Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Biznis be biznis nisto licno od sea ke bide rabotata... samo mala ispravka za privremena golema Albanija
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Ти сети се некогаш дека Македонија денес СЕЕ, а тоа што денес го сее, утре ќе си го жнее...!!!

п.с. Србија никогаш не посегнувала по туѓо, да било така тие ќе биле први во сојуз со ФАШИСТИТЕ... Но се знае кои го направиле тој сојуз.. Усташите и Булгарите...!!!
Абе Делијоо... Сее?Македонија никогаш не посегнала по туѓа територија, никогаш не посакала туѓо.. Босна, Хрватска беа некогаш српски територии?? Како што знам јас не.. Што бараше да буричка Милошевиќ таму? А како што гледам, ти повеќе лошо на Македонија и посакуваш, немало да го почитуваш редот, државата..Оди си таму во Белград играјте шах, и думајте, тумачете со твоите истомисленици, каде ја цапнавте работата, каде се посравте..Србите си се сами криви што го изгубија Косово..Не им е крив никој...
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
„Персона нон грата“ - македонскиот амбасадор во Белград

10.10.2008 13:18 Василевски во најкраток рок треба да ја напушти Србија
Амбасадорот на Република Македонија во Белград Александар Василевски е прогласен за „персона нон грата“ и во најкраток рок треба да ја напушти Србија, потврди македонското МНР.
Oдлуката на српската Влада да му го ускрати гостопримството на македонскиот амбасадор по одлуката на Македонија да го признае Косово, на Василевски му била соопштена денеска во МНР на Србија.
Претходно српскиот амбасадор во Скопје Зоран Поповиќ на заменик-шефот на македонската дипломатија Зоран Петров му достави протестна нота во која се бара Македонија да ја преиспита одлуката за признавање на независноста на Косово. Признавањето е против Резулуцијата 1244 на ОН и меѓународното право, а Косово е неотуѓив дел од Србија, стои во протестната нота.
Засега нема најави и сознанија дека српскиот амбасадор Поповиќ ќе биде повлечен од Македонија, ниту оти Белград ќе ја преиспита одлуката за употреба на уставното име на Република Македонија во билатералната комуникација, како ни за евентуално други санкции


 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
И сум си обеќал дека на бојно поле...на бојно.
:toe:
Прво ќе се гушнеме... па ќе се искасапиме за сите пари.
Така ни делил Бог.
Немој бе српче, нема сега кој да се мава за вас...
Da si prav covek toa u faca ke mu kazesh ne ovde na forum ... kukavice edna iskompleksirana...
српче немој многу да се курчиш бе . Имаш, ако сакаш и ако ти стиска, начини да дознаеш кој сум и шо сум и како да стигнеш до мене. Само да не не ти паше глетката.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
aaaa...ја те мислев за србин, дека српски ставови браниш :)

Илидира ако се деси, ќе се деси баш поради таков нацизам, кој што за среќа последно време го снемува, почна на луѓето да им стане јасно дека тука сме, тука ќе останеме, нема бегање.

Србите го изедоа пиперот шо го изедоа, нивна грешка, шо ги дриблам. Со среќа нека им е на косоварите, и со памет. Србите, нека се приберат да не ја изгубат и Војводина.
А Винстон...србин е, јебига, го боли. Остајте го на раат дечкото :)
ке ве сакам албанците кога ке почните да размислувате за доброто на државата во која живеете , дотогаш бачко со сегрегација ништо не прајме . Било српска, било македонска или циганска , ти си македонец но етнички албанец . зошто сегрегирате , живејте и уживајте , но бидете фер . Тогаш ке ве сакаат . Другите малцинства не се луге ? или само вие сте хроничен проблем . Ти сакаш да бидиш македонец , но те чепка малку во душата она илирида шо ти го кажувал дедо ти . Размислуваш шо ке ми е голема шкиперија , но исто така те копка аманетот од дедо шо ти го кажувал за призренска лига и илирида “внуче да прајш на тој жената петнајс деца да бидиме голема држава:)“, со еманципацијата ти се разбудила човечноста до негде , се јавила совест . Зошто да гинам и јас и децата , за појке земја кога во суштина можам да живеам било каде на светот итд итд итд . Секогаш си ги сакам тие што ми мислат арно.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Se kurce Srbite taka i vo 99-tata pa vidovme kako go popusija,se snimase togas filmot DLABOKO GRLO,a sega ke ja peat pesnata od ZBOG TEBE BIH TUCAI KAMEN...:pos2:
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Izgleda na nekogo uste nemue jasno stose slucilo:)vekje posledni 10 god a bogami povekje.Kosovo defakto e nezavisno od onoj moment koga go napusti vojskata na srbija i koga go potpisaja onoj sramen dogovor vo kumanovo.Se posle toa e proces....... argumenti imas kolku sakas .Najvazno e sto kontinuirano do 1940 pa do sega kosovo se iscisti od srbi i sto na sila sto so pari isto kako makedoncite od zapadna makedonija.Pa dobro be gospoda kade bevete 50 god ima li srbi denes na kosovo ,koj denes ziveee vo kosovo ,kako uspeaaja so koj sredstva .. od region do avtonomija republika i na kraj drzava . I sto imse lutite na kosovarite toa nivno prirodno prava kaj sto ima narod so svoja taritorija tamu ima drzava i granica mnogu prosto i ednostavno.I samite srbi s esvesni za toa samo problem sto pomalku da boli toa e.Edinstveno nesto ako sakaat da go povratat e samo so krv se baraa zrtvi se bara zastitnik :) se baraaat mazista a ne pederciki beogradski sto bas gi zabole za kosovo.Kojznae moze vo narednite 100 godini ke se javi maz so madina i vlakna vo nosot.:smir:do togas kosovo e vtorata albanska drzava.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Eve ti svetovid jakiot ...Svetovid Silni... ...samo prv navreduvash a se praish nekoj kurac i pol ...sto ne citiras cel moj post... ?

srbin = pichetina neli pred toa pcueshe majki shajki... idi lechi se :kesa:

Sto ke se iznenadam ...kako ima retardirani u Bardovci uste gi cuvaat i im davaat pristap na internet ??? Toa li ke se iznenadam ???
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Eve ti svetovid jakiot ...Svetovid Silni... ma pushi kurac bre kompleksashu ...samo prv navreduvash a se praish nekoj kurac i pol ...sto ne citiras cel moj post podli stvore ... ?

srbin = pichetina neli pred toa pcueshe majki shajki... idi lechi se :kesa:

Sto ke se iznenadam ...kako ima retardirani u Bardovci uste gi cuvaat i im davaat pristap na internet ??? Toa li ke se iznenadam ???
Зошто не си среќен за мене? :nesum:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
A izvini koj si pa ti sea ???

krejzi pujol ... nebiten lik ... al ako ke ti izlechi nekoj kompleks ok eve se raduvam za tebe :smir:
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Izgleda na nekogo uste nemue jasno stose slucilo:)vekje posledni 10 god a bogami povekje.Kosovo defakto e nezavisno od onoj moment koga go napusti vojskata na srbija i koga go potpisaja onoj sramen dogovor vo kumanovo.Se posle toa e proces....... argumenti imas kolku sakas .Najvazno e sto kontinuirano do 1940 pa do sega kosovo se iscisti od srbi i sto na sila sto so pari isto kako makedoncite od zapadna makedonija.Pa dobro be gospoda kade bevete 50 god ima li srbi denes na kosovo ,koj denes ziveee vo kosovo ,kako uspeaaja so koj sredstva .. od region do avtonomija republika i na kraj drzava . I sto imse lutite na kosovarite toa nivno prirodno prava kaj sto ima narod so svoja taritorija tamu ima drzava i granica mnogu prosto i ednostavno.I samite srbi s esvesni za toa samo problem sto pomalku da boli toa e.Edinstveno nesto ako sakaat da go povratat e samo so krv se baraa zrtvi se bara zastitnik :) se baraaat mazista a ne pederciki beogradski sto bas gi zabole za kosovo.Kojznae moze vo narednite 100 godini ke se javi maz so madina i vlakna vo nosot.:smir:do togas kosovo e vtorata albanska drzava.
Е да си ми жив. Инаку знаеш шо е најинтересно? македончиња со мали куриња (за среќа не ги има многу) кои сакаат да бидат срби највише серат у целава оваа ситуација. У београд и онака ги заболе педерчињата за некакво косово. А овде куртони wanna be српчиња вени сечат :pos2: Абе бог да чува!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom