Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Јас би направил неколку корекции.
Наместо Гигс би го ставил Андерсон,зошто е цврст и брз играч кој повлекува напад,а и може да ги разбива брзите напади на Порто и да се враќа да покрива во одбраната.Мислам дека таков играч ни треба.
А наместо Бербатов би го ставил Тевез бидејќи Бербатов против Сандерленд го видов со мраз на ногата така да ако станува збор за макар и најмала повреда треба на негово место да игра Тевез кој е 100% фит.
На ваков натпревар треба искуство...Андерсон со неговата невина фаца...ќе се изгуби.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
На ваков натпревар треба искуство...Андерсон со неговата невина фаца...ќе се изгуби.
И јас така мислам. За утре Гигс и неговото искуство ни се повеќе од потребни.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Отпатуваните:

Man Utd (from): Van der Sar, Foster, Kuszczak; Neville, Evra, Ferdinand, Vidic, Rafael, Fabio, O'Shea, J. Evans; Ronaldo, Anderson, Scholes, Gibson, Carrick, Park, Nani, Giggs; Rooney, Tevez, Berbatov, Macheda.

Очекувам со овој состав да излеземе


Керик верува дека ќе дадеме голови на Драгао!

Така треба :)))
 
Член од
5 март 2009
Мислења
54
Поени од реакции
8
И јас така мислам. За утре Гигс и неговото искуство ни се повеќе од потребни.
На ваков натпревар треба искуство...Андерсон со неговата невина фаца...ќе се изгуби.
Така е.Искуството многу ќе значи,но сепак Гигс мислам дека ќе неможе да изигра 90 минути на исто ниво,а како што ни треба искуство ни треба и цврстина и брзина во играта,а тоа Андерсон го има.Повеќе пати се докажал дека може да изигра на потребно ниво во вакви натпревари.Искуството сигурно нема да ни фали бидејќи тука е Сколс.Гигс би требало да се чува за 2-ро полувреме за да ако имаме поволен резултат подобро ја задржуваме топката или ако сме во криза да помогне со искуството.Но сепак мислам дека подобро е да се почне со Андерсон.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Така е.Искуството многу ќе значи,но сепак Гигс мислам дека ќе неможе да изигра 90 минути на исто ниво,а како што ни треба искуство ни треба и цврстина и брзина во играта,а тоа Андерсон го има.Повеќе пати се докажал дека може да изигра на потребно ниво во вакви натпревари.Искуството сигурно нема да ни фали бидејќи тука е Сколс.Гигс би требало да се чува за 2-ро полувреме за да ако имаме поволен резултат подобро ја задржуваме топката или ако сме во криза да помогне со искуството.Но сепак мислам дека подобро е да се почне со Андерсон.
Гигс не може 90 минути да издржи само кога нема одмор од 7 дена. Затоа Ферги го чуваше на предходниот натпревар. Секако дека Андерсон е тука за да може да се интервенира ако е потребно. Андерсон сеуште е во фаза на враќање на формата после подолготрајната победа.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.683
Поени од реакции
9.308


Според мене најдобра формација за утре:smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
тешко е да се одлучи составот за утре!јас би го ставил нани на местото на парк!во последно време парк е далеку под ниво!во средината има многу варијанти така што би му остал на ферги!ништо чудно ако го видиме андерсон против својот поранешен клуб од воведната минута!:smir:
 
N

navivacka

Гостин
Добар состав е овој доколку излеземе со нив...Рио се врака што е добро и нема да биде толку ранлива одбраната како што додека беше отсутен Рио,за Гигс не верувам дека ке настапи на почетокот...можеби Ферги ке го пушти некаде при крајот во зависност од резлутатот...Одиме утре на победа и пласман во полуфиналето.
 
I

InF3cTeD

Гостин
ја мислам дека Мачеда треба да го играат...му тргна на човекот...или ќе го чува па за резерва да влезе и да акне некој гол
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
daj boze da igre rafael desen bek so vidic ferdinan i evra top odbrana..
fergi ke go stavi giggs vo pocetniot sostav ..vo sabotata go odmarase...
a za macheda nema dovolnu iskustvo ama ako ne ode kako so treba mos ke go staa fergi
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
ја мислам дека Мачеда треба да го играат...му тргна на човекот...или ќе го чува па за резерва да влезе и да акне некој гол
Прва постава не ми се верува да го игра.Ако нешто тргне наопаку може да влезе,но сепак мислам дека нема да има потреба :helou:
 
N

navivacka

Гостин
Леле бе уште сега ме фака паника,неможам да издржам до утре:vozbud:нека дојде веке еднаш тој натпревар...ке испукам уште малку од страв...доколку победиме ке ми падне камен од срцето.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Леле бе уште сега ме фака паника,неможам да издржам до утре:vozbud:нека дојде веке еднаш тој натпревар...ке испукам уште малку од страв...доколку победиме ке ми падне камен од срцето.
Не се секирај :), за утре сме спремни. Стандарден состав, стандарден термин, стандарден одмор. Единствено лоша среќа може да ни биде непријател, а јас мислам дека доволно плаќавме овај месец со лоша среќа, па нема потреба и утре.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom