста на Косово му ја дадоа српските политичари и никој друг, а ова што го прават сега се театрални обиди да не испаднат јавно предавници.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom