Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Slusaj mi go zborot , eden den ako bidete nekonkurentni za Titula da se kladime deka pola od ovie tuka so se palat ko mladi majmuni sega nema da gi ima nigde. Poznavam dosta vistinski fanovi na United ne vikam ne , a taa pa Jenu Girl hahah Ne go sakam Man United radi Ronaldo gi sakav uste i Bekam koga igrase. Razbiranje vo fudbal nikako , misli manekencinja sto trcaat se . Nego slednata utakmica ste bez rooney vidic i scholes, ako tepame nie utre a vie izgubite slednata nedela ke bide mnoguuu mnoguuu interesno do kraj :)
Види сега ваму.
Како прво Лузерпул не ни има навивачи во Македонија кои може да се пресметаат во некоја голема бројка.
За разлика од нив, Јунајтед има веќе една голема традиција повеќе години од играње во врвот, освојување на трофеи и има генерации на навивачи кои и на глава да се превртиш нема да се откажат од големата љубов-ЈУНАЈТЕД!
Има млади навивачи, ама за разлика од нив, кај вас нема млади навивачи зошто немате 20 години титула земено ЛШ, имаше мал сјај кога зедовте ЛШ и толку.
Можем уште милион работи да ти набројам зошто ЈУНАЈТЕД е најголемиот светски бренд, зошто има најголема посетеност каде и да настапува, зошто има најмногу подржувачи итн итн.

Па ај види добро...Реков ПОЛА ќе ги снема, не реков дека сите сте заради Роналдо. Ама факт е и мора да признаете дека ако не пола, барем 1/3 навиваат заради Роналдо. Доживеавме и машки да се палат на него, ај женскиве ги разбирам ама машкиве...
Манчестер има најмногу навивачи во светот во последниве 10 години така да Роанлдо и не е некој фактор:toe:
Тебе што, мака ти е педераната од задрид што нема најмногу навивачи?
Знам дека вас пола ви заминаа од кога си заминаа Бекам Фиго Зидан и Роналдо ама ај да не одам во крајности!
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
7
навивачите на сите останати клубови зборуваат така затоа што едноставно му ЗАВИДУВААТ на Јунајте оти нивните клубови не можат да освојуваат толку многу титули а вие од ливерпул посебно се палат оти од другата година ќе се смени лидерот на најтрофеен клуб од англија !!!!:baeh:

п.с. навивам за Јунајтед од 1999 !!!
 
K

kaiser soze

Гостин
Па и минатата година имавме +10 или +11 не знам точно, па ги прокоцкавме, па до последно коло беше неизвесно. А сезони наназад забележувам дека стартот не ни е најсјаен, потоа периодот околу Боксинг деј и натпреварите кои се емитуваат околу новогодишниот период ни се најсјајни, најдобар фудбал играме тогаш и потоа кризата доаѓа во пролетните месеци. Навистина не знам што е работата со таквите осцилации во играта. Време е сега да мислиме за натпреварот со Астон Вила и Ферги да направи добра тактика за да не се почувствува отсуството на тројцава.
Тоа е нормално,секој тим има осцилации во играта и падови во формата одреден период,а токму во овој Јунајтед имал најголеми проблеми годиниве наназад.Дали е тоа од истоштеност од премногу натпревари одиграни во пеколно темпо или нешто друго, Сер Алекс си го знае најдобро.Јас мислам дека токму таа е причината,затоа што Јунајтед одигра убедливо најмногу натпревари сезонава,што секако во некој момент ќе се одрази на тимот.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Па и минатата година имавме +10 или +11 не знам точно, па ги прокоцкавме, па до последно коло беше неизвесно. А сезони наназад забележувам дека стартот не ни е најсјаен, потоа периодот околу Боксинг деј и натпреварите кои се емитуваат околу новогодишниот период ни се најсјајни, најдобар фудбал играме тогаш и потоа кризата доаѓа во пролетните месеци. Навистина не знам што е работата со таквите осцилации во играта. Време е сега да мислиме за натпреварот со Астон Вила и Ферги да направи добра тактика за да не се почувствува отсуството на тројцава.
Еванс денеска беше супер, место Сколс ќе влезе Керик и Тевез место Руни така да нема да се осети премногу нивното отсуство:smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Манчестер има најмногу навивачи во светот во последниве 10 години така да Роанлдо и не е некој фактор:toe:
Тебе што, мака ти е педераната од задрид што нема најмногу навивачи?
Знам дека вас пола ви заминаа од кога си заминаа Бекам Фиго Зидан и Роналдо ама ај да не одам во крајности!
Не ме разбра добро. За на форумов зборим, не низ цел свет. А незнам од каде информација дека заминале пола од кога ги нема овие 3ца :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.395
Абе ќе се снајдеме и без нив..Но стварно многу се измачија фудбалерите..Цела сезона играме без престанок,сеа за сеа не сме исфрлени од ништо,па затоа дури и цела сезона сме со некој заостанат меч..До пред 1 недела игравме Сабота-Среда-Сабота-Среда...И така повеќе натпревари и нормално е да згрешиме некој меч..Дури сеа би сакал да одмараме играчи на некој меч,но за жал сите се важни..Затоа би сакал Ферги на неколку играчи да не им дозволи да настапуваат за репрезентацијата..
И веќе не сме тим со најдобра одбрана така???:uvo:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не ме разбра добро. За на форумов зборим, не низ цел свет. А незнам од каде информација дека заминале пола од кога ги нема овие 3ца :)
A форумов е out of space? :) Секој навивач си е приказна сама за себе.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Дајте гледајте позитивно.Ќе дојде се на место,не грижете се.Астон Вила ќе плати и за Лузерите и за Фулам.
п.с Џену се поактивна,а тоа значи подобри мислења тука на фан клубот,а тоа ми се допаѓа :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не ме разбра добро. За на форумов зборим, не низ цел свет. А незнам од каде информација дека заминале пола од кога ги нема овие 3ца :)
Одам според твојата "логика", ако заминел Роналдо пола не ќе навивале повеќе:pos2:
Јас сум навивач од 1997 година и затоа сум на форумов да ги едуцирам помладите членови дека играчите доаѓаат и си заминуваат, останува само клубот, религијата-МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД!
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
од фулам лузерите ли да го јадеме?:kesa:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
Ехх...што дочекав ,клинци кои слушнале дека ливерпул е најтрофеен тим во лигата досега...а неслушнале дека тоа престанува оваа сезона...да ни солат памет дека во нешто нивниот лузерски тим кој нема освоено титула во нивниот животен век е подобар од актуелниот англиски,европски и светски првак :):smir:
Да... лузерите од битлси-сити се меѓу најдобрите и најславните англиски тимови....ама секако после Манчестер Јунајтед!
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Вака,малку покасно ама немав време преѓеска...прво полувреме Катастрофа,ни една посеризона шанса за гол,лоши додавања,а и не пресече грешката на Сколс..требаше да остави да влезе топката,ќе беше секако 1:0 ама барем ќе имавме ист број на играчи..ама знам дека е тоа рефлекс и дека ни самиот не сакаше тоа да се случи...второ полувреме не бев во можност да гледам,ама читав дека имале нашите неколку шанси за гол,а и Руни добил црвен картон и се прашувам како може за 30-40 минути да добие 2 жолти..ако може некој накратко да објани што се случуваше во вториот дел...
Околу отсуството на нашите 3 играчи-Видич,Руни и Сколс за наредните мечеви...имаме доволен фонд на играчи па така да тоа не е многу загрижувачка ситуација..место Видич-Еванс,место Сколс-Андерсон и место Руни-Тевез...
Оваа ситуација ме потсетува на ланската на Арсенал,кога цело време водеа во првенството,ама на крај паднаа во форма и ја загубија титулата-Не дај Боже..се молам ова да биде последен кикс на Јунајтед до крајот...
А тоа што прочитав дека Ливерпул е поголем клуб од Јунајтед-не им замерувајте,имаат комплекси наречени Манчестер Јунајтед и Сер Алекс Фергусон...
П.С Добро е и што Челзи кикснал,ајде уште утре Астон Вила да извчече реми со Ливерпул,а зошто да не и со победа да си замине од Енфилд...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
ме навредувате со изјавите дека роналдо е факторот што јунајтед има фанови!незнам дали роналдо знаел за манчестер во времето кога јас станав фан на клубов!? :toe:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
А тоа што прочитав дека Ливерпул е поголем клуб од Јунајтед-не им замерувајте,имаат комплекси наречени Манчестер Јунајтед и Сер Алекс Фергусон...
јас стварно не можам да ве разберам. што еден клуб го прави да биде најдобар? и што тоа значи најдобар,најголем, поголем?? најдобар последното коло? последниот месец или последната сезона? освоените трофеи или најубавите фудбалери? титулите, ама не постари од 20 години или .. дај да разјасниме еднаш по што еден клуб е најдобар?

дали барселона е поим бидејќи годинава гази со меси, ето и анри или е еден од најдобарите клубови последниве 100 години, т.е. од кога постои?

верноста и љубовта кон клубот ливерпул во светски рамки е поим и култ, додека трофејноста реално и фактички го прави најдобар клуб, бидејќи бројките тоа го велат. ако е некакво мерило тоа.
затоа реков, што е мерило? од каде манчестер поголем, пославен или поуспешен? која статистика или карактеристика го прави тоа?
најмногу фанови? голем стадион? богат клуб? ... што? актуелен шампион?

и дај сфатете го малку сето ова како забава. провокациите се интересни и без нив би било досадно, ама сепак на лична основа наверди за клубски фудбал е претеризам.
еднаш помирете се дека критика кон манчестер не е исто што и провокација. никого не сум навредил, а сосема безвезни пораки добивам приватно. ако не си фан на манчестер, или на било кој клуб овде, не значи дека сум фамилијарен непријател. олабавете малку
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
јас стварно не можам да ве разберам. што еден клуб го прави да биде најдобар? и што тоа значи најдобар,најголем, поголем?? најдобар последното коло? последниот месец или последната сезона? освоените трофеи или најубавите фудбалери? титулите, ама не постари од 20 години или .. дај да разјасниме еднаш по што еден клуб е најдобар?

дали барселона е поим бидејќи годинава гази со меси, ето и анри или е еден од најдобарите клубови последниве 100 години, т.е. од кога постои?

верноста и љубовта кон клубот ливерпул во светски рамки е поим и култ, додека трофејноста реално и фактички го прави најдобар клуб, бидејќи бројките тоа го велат. ако е некакво мерило тоа.
затоа реков, што е мерило? од каде манчестер поголем, пославен или поуспешен? која статистика или карактеристика го прави тоа?
најмногу фанови? голем стадион? богат клуб? ... што? актуелен шампион?

и дај сфатете го малку сето ова како забава. провокациите се интересни и без нив би било досадно, ама сепак на лична основа наверди за клубски фудбал е претеризам.
еднаш помирете се дека критика кон манчестер не е исто што и провокација. никого не сум навредил, а сосема безвезни пораки добивам приватно. ако не си фан на манчестер, или на било кој клуб овде, не значи дека сум фамилијарен непријател. олабавете малку
oкеј братко не си фамилијарен непријател...ама едноставно не припагаш овде!ни ти ни твоите бедни другарчиња на твојот тим...затоа едноставно,лесно,без мака ве молиме поштено,како што вие не истеровте нас од вашиот беден фан клуб бидејќи "имавте" премногу зборови и факти да кажете и да потврдите за својот шугав тим дека сте далеку подобри од Ман Јун...така и ние ве молиме да не оставите да си ја водиме нашата шампионска дискусија,која вие ја немате почуствувано..да не речам од кога..100 пати е кажувано тука,дури е жално да се слушни толку време без титула,а толку самоуверени навивачи да има,што имаат храброст да пишат дека Ливерпул е подобар од Јунајтед навистина чудно... позз Y N W A !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom