Македонскиот парламент-признавање на Косово?

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Е ФАЛА ТИ БОЖЕ СЕМОЌНИ...!!!
Разговорите во Ниш помеѓу СПЦ и МПЦ беа токму на овие прашања, а СПЦ само сакаше да ни помогне да бидеме признаени од Православниот свет и ја даде идејата за Охридска Архиепископија... Баш со овие зборови: Uzmite Ohridsku Arhiepiskopiju... Pa ta je i onako vasa ljudi Bozji... Ohridsku Arhiepiskopiju ne moze niko da vam je ospori,a nema ni potrebe da trazite priznanje, jer je ta jedna od najstarijih pravoslavnih crkava...

!!!
Boze, uste budali ke ne` napravis i ludi demek nie sme bile vinovni sto srbite ne ni ja priznavale MPC.
:pop::pop::pop:
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Boze, uste budali ke ne` napravis i ludi demek nie sme bile vinovni sto srbite ne ni ja priznavale MPC.
:pop::pop::pop:
А бе Турак... Ти со сила се правиш или природен си...??? Србите се најмал проблем на МПЦ... Камо среќа сите да не признаат па дури и Грците, тогаш со Србите е најлесно, они одма ќе си ги признаат своите браќа Македонци...!!!
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
еве демек вмро се изјасниле дека ќе гласаат за признавање
ова ќе има биди најголемата грешка
грујо не смеј да го дозволи тоа
ако тоа се случи ја губи поддршката од народот 100%
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
da be vidlivo e deka lavot e bugarski a sonceto grcko za toa nema komentar
Да знаеше кој е Жефаровиќ на пр. немаше да тресеш вакви малоумштини тука.
А поради континуирано навредување на Македонска традиција, народ, јазик и идентитет, ќе те почестам едно шест месеци.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
А ова е косовското знаме? Ех која глупост е ова и да помине у Парламент у Влада нема. Не одлучуваат ДУИ или ДПА одлучуваат Македонците НЕМА ПРИЗНАВАЊЕ НА КОСОВО ЏАБЕ СЕ ВЕЗЕ У ПАРЛАМЕНТ
Ќе се признае, милјарда посто :toe:
Него прашањето е што ако Македонија го признае Косово, демек ние сеа Русија или Америка сме пффф
Само џабе си се радуа тој агим, се додека е Русија во совет на безбедност џабе им е на косоварите, никоаш нема да имаат нормална држава!
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ќе се признае, милјарда посто :toe:
Него прашањето е што ако Македонија го признае Косово, демек ние сеа Русија или Америка сме пффф
Само џабе си се радуа тој агим, се додека е Русија во совет на безбедност џабе им е на косоварите, никоаш нема да имаат нормална држава!
Pa Amerika ja boli gazot dali Kosovo ke pomine na sovet za bezbednost. Nim im treba de-fakto situacija na teren kakva sto im odgovara, kakva sto imaat. Sfera na vlijanie koja vo dogledno vreme nema da ima ja cepne nikoj. Ke visi seta rabota uste dooolgo vreme na konec...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Pa Amerika ja boli gazot dali Kosovo ke pomine na sovet za bezbednost. Nim im treba de-fakto situacija na teren kakva sto im odgovara, kakva sto imaat. Sfera na vlijanie koja vo dogledno vreme nema da ima ja cepne nikoj. Ke visi seta rabota uste dooolgo vreme na konec...
Ок тоа, само сакав да кажам дека тешко ќе му оди на Косово во меѓународни настани,натпревари и слични ствари.Никогаш нема да биде држава како што се сите останати држави во светот.
 
H

HITCH

Гостин
Еј видете Џафери не се тресе многу. Глумеле копуков нема шанси толку брзо да оздрави. Инаку забега малку со зборувањето или пак преведувачот е катастрофа, а може и двете.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ок тоа, само сакав да кажам дека тешко ќе му оди на Косово во меѓународни настани,натпревари и слични ствари.Никогаш нема да биде држава како што се сите останати држави во светот.
Niv u stvari...nikoj ne gi ni prasuva..gi vlecat za uvceto te vamu te tamu...kako i nas.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
408
Поени од реакции
30
Црна Гора денес ќе го признае Косово

Црна Гора денес ќе го признае Косово






На дневен ред на денешната седница на Владата на Црна Гора е и признавањето на независноста на Косово, потврди црногорскиот министер за сообраќај д-р Андреја Ломпар.

Од владата на Црна Гора велат дека седницата која започнала нешто по 12 часот се уште е во тек и ќе заврши кога ќе се донесат одлуки по сите точки на дневниот ред.

Се очекува попладнево, црногорската влада да донесе одлука за признавање на независноста на Косово.

Подгоричкиот весник „Вијести“ цитирајќи извори блиски до државниот врв, денеска пишува дека црногорската Влада ќе донесе одлука за признавање на независноста на Косово.

Сепак од процедурални причини не ја исклучуваат можноста, одлуката евентуално да биде накратко одложена, но, напоменуваат дека речиси се е подготвено владиниот кабинет денеска и официјално да ја обелодени намерата да воспостави дипломатски односи со Приштина.

Премиерот Мило Ѓукановиќ и шефот на дипломатијата Милан Рочен, минатиот петок во Парламентот најавија дека нема никакви пречки Црна Гора да го признае Косово, како и шефот на државата Филип Вујановиќ, потсетува весникот .

Вчерашната одлука на Генералното собрание на ОН, за прашањето на едностраното прогласување за независност на Косово да се изјасни Меѓународниот суд на правдата, нема да влијае на одлуката на Црна Гора, наведува весникот „Вијести“.

Претседателот на Собранието на Црна Гора, Ранко Кривокапиќ, рече, дека признавањето на Косово е нераскинлив дел од обврската на Црна Гора и придонесува за регионалната стабилност.

„Не гледам друг начин да се придонесе за стабилноста, освен преку јасно одредување кон независноста на Косово“, изјави Кривокапиќ.

Напоменувајќи дека станува збор за политичка, а не правна одлука, Кривокапиќ прецизира дека признавањето на државата „ е во доменот на политичката сувереност на секоја држава и мислам дека тоа е дел од нашите европски интеграции.

„Црна Гора, во рамки на своите национални интереси треба да оди понатаму на патот кон ЕУ и НАТО. Составен дел од тоа е нашиот однос кон регионалната стабилност, а клучен елемент на регионалната стабилност сега е Косово“, истакна Кривокапиќ.
 
H

HITCH

Гостин
Абе ај баталете кој планира веќе е многу досадно кога ќе го признаеме Косово ако го признаеме тогаш тема а не сега овој ќе го признае оној ќе го признае и на крај ништо
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Да знаеше кој е Жефаровиќ на пр. немаше да тресеш вакви малоумштини тука.
А поради континуирано навредување на Македонска традиција, народ, јазик и идентитет, ќе те почестам едно шест месеци.
А другите кои навредуваат албанска традиција, народ, јазик и идентитет? Со што ќе ги почастиш? :)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Премиерот Мило Ѓукановиќ и шефот на дипломатијата Милан Рочен, минатиот петок во Парламентот најавија дека нема никакви пречки Црна Гора да го признае Косово, како и шефот на државата Филип Вујановиќ, потсетува весникот .

A Milo Milo u usta te jebem lopovska se prodade za dve steki cigari ... da ne ide u zatvor za svercot u Italija sea ke igra po nivno ali ako... ima slobodni strelci Dzindzich drugi deo :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom