Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
@Darksis, пробај да пишуваш кирилица.

Иначе, Србите сами си го изгубија Косово.
Zatoa sum i siguren deka SAMI ke si go vratat.Denes ne vodat politika a la Milosevic od 90-te,se pribraa malku,ne se sluša onaa dobropoznata retorika od toa vreme : "zveckanje na oružje" itn.
Mene me interisira ima li tuka nekoj kompetenten što ima uvid kakva nadvorešna politika vodi Grujo i da objasni kako Makedonija profitira so toa što go prizna Kosovo ? Momentalno može i da ima nekoj siten kjar,ama treba da bide svesen deka ova ne e trka na 100 m. ,ova e maratonska bitka.
P.S. А за фонтот......ке пробам ама знаеш како е,стари навики тешко се менуваат :P
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Македонцки не богохули, не спомнувај го името божјо без потребно , ти шо си шиптарофил , или бугарофил . Не значи ако некој има поинаков агол на гледање на работите од тебе , дека е србофил . Ти тоа од поган го зборуваш, од едноставна причина шо ги мразиш србите . Кажи ми ти мене бре, шо курац корист имаш од признавање на косово . Или едноставно кеф ти е оти ги сјебавме србите.

не де ми се потресувај, го спомнав вранишковски..ако е бог за тебе добро....:drk:

Косово је Србија, македонија е Грчка... = Македонија го призна Косово :aplauz:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
И да си живеете. :toe:
Јас пак... веќе знам кај ќе славам Нова Година.
http://uk.youtube.com/watch?v=v23KCP_Qybo

Има цела екипа да си ја организирам.
Еј... и нека не ми се мрсулават тоа егејците, нејќум да ги слушам више.
Паразити у.п.м.
Цел живот само плачат.
:vozbud::vozbud::vozbud:
кој си ти да слушаш или да бидеш ислушан...
 
K

KomitaMKD

Гостин
Од денес е срамно да си Македонец... :kesa::kesa::kesa: Се срамам што припаѓам на ваков род... :kesa::kesa::kesa: А срамот толку е голем што не се издржува... Исус рекол: "Опрости им Боже незнаат што прават" .... Ама јас ќе го молам севишниот, секое утро и секоја вечер, но не како Исус туку :
НЕ ИМ ОПРОСТУВАЈ БОЖЕ ИАКО НЕЗНААТ ШТО ПРАВАТ И КАЗНИ ГИ СО ПОГОЛЕМА КАЗНА, ДА ОСЕТАТ НА СВОЈА КОЖА ГОРЧИНА И БОЛ...!!! АМИН !!!
Абе дечко ти како плачиш како да се отцепи дел од Македонија у пм.Сега знам дека нема да те сакаат твоите дрпски другарчиња по форумите ама тоа е.живот.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
Нема зошто да се пазариме за нешто што е наше, а тие го оспоруваат. Нели?
ациде , тоа ти е како кога од регионално треба да ти дадат самостојност , јеби га , не сум ги правел правилата јас . Не знам сошто не разбирате бе луѓе , правила на игра се пишани . јеби га
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Zatoa sum i siguren deka SAMI ke si go vratat.Denes ne vodat politika a la Milosevic od 90-te,se pribraa malku,ne se sluša onaa dobropoznata retorika od toa vreme : "zveckanje na oružje" itn.
Mene me interisira ima li tuka nekoj kompetenten što ima uvid kakva nadvorešna politika vodi Grujo i da objasni kako Makedonija profitira so toa što go prizna Kosovo ? Momentalno može i da ima nekoj siten kjar,ama treba da bide svesen deka ova ne e trka na 100 m. ,ova e maratonska bitka.
P.S. А за фонтот......ке пробам ама знаеш како е,стари навики тешко се менуваат :P
Нема да го вратат Косово сами, а ни со нечија друга помош. Не се враќа туку така веќе отцепена територија, на која сега девелопира нова држава. Ако пробаат да го вратат Косово, тоа ќе е со оружје и на насилен начин, и оп, нестабилност во регионот и потенцијална балканска војна.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
не де ми се потресувај, го спомнав вранишковски..ако е бог за тебе добро....:drk:

Косово је Србија, македонија е Грчка... = Македонија го призна Косово :aplauz:
тебе пријателе сигурно ти е тешко да живееш сам со себе , како можиш бог да го спомниш а до него дркач :nesvest:
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
тебе пријателе сигурно ти е тешко да живееш сам со себе , како можиш бог да го спомниш а до него дркач :nesvest:
не бог чедо мое...вранишковски па до него дркач..си ги помешал библиите
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Признавањето на Косово од страна на Македонија е историска грешка. Предавство кон братски и православен народ. Признаваме територија на муслимански фанатици и терористи. Ги видовме и на дело во 2001 год.
- Кога одел Крал Марко во борба vo Romanija како турски вазал рекол
"Дај боже да победат христијаните а јас прв да загинам."

Воопшто не сум југоносталгичар ама правдата е на српска страна. Косово е српска територија и дај боже да ја задржат.
Ние како македонски народ треба да се извиниме за ова предавство.
Алал да ти е БРАТЕ...!!!
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
утрото викаат било помудро од ноќта...и вистина било.

ако синоќа се осеќав помалку вознемирен за нешто што кога и да е мораше да се случи, сабаљево мозам да казам дека сум рамнодушен...секое чудо за една ноќ)))))).

Го признавме косово, здравје..сакале ние или не и тие ни се комшии е сега што не може Македонија да ги брани српските интереси тоа треба да е очекувано, не може Македонија да е заложник на српската немоќ.
Како и да е прелистував на б92 форумот за овој настан и гледам дека и на србите им е разбирливо, барем на повеќето од нив ваквата наша одлука...така да очекувам ..кучињата лаат караванот си врви. Иако несомнен е фактот што во сето ова не успеавме да наметнеме подобра наша позиција..али што е тука е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom