Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
@Darksis, пробај да пишуваш кирилица.

Иначе, Србите сами си го изгубија Косово. Типичното српско размислување, дека сите се криви за тоа освен нив, ќе ги влоши нивните односи со сите држави шо го признаа Косово, не само со Македонија и Црна Гора. И така Србија си е здружена со Грција во однос на името, барем за навивачите ако прајме муабет. Така да, шогиебам, нек се љутет. :baeh:
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Од денес е срамно да си Македонец... :kesa::kesa::kesa: Се срамам што припаѓам на ваков род... :kesa::kesa::kesa: А срамот толку е голем што не се издржува... Исус рекол: "Опрости им Боже незнаат што прават" .... Ама јас ќе го молам севишниот, секое утро и секоја вечер, но не како Исус туку :
НЕ ИМ ОПРОСТУВАЈ БОЖЕ ИАКО НЕЗНААТ ШТО ПРАВАТ И КАЗНИ ГИ СО ПОГОЛЕМА КАЗНА, ДА ОСЕТАТ НА СВОЈА КОЖА ГОРЧИНА И БОЛ...!!! АМИН !!!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Признавањето на Косово од наша страна кога и да е ке си дојдеше и не гледам ништо лошо во тоа. Скоро да сме во иста ситуација со Косово ,нивните проблеми со Србија и нашите проблеми со Грција.Но, она што ме прави незадоволен од целава е ситуација е што ништо не добивме за возврат,демаркацијата незавршена ,Косово не нема признато под нашето уставно име.Зарем не е можно утре да ни се случи Косово да не признае како фиром ,и да почне да ја оспорува договорената демаркација ?

Можно е, ама не е можно. Признавањето може да се повлече во секој момент.
А која е логиката Косово да не не признае и да ја оспорува демаркацијата? :)
Од денес е срамно да си Македонец... :kesa::kesa::kesa: Се срамам што припаѓам на ваков род... :kesa::kesa::kesa: А срамот толку е голем што не се издржува... Исус рекол: "Опрости им Боже незнаат што прават" .... Ама јас ќе го молам севишниот, секое утро и секоја вечер, но не како Исус туку :
НЕ ИМ ОПРОСТУВАЈ БОЖЕ ИАКО НЕЗНААТ ШТО ПРАВАТ И КАЗНИ ГИ СО ПОГОЛЕМА КАЗНА, ДА ОСЕТАТ НА СВОЈА КОЖА ГОРЧИНА И БОЛ...!!! АМИН !!!
Јас сум горд Македонец. Тебе ако ти е срам, не кажувај дека си Македонец.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Од денес е срамно да си Македонец... :kesa::kesa::kesa: Се срамам што припаѓам на ваков род... :kesa::kesa::kesa: А срамот толку е голем што не се издржува... Исус рекол: "Опрости им Боже незнаат што прават" .... Ама јас ќе го молам севишниот, секое утро и секоја вечер, но не како Исус туку :
НЕ ИМ ОПРОСТУВАЈ БОЖЕ ИАКО НЕЗНААТ ШТО ПРАВАТ И КАЗНИ ГИ СО ПОГОЛЕМА КАЗНА, ДА ОСЕТАТ НА СВОЈА КОЖА ГОРЧИНА И БОЛ...!!! АМИН !!!
И јас се срамам што гледам како човек кој вика дека е Македонец и припаѓа во Македонскиот народ носи Аватари на Србија.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
Македонцки не богохули, не спомнувај го името божјо без потребно , ти шо си шиптарофил , или бугарофил . Не значи ако некој има поинаков агол на гледање на работите од тебе , дека е србофил . Ти тоа од поган го зборуваш, од едноставна причина шо ги мразиш србите . Кажи ми ти мене бре, шо курац корист имаш од признавање на косово . Или едноставно кеф ти е оти ги сјебавме србите.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Македонцки не богохули, не спомнувај го името божјо без потребно , ти шо си шиптарофил , или бугарофил . Не значи ако некој има поинаков агол на гледање на работите од тебе , дека е србофил . Ти тоа од поган го зборуваш, од едноставна причина шо ги мразиш србите . Кажи ми ти мене бре, шо курац корист имаш од признавање на косово . Или едноставно кеф ти е оти ги сјебавме србите.
А што курац они имаа да не ја признаваат Мпц или да се ситат ?
 
N

n/a

Гостин
@Darksis, пробај да пишуваш кирилица.

Иначе, Србите сами си го изгубија Косово. Типичното српско размислување, дека сите се криви за тоа освен нив, ќе ги влоши нивните односи со сите држави шо го признаа Косово, не само со Македонија и Црна Гора. И така Србија си е здружена со Грција во однос на името, барем за навивачите ако прајме муабет. Така да, шогиебам, нек се љутет. :baeh:
Иначе.... хехехехе
Тоа мислење што ти го лиферуваш овде е `македонски` трејдмарк.
Скаран сум со сите соседи и се чудам зошто е тоа така.
Епа бато Зеко да ви каже:
Мора да е до вас,синови !
Не може сите,ама буквално сите да ви бидат криви,а вие да бидете исправни.
:toe:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Не сме скарани со сите соседи... Ако гледаме реално, со Косово си живееме најубаво :)
Добар пазар е. Знаеш колку трговци живеат од Косово? Добар пазар е. Повеќе извезуваме таму, отколку било каде :)
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
А која е логиката Косово да не не признае и да ја оспорува демаркацијата? :)

Македонец.
А која е логиката да признаеш една држава ,за да неколку саати пред признавањето, нејзини граѓани ти рушат демаркација ?
:toe:
 
N

n/a

Гостин
Не сме скарани со сите соседи... Ако гледаме реално, со Косово си живееме најубаво :)
И да си живеете. :toe:
Јас пак... веќе знам кај ќе славам Нова Година.
http://uk.youtube.com/watch?v=v23KCP_Qybo

Има цела екипа да си ја организирам.
Еј... и нека не ми се мрсулават тоа егејците, нејќум да ги слушам више.
Паразити у.п.м.
Цел живот само плачат.
:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Од денес е срамно да си Македонец... :kesa::kesa::kesa: Се срамам што припаѓам на ваков род... :kesa::kesa::kesa: А срамот толку е голем што не се издржува... Исус рекол: "Опрости им Боже незнаат што прават" .... Ама јас ќе го молам севишниот, секое утро и секоја вечер, но не како Исус туку :
НЕ ИМ ОПРОСТУВАЈ БОЖЕ ИАКО НЕЗНААТ ШТО ПРАВАТ И КАЗНИ ГИ СО ПОГОЛЕМА КАЗНА, ДА ОСЕТАТ НА СВОЈА КОЖА ГОРЧИНА И БОЛ...!!! АМИН !!!
Ова сигурно го имаш на Кајгана по грешка напишано, наместо на тој српскиот форум кај што има ги лижеше г'зињата.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
ОК ви честитам Бугари... ПОБЕДИВТЕ... за сега... Ви се испуни нај старата желба ваша... А тоа е да ја одалечите Македонија што подалеку од Србија... Стварно успеавте... Сега е Македонија од брата си одалечена највеќе од кога знае за своето постоење... Имате право и да се радувате... И радувај те се... Затоа што и јас ќе имам такво право на радување кога ќе дојде на мене ред...!!! АМИН !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom