Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
ха ха страшни ви се коментарите.

како се понашате како денес да немаше коло, и ко да не изгубивте од големиот фулам, со големиот стадион. па сега ливерпул е темата.

не сум прочитал или слушнал уште изјава од господ бог (фергусон) жив заинтересиран сум што изјавил сега, ако воопшто нешто има изјавено

а руни го жалам. од фуриозни изјави за уништување на сонот на ливерпул за титула, до пораз од 1-4, и заврши со црвен картон. фрустрацијата е опасна работа, а дека го воспитувале да го мрази ливерпул, по се изгледа се работи за невоспитање :pos2:

ајде, ајде.. и поразите се составен дел од играта.
требаат уште два кикса, така да не паничете, не е страшно сеуште
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ок.. и значи, во што всушност бевте поголеми?
Поголеми губитници се од нас:toe:
Не знам што се замарате со дечиња кои сеуште не доживеале да видат како изгледа да се освои ПЛ.
Ги жалам:tapp:

ха ха страшни ви се коментарите.

како се понашате како денес да немаше коло, и ко да не изгубивте од големиот фулам, со големиот стадион. па сега ливерпул е темата.

не сум прочитал или слушнал уште изјава од господ бог (фергусон) жив заинтересиран сум што изјавил сега, ако воопшто нешто има изјавено

а руни го жалам. од фуриозни изјави за уништување на сонот на ливерпул за титула, до пораз од 1-4, и заврши со црвен картон. фрустрацијата е опасна работа, а дека го воспитувале да го мрази ливерпул, по се изгледа се работи за невоспитање :pos2:

ајде, ајде.. и поразите се составен дел од играта.
требаат уште два кикса, така да не паничете, не е страшно сеуште
И вие изгубивте од Мидлсборо и што?
А Ферги за вас е БОГ, таков фактор кај вас нема, затоа нема и годинава ништо да направите!
 
G

Gray Foxx

Гостин
ха ха страшни ви се коментарите.

како се понашате како денес да немаше коло, и ко да не изгубивте од големиот фулам, со големиот стадион. па сега ливерпул е темата.

не сум прочитал или слушнал уште изјава од господ бог (фергусон) жив заинтересиран сум што изјавил сега, ако воопшто нешто има изјавено

а руни го жалам. од фуриозни изјави за уништување на сонот на ливерпул за титула, до пораз од 1-4, и заврши со црвен картон. фрустрацијата е опасна работа, а дека го воспитувале да го мрази ливерпул, по се изгледа се работи за невоспитање :pos2:

ајде, ајде.. и поразите се составен дел од играта.
требаат уште два кикса, така да не паничете, не е страшно сеуште
Нормално дека не е страшно, и се надевам дека нема да биде. Пошто знаеме дека Ливерпул нема капацитет да ги тепа сите утакмици до крај. :)
Иначе еве ти изјава од Чичко ти Ферги, изјава на место.
http://www.football365.com/story/0,17033,8699_5082372,00.html
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Можеби поголем фаворит но сигурно не поголем клуб од Ливерпул.


Подобри играчи? Само еден плачко што го имате ве вади ... Наскоро не е сеуште... Лига на Шампиони е каде каде позначаен од ФА куп... ние имаме повеќе Карлинг, можеби не повеќе но најдобри навивачи.. Историја за Англија изградена преку Ливерпул.. тоа не ве прави вас поголем клуб.. ни блиску.. само една ФА куп титули што имате повеќе и ајде поголеми сте... хаха
Извини вака, но плачкото се изнасобра повеќе награди отколку бројката на твоите идења во веце. А тоа што плаче и е манекен и според анти манчестеровците е "многу важен фактор на теренот", мене не ме занима. Мене ме занима тој да игра добро, нека изгледа и како Шеќеринска ако сака.
Ова за навивачиве. Вашите навивачи се дефиниција за пеење на натпревари, песни со тематика да се исмева противникот, отколку да се воздигнува својот клуб.

Но, ќе видиме на крај на сезоната како ќе биде.:smir:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Вие фановите од Ливерпул не скокајте, прво победете утре па после скокајте. И Манчестер беше денес фаворит, и Челзи беше денес фаворит ама ова коло можеби (искрено би сакал да) не е за фаворитите. Манчестер не е во криза со играта. Тој има проблем со психолошки моменти и лоша среќа. Па кој и да беше. второто полувреме од оние шанси ќе дадеше гол. Но и самите свативте дека топката не сакаше да влези во голот. Кога не сака топката да влези, вие на глава да се наместите, неможете да погодите. Честитки и за нивниот голман. Според мене исто така лошо влијание имаше и вчерашната еуфорија од (наводно) лесен противник во ЛШ. Мислам дека конечно треба спуштање на земја и да се свати дека нема лесен противник. Кажете ми сега дали Порто е послаб од Фулам? Мора да го издржиме овај психолошки проблем. Би бил задоволен ако и Ливерпул не ги освои утре трите бода, и би сакал тука да заврши малерот. Мене искрено малку ме загрижува Ферги во последно време. Незнам зошто со еден напаѓач почна и плус без Руни. Нели требаше да победиме, нели ни требаа трите бода? Како да постигнеме голови без најдобриот напаѓач. А за Бербатов немам коментар. Незнам дали Ферги свати дека треба да не игра или се повреди па затоа го смени. Има тука и добри моменти. Ван дер сар првото полувреме мора да признаеме дека не спаси од катастрофа. Зошто Сколс прави вакви потези (не му е прв пат)? .Па нека ја остави во голот топката ако не може регуларно да ја спаси. Пак ќе губевме ама немаше да се изгубиме и во психа и во концентрација. Како капак на сето тоа беше и "мудрото косење од судијата". Неколку фаули над Роналдо не ги свирна. Не дека беа опасни ситуации за шутирање, ама доволно за да го "декласира" и "убие" психички Роналдо. Не видов убаво ама ми се чини за ништо беше доделен црвениот картон на Руни. Што направи Руни? Ништо само брзаше да ја врати топката за побрзо да се изведи повторениот слободен удар. Зарем е прв пат кога некоја екипа губи, играчите да брзаат со изведувањето на слободните удари? Ама пак ќе речам "мудрото косење од судијата" дојде до израз затоа што Руни е познат дека брзо се провоцира. Од се по малку, доволно беше за да изгубиме, но ќе ви повторам: имаме криза, но не во играта, туку во среќта, крајниот исход и некои потези. Мора психички ова да се издржи, а за друго не се секирајте. Манчестер (за разлика од првото полувреме) не е тимот кој немаше шанси, и тоа треба да ви влее самодоверба. И само уште нешто. Не плукајте и немојте да псуете по Манчестер. Ова е нашиот идол и во добро и во лошо. Сватете дека и ова беше само уште еден лош ден. А моја голема желба е да се заборави што побрзо.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Naseto moto e You Will Never Walk Alone
vaseto e Kikiiiii We love youuuuu ,
e toa e razlikata pomegu navivacite na Liverpool i Manchester .. Stadionot ima pogolem kapacitet ? 70 posto se turisti od Bliski istok i japan kaj vas. Kaj nas se sve izgoreni fanovi na liverpool, na Old Traford ecese Field of Anfield road, vasite 2 pati se slusnaa. Nie sme tuka so Liverpool i koga e prv i koga e 5ti i koga gi pobeduva Real 4-0 i koga gubi od Midlzbrou 2-0 , sekogas sme tuka za niv , ke gi sakame do smrt . Toa e razlikata megu "VAS" i "NAS" posto ja garantiram dogodina da se borite za 4to mesto na fan klubov 3ca ke pisuvaat
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.633
Поени од реакции
11.251
Naseto moto e You Will Never Walk Alone
vaseto e Kikiiiii We love youuuuu ,
e toa e razlikata pomegu navivacite na Liverpool i Manchester .. Stadionot ima pogolem kapacitet ? 70 posto se turisti od Bliski istok i japan kaj vas. Kaj nas se sve izgoreni fanovi na liverpool, na Old Traford ecese Field of Anfield road, vasite 2 pati se slusnaa. Nie sme tuka so Liverpool i koga e prv i koga e 5ti i koga gi pobeduva Real 4-0 i koga gubi od Midlzbrou 2-0 , sekogas sme tuka za niv , ke gi sakame do smrt . Toa e razlikata megu "VAS" i "NAS" posto ja garantiram dogodina da se borite za 4to mesto na fan klubov 3ca ke pisuvaat
А демек лани кога вие се боревте за 4то место, во вашиот фан клуб вриеше од навивачи кои пишуваат.
Абе ало, навивачи на други клубови ви го одржуваа.
Ај сеа гитла.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Naseto moto e You Will Never Walk Alone
vaseto e Kikiiiii We love youuuuu ,
e toa e razlikata pomegu navivacite na Liverpool i Manchester .. Stadionot ima pogolem kapacitet ? 70 posto se turisti od Bliski istok i japan kaj vas. Kaj nas se sve izgoreni fanovi na liverpool, na Old Traford ecese Field of Anfield road, vasite 2 pati se slusnaa. Nie sme tuka so Liverpool i koga e prv i koga e 5ti i koga gi pobeduva Real 4-0 i koga gubi od Midlzbrou 2-0 , sekogas sme tuka za niv , ke gi sakame do smrt . Toa e razlikata megu "VAS" i "NAS" posto ja garantiram dogodina da se borite za 4to mesto na fan klubov 3ca ke pisuvaat
Што ти е проблем бе другарче? Еве денес изгубивме па гледаш дека не се престана со пишување тука. Што сакаш да кажеш или само да се најдеш на муабет?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Detence malo.. koga zboruvas so postari treba da zboruvas so respekt a ne gitla na mene , zasto moze nekad nedaj boze da se sretneme pa sakam togas u faca da mi reces gitla , a ne vaka CYBER HOOLIGANSKI . A sto se odnesuva do navivaci , istite tie pisuvame celo vreme jas LiverpoolFc , The Carpenter , Kopites , El Nino , Gerard , Celtic i uste 5,6 dusi . Mozam da navedam milion primeri koisto dokazuvaat deka navivacite na Liverpool se klasi ponapred od Manchesterskite im kolegi.. Lekcii po navivanje bez pari , kaj Scousers .
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Detence malo.. koga zboruvas so postari treba da zboruvas so respekt a ne gitla na mene , zasto moze nekad nedaj boze da se sretneme pa sakam togas u faca da mi reces gitla , a ne vaka CYBER HOOLIGANSKI . A sto se odnesuva do navivaci , istite tie pisuvame celo vreme jas LiverpoolFc , The Carpenter , Kopites , El Nino , Gerard , Celtic i uste 5,6 dusi . Mozam da navedam milion primeri koisto dokazuvaat deka navivacite na Liverpool se klasi ponapred od Manchesterskite im kolegi.. Lekcii po navivanje bez pari , kaj Scousers .
Како си ти сигурен дека си постар?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ko prvo ti se obrati tebe nekoj u situacijava ? Mu zborev na Gavol Rulz
ko vtoro ima 16 godini . Ete od kaj znam
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Ko prvo ti se obrati tebe nekoj u situacijava ? Mu zborev na Gavol Rulz
ko vtoro ima 16 godini . Ete od kaj znam
Без разлика на кој му се обрати и колку години има, секој има тука подеднакво право да пишува. Додека никој нема право некој да го навредува заради возраста.
 
K

kaiser soze

Гостин
Naseto moto e You Will Never Walk Alone
vaseto e Kikiiiii We love youuuuu ,
e toa e razlikata pomegu navivacite na Liverpool i Manchester .. Stadionot ima pogolem kapacitet ? 70 posto se turisti od Bliski istok i japan kaj vas. Kaj nas se sve izgoreni fanovi na liverpool, na Old Traford ecese Field of Anfield road, vasite 2 pati se slusnaa. Nie sme tuka so Liverpool i koga e prv i koga e 5ti i koga gi pobeduva Real 4-0 i koga gubi od Midlzbrou 2-0 , sekogas sme tuka za niv , ke gi sakame do smrt . Toa e razlikata megu "VAS" i "NAS" posto ja garantiram dogodina da se borite za 4to mesto na fan klubov 3ca ke pisuvaat
Да процениш колку од масата народ на Олд Трафорд се арапи,а колку јапонци,навистина ти треба огромна перцепција и разузнавачка способност.Поздрав за процентите,Амди Бајрам би ти подзавидил на нив.Ако според тоа се цени еден тим,тогаш голем број и од фановите на другите тимови во премиер лига,меѓу кои и Ливерпул се странци.Е сега,на Коп традиционално си одат најверните нивни фанови,но на другите трибини си има и полјаци,индијци и други нации.Тоа во Англија нема никакво значење.Сум бил,сум видел и никој не може да ми го докаже спротивното.А за кое место ќе се бориме догодина,тоа ќе почекаш малку.Изгледа веќе ви се здосади тоа четврто место,па на сите тимови им го наметнувате.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Pak ne razbiras ... Nie da se borime za opstanok pak ke go sakame LIVERPOOL , a dodeka pa vie...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.391
Pak ne razbiras ... Nie da se borime za opstanok pak ke go sakame LIVERPOOL , a dodeka pa vie...
A oд кај знаеш дека ние нема да го сакаме Јунајтед?????Па ако беше така,во тие 2 сезони кога доминираше Челзи,Јуанјтед и без навивачи ќе останеше..А + тоа вие сте навикнати на слаби резултати,па исти курац ви е дали сте 8ми дали 5ти дали 12ти
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom