Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
За Џони незнам,неколку пати го замени достојно Рио или Видич ама за Гери неееееееее,да не игра...кога игра тој одбраната е ТАПА.
Како што разбрав тој мислеше за О'Шеј:smir:

И јас би бил среќен ако го видам Рафаел во првите 11 но убеден сум дека Ферги нема да ризикува со него и мислам дека Гери ќе стартува
 
N

navivacka

Гостин
Како што разбрав тој мислеше за О'Шеј:smir:

И јас би бил среќен ако го видам Рафаел во првите 11 но убеден сум дека Ферги нема да ризикува со него и мислам дека Гери ќе стартува
Моја грешка тогаш,ама Гери неможам да го гледам како кискнува...и заради тие кикснувања примаме евтини голови.Рафаел мора да игра,а сигурна сум дека на овој натпревар ке добие шанса и Мачеда.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не знам до кај е со повредата да Силва но не верувам дека ќе ризикува со него, Ферги паметно ќе треба да ја постави тактиката и најдобрите играчи за таа тактика, за во случај да треба некој од клупа да замени, да ги има и вистинските замени на клупа. Се зависи од тоа кој колку е спремен:toe:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.304
Супер чим Фединанд ќе игра со Видич се незаменливи .. Само се молам да не игра Ошеј...И нормално одиме на победа..
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Сметам дека имаме добар избор на располагање за реваншот со Порто. Скоро сите посакувани играчи се тука:
Најверојатно формација 4-4-2

Ван дер Сар, Фостер, Кушчак,
(4)Невил, Евра, Фердинанд, Видиќ, Рафаел, Фабио, О’Шеј, Џони Еванс,
(4) Роналдо, Андерсон, Сколс, Гибсон, Карик, Парк, Нани, Гигс,
(2) Руни, Тевез, Бербатов, Македа.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.304
Според мене со овој состав ќе излеземе...

1.ВДС

2.Рафаел. 3.Рио. 4.Видич. 5.Евра

6.Роналдо. 7.Сколс. 8.Карик. 9.Гигс

10.Руни. 11.Берба.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Според мене со овој состав ќе излеземе...

1.ВДС

2.Рафаел. 3.Рио. 4.Видич. 5.Евра

6.Роналдо. 7.Сколс. 8.Карик. 9.Гигс

10.Руни. 11.Берба.
Чул те господ...Но ние така мислиме,а сигурно Ферги има нешто друго во главата :)
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Ферги пак ќе чува некој играч оти играме и Премиер лига и ФА куп...
Не смее да чува од почеток затоа што ова е и важен и тежок натпревар. Може да чува ако заводиме 3:0 :)
 
N

navivacka

Гостин
FA купот и не е толку важен натпревар како утрешниот натпревар,утре треба да се игра како во финале и не верувам дека Ферги ке чува некој играч за во ФА купот.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
FA купот и не етолку важен натпревар како утрешниот натпревар,утре треба да се игра како во финале и не верувам дека Ферги ке чува некој играч за во ФА купот
FA не е ништо во споредба со ЛШ така да мислам нема штедење:toe:
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
За во ФА купот нема да има проблеми би можеле да играме со резервите ама лш е друга приказна каде што треба да играт сите што ги имаме на располагање и чисто сумњам дека Ферги ке одлучи да одмара играчи за тој натпревар.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
Јас мислам дека утре треба 110% да дадат на теренот,па ако треба нека папсат..Немора да го освоиме ФА Купот..Ќе ги ставиме резервите со Евертон..Па и да изгубиме нема да е ништо трагично!Барем ќе знаеме дека 1 гол секако им даваме (МАКЕДА)..Тоа е се од мене браќа и сестри
 
Член од
5 март 2009
Мислења
54
Поени од реакции
8
Според мене со овој состав ќе излеземе...

1.ВДС

2.Рафаел. 3.Рио. 4.Видич. 5.Евра

6.Роналдо. 7.Сколс. 8.Карик. 9.Гигс

10.Руни. 11.Берба.

Јас би направил неколку корекции.
Наместо Гигс би го ставил Андерсон,зошто е цврст и брз играч кој повлекува напад,а и може да ги разбива брзите напади на Порто и да се враќа да покрива во одбраната.Мислам дека таков играч ни треба.
А наместо Бербатов би го ставил Тевез бидејќи Бербатов против Сандерленд го видов со мраз на ногата така да ако станува збор за макар и најмала повреда треба на негово место да игра Тевез кој е 100% фит.
Значи формација 4-3-3.Мора да напаѓаме,но и да мислиме на нашата одбрана.Еден гол во нашата мрежа многу ќе ни ја отежни работата.
Но сепак ова се наши размислувања,но ќе видиме што ќе направи Ферги утре.Се надевам дека нема да згреши.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
Судија на натпреварот: Масимо Бусака


 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom