Шмекање...

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Да, ама шмекерите почетници почнуваат прво само со сабота. После и по чаршија ќе шмекаат, ама тоа е нов левел кога ќе кренат.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Pogledot e glupost... I sto ke mi i isprati pogled i golemo cudo, jas nikogas nema da mu prijdam ne deka sum dignata tuku zatoa sto nemam hrabrost i toj ke misli "bre glej ja ovaa kolku e smizla" i taka i ke si ostane. A raka na srce ama ima preeemnogu decki sto se pravat deka se jaki fraeri a nemaat hrabrost da prijdat ili da shmeknat nekoe devojce se dodeka taa ne im dade JASNI znaci. Eeeee zatoa nemam decko :(:(:(
Е добро, ама не важи тоа за сите :) Еве ти пример:
Стојам јас со друштво во дискотека, стоиш ти со друштво во истата дискотека. Те гледам јас, ти се насмевнувам, иако се правиш дека не ме познаваш, јас сум упорен:) По некое време, ти ми праќаш насмевка, и нема многу чекање. Доаѓам јас, и почнувам муабет :vozbud: И тако даље...
Шмек:smir:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Ќе ја шмекнеш - ок, ќе ти врати - ок, ама верувајте ако и почнете муабет меѓу нејзиното друштво е тоа е ептен лошо, затоа викнете и вие друштво и сите меѓусебно запознајте се и ти зборувај со таа што си ја шмекнал, а другарите ваши со другите девојки, пошто вака ако зборуваш со 1 девојка, другите нема да останат рамнодушни, ќе и бидат по малце љубоморни и ќе пробаат да ја одделат од тебе, или пак ако успеете некако со сите да зборувате и попосле само одделете ја девојката од друштво за 10 минути, и ако не ја смувате барем земете и број и викнете ја да излезе со вас. Вака многу отежнато ќе ви оди додека се нејзините пријателки во близина.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Заборавив да кажам дека нема да останам таму :)(добар совет, можеби ке останев :smir:)
Ќе ја викнам на само, ау нешто, не мислам да кубат коси поради мене :pipi:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Баш се израдував ко видов дека повторно заживеала темава, ајде шмекери давајте некои интересни шмек стории.:smir:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Има од мене пишано на предходната страна, ве молам видете, и отценете :pipi:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
hmmm

schmeck... ova e germanski zbor koj znaci vkusuva nesto.. interesno vo nasiov jazik.. bidejki postojano go koristime, a koga bi go znaele vistinskoto znacenje zvuci navistina smesno.. bidejki veke vkusuvame nekoj otkako ke go smuvame :D a inaku shmekanjeto e mn. interesna rabota, pointeresna od koja bilo vrska.. pointeresno e dodeka nekoj ne go fatis.. posle.. veke se e isto.. ednostavno bidejki znaes deka go IMAS..!! :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
schmeck... ova e germanski zbor koj znaci vkusuva nesto.. interesno vo nasiov jazik.. bidejki postojano go koristime, a koga bi go znaele vistinskoto znacenje zvuci navistina smesno.. bidejki veke vkusuvame nekoj otkako ke go smuvame :D a inaku shmekanjeto e mn. interesna rabota, pointeresna od koja bilo vrska.. pointeresno e dodeka nekoj ne go fatis.. posle.. veke se e isto.. ednostavno bidejki znaes deka go IMAS..!! :)
Мони Срцуш, ако зборот се сфати буквално и се чепка за да откриеме што значи не е интересно.
Затоа што ова не е обичен збор, ова е начин на живот.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Кумановските шмекери се најопасни, само да го видите Ред Девил на дело може да научите многу од него :pos:
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
309
Ауу бш сакам да га виду, да научу нешто да га ебу (не Ред Девил:)) :D
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Ако некогаш Ред девил реши да пише некоја шмек сторија или нешто околу шмекот го замолувам да го напише на кумановски....:) Едноставно душата ми се полни коа слушам кумановски дијалект. А особено при шмек...можам да замислам :)
Онака...Ск ке шмекну!
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
А што темава е као лекции за шмекање бај Шмекерот? :pos2:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Јас како долгогодишен познавач на работата и делото на Шмекерот, можам да потврдам дека не се само научни трудови, тоа се real life experiences.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Тука се раскажуваат сопствени шмек искуства и барање на помош за како да се шмека. Е сега гледам има и нови на темава па да ви кажам дека и книга се пишува автор е Шмекерот, па ако фрли око на некоја ваша сторија може и ќе ја забележи во својата книга, мислам дека насловот беше The art of Schmecking.
Нека ме поправи Шмекерот ако сум грешка:helou::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom