Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
И јас го велам истото, се губи убавината на фудбалот со овие казни, комисии, поништувања на картони и разноразни глупости. Или ќе им се поништат картоните на сите по мечот, или на никој?
И каков е тој критериум кој одлучува чиј картон ќе биде поништен а чиј картон ќе биде дополнително анализиран и казната ќе биде продолжена? Има нешто записник, кодекс? Зошто во јавност не кажат кои картони би биле поништувани и не ги стават на официјалната страница на ПЛ каде што се правилата? Баш ме интересира. Се плашам и Премиерлигава да не стане боранија како Калчото.
За последните зборови секоја чест.Фер играта,гледаноста и доброто судење ја красат Премиер лигата.Можно е да се направи со овие казни како Сериа А.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
За последните зборови секоја чест.Фер играта,гледаноста и доброто судење ја красат Премиер лигата.Можно е да се направи со овие казни како Сериа А.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Што сакаш да кажиш со оваа слика?
Дека има добро судење во Англија. Не гледаш како сложни се на сликава:helou:
Сега немам во моментов слика од челниците на ФА, и нив ќе ги ставев!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.571
Поени од реакции
6.267
Дека има добро судење во Англија. Не гледаш како сложни се на сликава:helou:
Сега немам во моментов слика од челниците на ФА, и нив ќе ги ставев!
хахха потполно се согласувам.тоа е 12 играч на ливерпул :pos2:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Дека има добро судење во Англија. Не гледаш како сложни се на сликава:helou:
Сега немам во моментов слика од челниците на ФА, и нив ќе ги ставев!
Не потполно ама еден дел си ви право.Последно време судиите се на страната на Ливерпул.Еве 3 натпревари им судат пенали(со Реал не беше)има тука нешто 100%
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не потполно ама еден дел си ви право.Последно време судиите се на страната на Ливерпул.Еве 3 натпревари им судат пенали(со Реал не беше)има тука нешто 100%
Со Реал првите два гола беа максимално сомнителни!
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Не е работата да се поништуваат црвените картони. Нив ги доделуваат "нивните професионални" судии и треба да си веруваат затоа што тие им даваат рејтинг да судат професионален фудбал. Што вреди ако се поништи црвен картон, доколку навистина е неправилно доделен, ако тој картон целосно го сменил натпреварот и резултатот. Нека си го казнат "нивниот стручњак" судија, ако треба нека дојди нека суди македонска лига :). А картонот треба да си остане. Па после судиите кога ќе видат дека ќе бидат поригорозно санкционирани, ќе се замислат малку како судат. А не на некој му текнало дека го мразел одреден тим ќе прави глупости на натпреварот. Само ете ние вака малку си помуабетивме, не верувам дека ова ќе го прочита некој од ФА, па ќе смени нешто. Важно од ваквиот начин на третирање на казните засега најмногу му е наштетено на Манчестер. Што можеме, "виша сила"
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3

Добра порака од страна на Капело до Руни,неговото избувнување во последно време се приметува, иако игра за клубот со срце не го оправдувам тоа однесување.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
:pos::pos:Чомбе (пресидент)фотките се закон:pos:

Инаку се надевам дека Роналдо не е сериозно повреден,да беше така досега ке се знаеше...

Еве што му препорачува Капело на Руни

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=d1c37b4e-6c33-41e2-ac41-bc74909fa813&ln=3&typeBack=default
Руни треба да се контролира, беше смирен едно време ама пак изгледа има проблеми со нервите :)
Се надевам дека Ферги ќе му помогне, исто и Капело може да го советува оваа недела во репрезентацијата!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
22.430
Дефинитивно некој треба да го смири на Руни...Таков нервозен може само лошо да направи за клубот...

Чомбе цар си .... Најдобри фотки ставаш..
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.581
Капело е во право..Руни навистина треба да "порасне"...
Иначе сликите се СУПЕР..Чомбе-:zver:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom