Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Абе ние го признавме Косово, Србија ќе ја признае Западна Македонија кога таа ќе се оддели и тоа е тоа.
Само ние Македонците ќе си останеме со прстот во уста и ќе продолжиме да си лаеме на форуми. Барем тоа и ни остана, секако никој не не прашува повеќе за ништо и други ја одлучуваат нашата иднина.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Ti ne razbiraš kako funkcionira seto toa....Sekoj gleda isklučivo svoi nacionalni interesi.Misliš deka na Rusite im e gajle za Osetija i Abhazija ?? Ili za Kosovo? Oni imaat ambicija da i se nametnat na Evropa,voopšto ne se postavuva prašanje dali ke go napravat toa preku Abhazija ili Kosovo...
Amerika kako supersila go odigra svoeto vo Evropa i na globalno nivo,se menuva odnosot na silite.
Prašanje e kako Evropa ke se zaštiti od Rusija.Posle 2-ra Sv. vojna toa beše NATO pod vodstvo na SAD,a denes ?
Иначе кој ја победи таа војна? :)

И ...ти србин си? :)
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
Аjs koj ke bara sega u picku mater, има ваљда по сајтовите на тифо манијаците , го имам гледано на точка или овде појма немам , битно има . Како и да е , ВМРО мисли , ги ебавме сеа србите . не плачете југоносталгичари . Ке си плачиме ко мали деца за 20 години, ко ке не избркаат од сопствената држава. Против нас си пресудивме . Шо народ ке бевме со генот наш самоуништувачки .
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
дали ти текнува на навивачката парола на шверцери до дотичниот што ме прозива
don`t you fyrom me , say ilirida . :drk:
А македонските навивачи па, гледам пеат песни од Бери Вајт на натпревари. На натпревар сите навивачи се исти гома. И македонските и српските и албанските провоцираат на секоја можна основа... Јасно беше дека ќе ги признаеме, незнам што се возбудувате толку. Јесда, Србија ќе ни го „тури“ на друг начин, ама не е битно затоа што признавањето беше неизбежно.

Веќе си прогласија независност, признајте ги и нека си бркаат работа... Србија не треба да ги гледа Црна Гора и Македонија како предавници. Може да бараат виновник на друго место, ама веќе го изгубија Косово, а Македонија со ништо не придонесе кон тоа.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
A be nie sme carOvi........nie se priznavame.....na koj mu treba priznavanje,od Tajvan pa do Kosovo,nema gajle,nie ke go priznaeme.....
Posle ke go povleceme toa priznavanje ama nema vrska....bitno e deka sme carOvi....:tapp:
Не знам што сечеш вени ... ама да идеше да читнеше троа српските форуми што мислат луѓето за Македонија и спорот со Грција....Све ќе најдеш али нема да најдеш пост кој што вика Македонија е на Македонците ....

Дај не кризирај ... го признале Косово .. и што сеа ?? Сеа им текна на Србите да плачат како сме ги разочарале ?? 18год. се иживљаваат со нас ... им се врати по нос - тоа е.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
а бе ацид да ти даам линк од форум жими тебе , ако не те мрзи да читаш англиски од имбециливе заглавени во 11 век , следни на ред сме ние како што не викаат Источна дарданија овие троловиве . Идејата е присутна . Шо велиш , ке се реализира ли ациде ?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Posle ke pekame,Srbinot crkva ni negira,Grkot nacijata,Bugarot jazikot...
Србинот веќе ни негира црква. Зошто би имал симпатии кон нив?
а бе ацид да ти даам линк од форум жими тебе , ако не те мрзи да читаш англиски од имбециливе заглавени во 11 век , следни на ред сме ние како што не викаат Источна дарданија овие троловиве . Идејата е присутна . Шо велиш , ке се реализира ли ациде ?
Нема да се реализира :)
 

UFO

Член од
12 февруари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
Признавањето на Косово од страна на Македонија е историска грешка. Предавство кон братски и православен народ. Признаваме територија на муслимански фанатици и терористи. Ги видовме и на дело во 2001 год.
- Кога одел Крал Марко во борба vo Romanija како турски вазал рекол
"Дај боже да победат христијаните а јас прв да загинам."

Воопшто не сум југоносталгичар ама правдата е на српска страна. Косово е српска територија и дај боже да ја задржат.
Ние како македонски народ треба да се извиниме за ова предавство.
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
39
Поени од реакции
0
@ Deko
Nema potreba da špartam po srpski forumi,sekade ima zatucani ultranacionalisti;a so takov stav i takva politika država ne se vodi.
Se što velam e deka Srbija vo dogledna idnina ima golemi šansi da go povrati Kosovo i da vleze vo EU,a nie so ovoj gest na priznavanje sami si kopame dupka.Zatoa prašuvam ,vodena od koj nacionalen interes našata politička garnitura go aminuva Kosovo kako nezavisno ?
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Признавањето на Косово од наша страна кога и да е ке си дојдеше и не гледам ништо лошо во тоа. Скоро да сме во иста ситуација со Косово ,нивните проблеми со Србија и нашите проблеми со Грција.Но, она што ме прави незадоволен од целава е ситуација е што ништо не добивме за возврат,демаркацијата незавршена ,Косово не нема признато под нашето уставно име.Зарем не е можно утре да ни се случи Косово да не признае како фиром ,и да почне да ја оспорува договорената демаркација ?
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Србија во овој ммент може само додатно да се сјебе ако земе на нас некој трети ујдурми да ни прави.
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
ситуацијава колку е убава ,од бурето барут повторно чади фитилот :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom