Фан Клуб: Вардар

Член од
10 август 2007
Мислења
160
Поени од реакции
0
dosta filozofiras ke vi izbega trifun pa ke si odite vo region
 
П

Паспарту

Гостин
денес ги победивме македонија ѓп 4-1, овој натпревар повеќе наликуваше како да играат против тим од втора лига, а не против третопласираната екипа од минатото првенство, но што е тука е , битно ги прегазивме! :je:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
ВАРДАР! ВАРДАР! ВАРДААААРРР!!!

Ајде, ајде!!! Се враќаме во форма :)
 
Член од
10 август 2007
Мислења
160
Поени од реакции
0
se vrakame i toa vo golema forma ama mnogu me nervira sto komitite bojkotiraat treba da sednat so upravata i da gi resat nedorazbiranjata se za dobroto na vardar
 
Член од
10 август 2007
Мислења
160
Поени од реакции
0
ne velam so braco ama so pancev moze da se dogovorite pa neli go sakavte i vie ja donesovte ufa media a go izbrkavte makpetrol sto sakate sega
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Абе се на гилотиња,клубот во рацете на навивачите како Барселона па да не се плашиме од некое Милано дали бод ќе земеме :nenene:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Абе се на гилотиња,клубот во рацете на навивачите како Барселона па да не се плашиме од некое Милано дали бод ќе земеме :nenene:
То е најдобар начин да се владеј со некој клуб. Според мене е најприродно клубот да е на навивачите и тие да си избираат ракоодство. п.с. ко ќе навиваш да знајш дека за твој клуб навиваш а не за некој да си го полни џебот.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
То е најдобар начин да се владеј со некој клуб. Според мене е најприродно клубот да е на навивачите и тие да си избираат ракоодство. п.с. ко ќе навиваш да знајш дека за твој клуб навиваш а не за некој да си го полни џебот.
Епа може, ама треба да покренат акција комити, и некако магично да најдат пари, и да ги купат сите акции на клубот. Арно ама колку јас знам, Вардар не е акционерско друштво, то ест не постојат акции...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Епа може, ама треба да покренат акција комити, и некако магично да најдат пари, и да ги купат сите акции на клубот. Арно ама колку јас знам, Вардар не е акционерско друштво, то ест не постојат акции...
1. Ова пред се е работа на вас навивачите на Вардар (ајде тука навивам за вас :smir:)
2. Кога веќе кажа АД. Дали знајш како шо се водат клубовите кај нас и како станале газди тие шо се газди?
 
F

fantomX

Гостин
Некои клубови се водат како „здружение на граѓани“ а како стамале газди ите шо се газди, не знам:)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
1. Ова пред се е работа на вас навивачите на Вардар (ајде тука навивам за вас :smir:)
2. Кога веќе кажа АД. Дали знајш како шо се водат клубовите кај нас и како станале газди тие шо се газди?
Па официјално нема газда... нели Брацо се води како “Спонзор“, шо значи дека Вардар е Скопска шмизла курва спонзоруша :lud: :pos:
Иначе, само нагаѓам, ако има некој официјално што знае го молам да објасни, и мене живо ме интересира како е правно регулиран ФК Вардар.
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Сега зема замав и се крева навивачката екипа за Вардар такозвана: Ultras Karpos Boys.Целта е сите навивачи долж населбата карпош и околијата да идат заедно на утакмици и да се формира екипа независна од КОмити но секако заедно од цел Карпош и околијата со доста души.Има доста и сеа за сеа само уште зема замав.Ке се прават маици, шалови, песни итн.Организирано се иде на фудбал и ракомет а за репрезентација, баскет и тн нема организација ама кој сака си иде.МИриса на доста голема и добра екипа.И ке биде во иднина тоа и ке стане.
ULTRAS KARPOS BOYS !! Поздрав !
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Сега зема замав и се крева навивачката екипа за Вардар такозвана: Ultras Karpos Boys.Целта е сите навивачи долж населбата карпош и околијата да идат заедно на утакмици и да се формира екипа независна од КОмити но секако заедно од цел Карпош и околијата со доста души.Има доста и сеа за сеа само уште зема замав.Ке се прават маици, шалови, песни итн.Организирано се иде на фудбал и ракомет а за репрезентација, баскет и тн нема организација ама кој сака си иде.МИриса на доста голема и добра екипа.И ке биде во иднина тоа и ке стане.
ULTRAS KARPOS BOYS !! Поздрав !
Mh, добро. Ја одамна размислувам да напраам навивачка група од мојата зграда и другата ама само до 3ти спрат... Јувентус нема 3 навивачки групи ебате...
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Mh, добро. Ја одамна размислувам да напраам навивачка група од мојата зграда и другата ама само до 3ти спрат... Јувентус нема 3 навивачки групи ебате...
екипата е направена не сум јас ништо можам да бидам член само.А не сваќај ти буквално .зборот беше да се зберат сите и потенцирам:Да се иде заедно на утакмици да се почне од крај на карпош па по Илинденска да се собереме сите од карпошиве и на крај збирно место и да се иде на утакмица,не е тоа за пување или такво нешто на некој копиљ му текнало и ајде.Озбилна организација е и организирана е од озбилни и лојални фаци да не ги спомињам сеа.ете така а јувентус нека напраат уште 3 ако сакаат само да напоменам ова е Македонија и тоа е состојбата.Ајт
 

Kajgana Shop

На врв Bottom