Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Decko batali politika ti zboruvam za Makedonija za nas za narodot.Nie sme bitni politicarite denes gi ima utre gi nema.Izgleda baagi si nafuran na politika oladi mlku
А девојко а кој ја води нашава држава, кој е на преговори за името....јас и ти не гледам дека сме некој битен фактор освен шо мрчиме на форум и со тоа ништо не добиваме, само некоја нервоза повеќе!:smir:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Со Северна Трибина се губи се,од идентитет до јазик,тие се нераскинливо поврзани со името.
Nema vrska, mesas babi i zabi.Edno e da promenis kratenka drugo e identitet,edno e sto Grcija bara promena na ime drugo e sto Nimic i Grcija se soglasile so Republika Severna Makedonija.
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Pa ako napravime dobar kompromis so Grcija i uspeeme pokraj se da izgradime prijatelstvo povtorno mesto politicka vojna sigurno ke se naogjaat resenija za se.Ama isto taka e bitno deka koj i da e politicar koj neznae sto e kompromis ne zasluzuva poddrska od nikogo da ne se zalazuvame.I DA dokolku se napravi kompromis so Grcija dobro e za nas kako Makedonci i nasiot zivoten standard.Rusija ne me zagrizuva sto i kako ima so EU a me zagrizuva ona sto denes se slucuva so Kosovo i Albancite vo Makedonijata ni.I kako moze da e podobar zivot koga posledno vreme se sto ke napravime im odi vo niven prilog a nas koj ne ebe.
Мислам доволно си стар и имаш гледано вести па да видиш дека не е во нас проблемот дека е во Грција. Сменивме устав и знаме, во ООН влеговме под привремно име. Зарем то не ти е доста,а?
Кази ми што направи Грција освен ембаргото кое мислам дека беше во 1992. Не прави се пацифист ко не си во право. ИЛи пак некоја партија ко СДСМ те имат задолжено да шириш пропаганда по форумиве. ко шо гледам и прилично нов си
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Мислам доволно си стар и имаш гледано вести па да видиш дека не е во нас проблемот дека е во Грција. Сменивме устав и знаме, во ООН влеговме под привремно име. Зарем то не ти е доста,а?
Кази ми што направи Грција освен ембаргото кое мислам дека беше во 1992. Не прави се пацифист ко не си во право. ИЛи пак некоја партија ко СДСМ те имат задолжено да шириш пропаганда по форумиве. ко шо гледам и прилично нов си
Kako mozis da kazis deka siram propaganda koga nekoj drug ni go nacukal odgore t.e. Vladata, nemoze cacko da bide kriv za ova.Nema nikakva vrska SDSM ili voopsto cela opozicija, ne dogovorija tie sredba so Amerikanecot tuku Grujo bil.Izgleda ti si pacifistot tuka i se trudis da prikries portokalovi gomna prosrani.
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Nema vrska, mesas babi i zabi.Edno e da promenis kratenka drugo e identitet,edno e sto Grcija bara promena na ime drugo e sto Nimic i Grcija se soglasile so Republika Severna Makedonija.
А ти сакаш да се нарекуваш северо македонец и да зборвиш на северно македонски јазик настанат во '45? зошто ак го змениш името Бугариве одма ќе влезет во акција. Не разбираш дека сме во круг обиколени со гладни ајкули?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Мислам доволно си стар и имаш гледано вести па да видиш дека не е во нас проблемот дека е во Грција. Сменивме устав и знаме, во ООН влеговме под привремно име. Зарем то не ти е доста,а?
Кази ми што направи Грција освен ембаргото кое мислам дека беше во 1992. Не прави се пацифист ко не си во право. ИЛи пак некоја партија ко СДСМ те имат задолжено да шириш пропаганда по форумиве. ко шо гледам и прилично нов си
Зашто кога некој не е истомисленик со вас и мисли малце поумно, веднаш клеветите дека е партиски војник или незнам шо....чоекот така си мисли, така ти кажува. А си има закон за човекови права и таму влегува и правото на мисла и говор.
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
1
А девојко а кој ја води нашава држава, кој е на преговори за името....јас и ти не гледам дека сме некој битен фактор освен шо мрчиме на форум и со тоа ништо не добиваме, само некоја нервоза повеќе!:smir:
Pa toa i ti kazuvam ja mrazis segasnava a ja forsiras onaa drugata garnitura Brane,Rada,Bucko.Makraduli se talent do talent,nastapuvaa na nasata scena edno 15 godini.Talenti za lazenje,manipuliranje so narodot, kradci,borci za fotelji.Ako me prasas mene i onie na LJUPCO ne bea podobri.Segasnava vlada barem se trudi nesto ama nikoj toa ne go ceni.Nie sme nauceni da ziveeme ve propast fantazirajki za sovrsenstvo i "vlez vo Evropa".E takvi kako nas ne sakaat tamu a za gi promenime rabotive ni rebaat mnogu godini ne mkoze preku nok.Ne severna tuku i Grcka Makedonija da se piseme dzabe ti e
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Не на некој луѓе е тешко да им објасниш нешо. ц ц ц Ак нејкиш да го смениш имево тогаш си портокалов,а? Не брат грешиш , јас сум ЦРВЕН СО ЖОЛТО ко на аватаров. А ти ми стана веќе јасен кон шо целиш. ЏАБЕ ТИ Е-ПАТРИОТ. BY THE WAY пиши со КИРИЛИЦА да си го чуваме своето
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
1
Не на некој луѓе е тешко да им објасниш нешо. ц ц ц Ак нејкиш да го смениш имево тогаш си портокалов,а? Не брат грешиш , јас сум ЦРВЕН СО ЖОЛТО ко на аватаров. А ти ми стана веќе јасен кон шо целиш. ЏАБЕ ТИ Е-ПАТРИОТ. BY THE WAY пиши со КИРИЛИЦА да си го чуваме своето
ako mi se obrakas mene jas ne sum oboena i jas sum crveno so zolto.I ne celam nikade a kako pisuvam nema vrska bitno e sto cuvstvuvam
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Зашто кога некој не е истомисленик со вас и мисли малце поумно, веднаш клеветите дека е партиски војник или незнам шо....чоекот така си мисли, така ти кажува. А си има закон за човекови права и таму влегува и правото на мисла и говор.
Не велам дека ако некој не е истомисленик со мене дека е партиски војник, туку дека овие ставови шо ги прокламират ПАТриот1982 ги прифати само в.д. лидерот на СДСМ. Никој друг разумен граѓанин не. Па ајде сеа ти запрашај се од каде мене ми текна дека тој е партиски војник...:smir:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Pa toa i ti kazuvam ja mrazis segasnava a ja forsiras onaa drugata garnitura Brane,Rada,Bucko.Makraduli se talent do talent,nastapuvaa na nasata scena edno 15 godini.Talenti za lazenje,manipuliranje so narodot, kradci,borci za fotelji.Ako me prasas mene i onie na LJUPCO ne bea podobri.Segasnava vlada barem se trudi nesto ama nikoj toa ne go ceni.Nie sme nauceni da ziveeme ve propast fantazirajki za sovrsenstvo i "vlez vo Evropa".E takvi kako nas ne sakaat tamu a za gi promenime rabotive ni rebaat mnogu godini ne mkoze preku nok.Ne severna tuku i Grcka Makedonija da se piseme dzabe ti e
Па ти го зборувам тоа, токму поради фактот што и сегашната влада на крајот на краиштата ќе мора прифати еден од предлозите, само што тоа ќе го направи откоа јадевме вето што ни попречува интеграција а не претходно на време кога требаше да се мисли иднината на Македонија. Да бидеме живи и здрави и ќе видиш дека ќе биде прифатен некој предлог, ама незнам тогаш шо ќе праите муабет. Башка економија со 12% инфлација, башка колапс на берза, башка тапа СДИ, башка тапа стандард што не било никогаш у историја без разлика кој бил на власт. Епа девојче книшката твоја партиска не треба да ти биде окупација ако не е во ред за твојата држава.
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
1
c c c c...znaci ako nekoj vi go napadni Grujo odma etiketirate.
ne sum ni za Grujo za Makedonija sum,a ovie gi spomnav oti celo vreme segasnive gi napagaat a nikoj od niv ne e sovrsen.A be budali Makedoncinja zboruvam za nas a za vladata ne mi e gajle,bitno na narodot da mu e dobro pa ko9j saka neka bide
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
1
Па ти го зборувам тоа, токму поради фактот што и сегашната влада на крајот на краиштата ќе мора прифати еден од предлозите, само што тоа ќе го направи откоа јадевме вето што ни попречува интеграција а не претходно на време кога требаше да се мисли иднината на Македонија. Да бидеме живи и здрави и ќе видиш дека ќе биде прифатен некој предлог, ама незнам тогаш шо ќе праите муабет. Башка економија со 12% инфлација, башка колапс на берза, башка тапа СДИ, башка тапа стандард што не било никогаш у историја без разлика кој бил на власт. Епа девојче книшката твоја партиска не треба да ти биде окупација ако не е во ред за твојата држава.
nemam partiska kniska moze ti imas ne znam ama mene mi bilo i poloso vo Samostojna Republika Makedonija a i denes ne mi e sovrseno,ama ne znam kako ke mi bide ako se posevercam kako SEvernomakedonka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom