Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Да не дојде до тоа, но ако биде густо може и тој да настапи:smir:

Супер песни, втората само не можам да ја разберам, на италијански е изгледа:wink:
Испеј си ја Макарена, и наместо Макарена тури Мачеда. :pos2:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.395
потполно се согласувам со тебе.има само 17 години а веке се однесува како роналдо.инаку јас повеке надежи вложувам во велбек а и во фрејзер кембел отколку во мачеда!мислам дека многу го форсират мачеда :toe:
Eх брат..За болдираното
Ни малце не се однесува како Роналдо,бидејќи Македа кога и да ја добие топката ја додава,а Роналдо ќе ја фати и ќе тргне да дрибла,па уште првиот игрч што ќе му се најде на пат му ја зима..Тоа е една од многуте разлики

А за Роналдо според мене,на последните неколку натпревари и тој не е ништо посебно.2 гола примивме заради него,кога ја губи топката не се замара,шо е уште полошо 2 играчи нема издриблано,ајде даде 2 гола со Вила,но и со Вила беше заникаде..Ако вака продолжи добро би ни дошла математиката на Хелз
 
N

navivacka

Гостин
Ајде па и вие,ако сме примале заради него 2 погодоци и ако продолжи така да лета од Јунајтед,секој има лош ден,секако дека не е на потребното ниво ама се од него се очекува...не треба толкав притисок да му се става...премногу натпревари играа последната Недела и никој не беше на потребното ниво.

Ферги го предупредува Роналдо
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=8184c716-639c-4999-940c-4c297b7c6503&ln=3&typeBack=default

Конечно нешто добро од устата на Мурињо
http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=dc7ac38a-ea24-46a4-ac61-641d1deae5e0&ln=3&typeBack=default
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.395
Ајде па и вие,ако сме примале заради него 2 погодоци и ако продолжи така да лета од Јунајтед,секој има лош ден,секако дека не е на потребното ниво ама се од него се очекува...не треба толкав притисок да му се става...премногу натпревари играа последната Недела и никој не беше на потребното ниво.
Jaс не велам заради 2та гола,туку велам заради играта што ја прикажува..Според мене моментално Руни е најдобар,па никој не ми го мени мислењето..
 
N

navivacka

Гостин
Jaс не велам заради 2та гола,туку велам заради играта што ја прикажува..Според мене моментално Руни е најдобар,па никој не ми го мени мислењето..
хехехе е тоа е,ама што да се прави како што реков секој има лош ден,некогаш се случи да блесне на теренот а нареден натпревар да се изгуби сосема на терените,не е на посакуваната форма.Руни е најдобар сега засега се согласувам ама треба карактерот да си го поправи малку.
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
23
Поени од реакции
0
Jaс не велам заради 2та гола,туку велам заради играта што ја прикажува..Според мене моментално Руни е најдобар,па никој не ми го мени мислењето..
Руни од секогаш бил во подобрите, и според мене ретко откажува и секогаш се бори т.е. најдобар е
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Руни бил одсекогаш борбен на теренот,тоа ми се допага кај него,го има на секаде...не се откажува додека не биде по негово.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Руни само во една варијанта не е корисен за Манчестер, а тоа е кога поради било каква причина е на клупата (повреда или картон) :). Во сите други варијанти Руни е од големо значење за Манчестер и како голгетер и како асистент, зависи што барање има од него Ферги во дадениот момент. Борбен, квалитетен и продуктивен. А карактерот негов оставете го, за тоа нека бери гајле жена му :). За нас е важно само да проба малку да се контролира кон судиите кога се неправедни кон него, за да не не остава на цедило, односно да не се реализира гореспоментата варијанта.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
Eх брат..За болдираното
Ни малце не се однесува како Роналдо,бидејќи Македа кога и да ја добие топката ја додава,а Роналдо ќе ја фати и ќе тргне да дрибла,па уште првиот игрч што ќе му се најде на пат му ја зима..Тоа е една од многуте разлики

А за Роналдо според мене,на последните неколку натпревари и тој не е ништо посебно.2 гола примивме заради него,кога ја губи топката не се замара,шо е уште полошо 2 играчи нема издриблано,ајде даде 2 гола со Вила,но и со Вила беше заникаде..Ако вака продолжи добро би ни дошла математиката на Хелз
не викам дека дрибла и е себичен туку како се однесува :toe: :helou:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.550
Поени од реакции
22.305
Eх брат..За болдираното
Ни малце не се однесува како Роналдо,бидејќи Македа кога и да ја добие топката ја додава,а Роналдо ќе ја фати и ќе тргне да дрибла,па уште првиот игрч што ќе му се најде на пат му ја зима..Тоа е една од многуте разлики

А за Роналдо според мене,на последните неколку натпревари и тој не е ништо посебно.2 гола примивме заради него,кога ја губи топката не се замара,шо е уште полошо 2 играчи нема издриблано,ајде даде 2 гола со Вила,но и со Вила беше заникаде..Ако вака продолжи добро би ни дошла математиката на Хелз


Мораме да се соочиме дека Роналдо не е во форма...Ни приближно од таа пред 2-3 месеци па да не зборуваме за таа од лани...На човекот му треба одмор..
Честитки за победата ...
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Мораме да се соочиме дека Роналдо не е во форма...Ни приближно од таа пред 2-3 месеци па да не зборуваме за таа од лани...На човекот му треба одмор..
Честитки за победата ...
Цел тим не е во форма особено одбраната:toe:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Цел тим не е во форма особено одбраната:toe:

Ами јебига сја...Цела сезона не примивме 5 гола...и оп во 3 утакмица три парчиња :)

Ќе се средат јас мислам, веќе на наредниот натпревар...ако се деси и Рио да настапи уште подобро...а кај да е..можда и Рафаел ќе се вратит..па ќе бидеме уште поопасни во нападите !

Порто ќе ги лежиме дома беее....ова неместена на олд трафорд беше :) :) за кладилниците... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom