Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ама не се знае дали ќе биде а србите имат речено за Македонија дека е јужна србија !!!
Eлоквентно.
Собранието донесе одлука да се признае Косово а не самиот Груевски, и сега не значи ако ти сакаш да си го сменеш името дека и другите сакат да си го сменат !!!
Алал вера, партиец :smir: Ме фасцинираш...

Како напишав на една друга тема, не дека немаше да се случи...ама поради осетливоста на ситуацијата, требаше да се одбере подобар тајминг. А синоќа, со паралелното признавање на Косово, ден после "фамозното" гласање во ООН (на кое бевме неутрални) само се покажа дека под директен странски притисок глумевме демократија, парламент, дискусија... па уште овој Мики ќе ми кажува: не е одлука на премиерот, на парламентот е :)))) Аман.

Сакам да поверувам дека ова е добро во сеопшта позитивна конотација за албанците во Македонија, кои ќе се осеќаат горди дека живеат во земја која го направи тоа што го направи - а не дека во иднина ќе се искористи "својот камен по својата глава". Во тоа ќе верувам, дека во друго несакам. А за финансиските реперкусии, нек му ја мислат политичарите (односно, Рикер или кој и да ги пишува изјавите на Милошовски и Ставревски).
И не барајте многу по историските читанки...се е напишано.
Буре Барут е една фина театарска претстава.
Театарска претстава сме и ние.



Лидерството значи дека некогаш треба да се донесуваат тешки одлуки. Така рече Рикер. Пред некој ден.
Која тешка одлука е наредна...тоа е се шо ме плаши. Кој е наредниот иницијален момент на реакција во јадрото и создавање на нат-критична маса, ал аморфна маса?

Дали за стабилноста на Балканот,
ќе се продадеме самите, ако некој не увери дека така е најдобро?




И кој и да зборува КАДЕ СЕ МАКЕДОНЦИТЕ, нека ме праша во лице, и ќе му кажам. Секој муабет на оваа тема е од аспект на иднината на републикава, за тој кој ќе гледа троа подалеку од носот. И за тоа треба да дискутираме.
И сеуште, не можам да сфатам....кој дигнитет го имаат пратениците кои глатко ги отфрлија трите амандмани на опозицијата од кои "нема ништо лошо шо може да ни се случи" како и со признавањето на Косово? Незнаев дека ќе дојде ден да ги бранам Шема и Бучко, ал синоќа беа коректни.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Ти сети се некогаш дека Македонија денес СЕЕ, а тоа што денес го сее, утре ќе си го жнее...!!!

п.с. Србија никогаш не посегнувала по туѓо, да било така тие ќе биле први во сојуз со ФАШИСТИТЕ... Но се знае кои го направиле тој сојуз.. Усташите и Булгарите...!!!
колку што знам и беа...мегу првите. што потпишаа..кралот ви српски лично...за по две недели војската ви јуначка да биде сјебана....


Србија никогаш не посегнувала по туѓо


 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
strictly business baby...strictly business!!!
Паметен Србин ова го разбира,тој другиот нека иде на одмор у Грчка :pos:

Ќе видиме колку ти ќе бидеш паметен и ќе разбереш, кога ќе ти се дели западна... :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
N

n/a

Гостин
Јас мислам дека дискусијата е исцрпена.
Од вчера ништо не е исто,картите се поставени и ред е да се соочиме со новата вистина онаква како што е.
:toe:
На сите делии им го честитам новиот удар кој што судбината го зададе...
Бога ми... хехехе ... ако вака продолжи има да ми се искалите у елитна екипа :vozbud:
Поздрав:
http://uk.youtube.com/watch?v=kQv4_bH6eIA&feature=related
 

MARTIN BT16

волк
Член од
31 август 2008
Мислења
61
Поени од реакции
4
Ти сети се некогаш дека Македонија денес СЕЕ, а тоа што денес го сее, утре ќе си го жнее...!!!

п.с. Србија никогаш не посегнувала по туѓо, да било така тие ќе биле први во сојуз со ФАШИСТИТЕ... Но се знае кои го направиле тој сојуз.. Усташите и Булгарите...!!!
SIGURNO NIKOGAS NE POSEGNALA ?????????
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
А бе грк...
(пардон егеец)
прекини више да се бавиш само и исклучиво со поликантство и кењање!
(алудирам на сите егејци,ниедна вера раја,неспособна за работа)

Во Македонија сте баш-македонци,у Бугарија сте најголеми бугари...
и таму и таму важното е што сте чир на општеството...
пијавици,крлежи...
Доста веќе раскажуваш жални прикаски и се фатил за државни јасли и само нешто побаруваш...
Државни станови...дрн-дрн...школо без пари... работно место...
греота биле.
Греота? :vozbud:
Ајде баба да си се вратиш од кај што си дошол!
Доста веќе.
српче многу се испосра! Нека, тоа ви е национална одлика србин = пичкетина, усранко. Ти ибам, само од српче моеш да чуеш или прочиташ дека они биле храбри или не знам што, другите нешто не го делат вашето мислење. Инаку, шо убаво си се покажавте кои сте сите овдека на форумов...
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Според мене не требаше да се признае косово. Барем да почекавме малку да им дадевмо шанса на србите кои за прв пат дипломатски сакаат да го решат овој проблем па потоа да донесеме одлука која би ни одговарала. Косово сеуште не не признал, а ние го признавме-тоа не можам да го разберам. Не сум србофил и сум против србофилите меѓутоа да им помогнеме на луѓето сто не мразат и што ни рушеа цркви до пред некоја година не требаше. Јас сум и секогаш ќе бидам горд Македонец меѓутоа морам да признаам дека одлуката на владата ме разочара и денес сум горд што на претходниве избори не гласав за вмро - дпмне кои според мене погрешија. Тоа е кога сме пиуни на некои поголеми сили!
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
српче многу се испосра! Нека, тоа ви е национална одлика србин = пичкетина, усранко. Ти ибам, само од српче моеш да чуеш или прочиташ дека они биле храбри или не знам што, другите нешто не го делат вашето мислење. Инаку, шо убаво си се покажавте кои сте сите овдека на форумов...

Likuvaj , likuvaj... i vredjaj preku tastatura...

koj e pichketina i usranko sea be oksimoronu eden

Da si prav covek toa u faca ke mu kazesh ne ovde na forum ... kukavice edna iskompleksirana :tapp:

Pokaza ti sea HRABROST u picku mater ...eptem na delo bruko edna :kesa:

Toa e Vashata Makedonska zadtastaturska hrabrost ????

Nivo na kultura ???
 
N

n/a

Гостин
Зевсус, ти си потив ова, признавањето ?
Јас секогаш сум подржувал вистински,трајни и целосни решенија.
Половично решение = двоен,повторен проблем.

Црвената линија е поставена.
И им пожелувам многу среќа и успех на браќата македонци во улогата која што си ја избраа.
Ќе им треба.

Што се однесува до пријателствата,па и љубовите...
јас секогаш сум имал став дека тие мора да бидат наднационални.
И сум си обеќал дека на бојно поле...на бојно.
:toe:
Прво ќе се гушнеме... па ќе се искасапиме за сите пари.
Така ни делил Бог.
 
Член од
20 јуни 2007
Мислења
809
Поени од реакции
18
Да се зачуди човек од бројот на Срби и Србофили кои ги има на форумов. :nesvest: И дај бе одете си од Македонија, ако сте Срби или ако повеќе ја сакате Србија место да продавате филмови тука.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Сега повеќе од секој друг на планетава србите се за г.Албанија :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom