Македонски бугари, прашање до нив...

Статус
Затворена за нови мислења.

spas72

Oficial
Член од
13 мај 2008
Мислења
280
Поени од реакции
47
Pa po tva vreme e imalo Makedonski car (Vasilija 2-ri Makedonijan) i za tova zel Bugarskata korona:pos2:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Tam nekade pisuva li deka e Makedonnski car?
Ne mozes da me isprovociras,znaes da citas kirilica oti taa e Makedonska pa citaj i uzivaj vo carevinata na Car Samuil,vie imate samo eden car,taj pufljoto Simeon Saksonburgonski ili kak se vikase,posle vtorata Svetska vojna poseral se u gastite od Baj Toso&CO i fatil dzadeto nakaj Spanija Ccc c c c :smir:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Ne mozes da me isprovociras,zanes da citas kirilica oti taa e Makedonska pa citaj i uzivaj vo carevinata na Car Samuil,vie imate samo eden car,taj pufljoto Simeon Saksonburgonski ili kak se vikase,posle vtorata Svetska vojna poseral se u gastite od Baj Toso&CO i fatil dzadeto nakaj Spanija Ccc c c c :smir:
Хаха според тебе едно дете на 12-13 години (цар Симеон II) може да сопре комунистите?За твое очудване се докажа дека неговиа род има обшто со родове от второто бугарско царство.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Хаха според тебе едно дете на 12-13 години (цар Симеон II) може да сопре комунистите?За твое очудване се докажа дека неговиа род има обшто со родове от второто бугарско царство.
Epa neli site Bugari se geroi,nemoj samo da mi kazes deka Simeon e i rodnina so Car Samuil ili pak so Aleksandar,tie filmovi gi ima kaj vas,kaj nas seuste se na moda VALTER GO BRANI SARAEVO,OTPISANITE...
 
Член од
10 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
1.918
Pa po tva vreme e imalo Makedonski car (Vasilija 2-ri Makedonijan) i za tova zel Bugarskata korona:pos2:

Да да точно е тоа дека имало цар Василиј 2 Македонец ама тој бил на Византија цар,имено тој бил член на македонската династија инаку по потекло ерменец,ама дека бил роден во Македонија,се нарекол Македонец и цела негова фамилија се нарекле Македонци,оти сакале да бидат дел од богата историја на Македонија биле воодушевени од историјата на Македонија,е бидејќи веќе имало Македонец за цар,а Самуил неможел да стане цар оти македонска круна немало од 166 пред н е па се додека он не стане цар затоа ја земал на бугарија водел со нив војна со цар борис 2 за да се ослободи Македонија,и подоцна Самуил станува цар на сите словени и на Македонија по амин даден од Рим односно од папата.
Затоа не ми е јасно како го нарекувате бугарин кога водел војна против бугарија и ја поразил на крај?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Нема муабет по темава.
И покрај опомените.

Клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom